Pin It

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa Artur G., po wielogodzinnym postępowaniu aresztowym w Sądzie Rejonowym w Łobzie, nie trafił do aresztu. Sędzia nie zastosował środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratura nie zgadza się z tą decyzją.

Jak już wcześniej informowaliśmy, mężczyzna zadał ciosy ostrym narzędziem,  dwóm mieszkańcom gminy Resko. Poszkodowani w tym zdarzeniu w stanie ciężkim trafili do szpitali w Gryficach i Szczecinie - Zdunowie.  Artur G. jeszcze tego samego wieczoru został zatrzymany w swoim mieszkaniu przez policję.

Jak nam się udało ustalić, poszkodowani w tym zdarzeniu mężczyźni mieli wielokrotnie "zaczepiać i dręczyć" Artura G. Tego feralnego wieczoru miało dojść pomiędzy nimi do bójki, Artur G. chcąc się bronić zadał ciosy nożem, tym samym przekroczył granice obrony koniecznej. Być może w związku z obszernymi wyjaśnieniami złożonymi podczas wielogodzinnego postępowania aresztowego w Sadzie Rejonowym w Łobzie, sędzia zrezygnował z zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Może się okazać, że zarzuty napaści na Artura G usłyszą sami poszkodowani.

Prokuratura nie zgadza się z decyzją sędziego

- (...) Prokuratura Rejonowa w Łobzie nadzoruje śledztwo przeciwko mężczyźnie który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn, poprzez kilkukrotne zadanie im uderzeń ostrzem noża, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na powstrzymanie go przez inną osobę, tj. m.in. o czyny z art. 13§1 kk w zw. z art. 148§1 kk. W wyniku zdarzenia obaj pokrzywdzeni mężczyźni doznali ciężkich obrażeń ciała.

Prokuratura Rejonowa w Łobzie skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w postanowieniu z dnia 03.03.2020r. wskazał, iż przesłanka ogólna do stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania została spełniona, albowiem sprawstwo podejrzanego zostało w wysokim stopniu uprawdopodobnione zgromadzonym przez prokuratora materiałem dowodowym, jednakże nie zastosował wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania gdyż jego zdaniem w sprawie nie wystąpiły przesłanki szczególne.

Prokurator nie podzielił decyzji Sądu w związku z czym zostanie złożone zażalenie do Sądu Okręgowego - poinformowała nas prokurator Ewa Obarek - po Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Więcej informacji o tym zdarzeniu, w artykule: http://resko24.pl/aktualnosci/2981-resko-zaatakowal-nozem-dwie-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia.html.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x