Pin It

morawieckiW ten weekend (z soboty na niedzielę) zostaną wstrzymane międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Polacy wracający z podróży zagranicznych będą przechodzić 14-dniową kwarantannę. Premier Morawiecki ogłosił także, że działalność barów, klubów, restauracji i kasyn będzie zawieszona.

W związku z rosnącą liczbą przypadków zarażenia koronawirusem, premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego.

Będą obowiązywać nas następujące zmiany i ograniczenia:

  • tymczasowy zakaz wjazdu cudzoziemców do Polski,
  • 14-dniowa kwarantanna dla Polaków wracających z podróży,
  • wstrzymane międzynarodowe połączenia pasażerskie, lotnicze i kolejowe,
  • zawieszona działalność wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn,
  • zakaz zgromadzeń dla wszystkich grup powyżej 50 osób, także religijnych.

 

Sklepy spożywcze, drogerie, apteki i banki będą działać. Zostanie ograniczona działalność galerii handlowych, jednak sklepy spożywcze, drogerie, apteki, banki czy inne punkty usługowe pozostają otwarte. Morawiecki uspokoił także, że połączenia towarowe nie będą na razie wstrzymane i nie należy się obawiać trudności w dostępie do żywności.

W trakcie konferencji usłyszeliśmy również, że nie powinniśmy się bać o finanse:

- Nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki. Jestem po rozmowach z odpowiednimi władzami, w tym przypadku Banku Centralnego i Komisji Nadzoru Finansowego i Ministerstwa Finansów - ogłosił premier.

Resko24.pl, Ministerstwo Zdrowia, premier.gov.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x