Pin It

Przesłanie poetyckie V Edycji Reskiej Wiosny Poezji

Poezja – jak diamentu szuka światła

które jak nadzieja stale musi kwitnąć

dobrym zdaniem jak chlebem chce się dzielić

deszczem liter obmywać strapione myśli

Leszek Dembek

 

 

 

Z uwagi na to, że miał być to mały jubileusz Reska Wiosna Poezji miała odbyć się w dwóch miejscach. Młodzież Zespołu Szkół dla mieszkańców Reska przygotowała ciekawy spektakl poetycki. Próby trwały od stycznia, uczniowie przychodzili po lekcjach do szkoły czasami na dwugodzinne próby, by móc się pięknie zaprezentować się przed naszymi mieszkańcami.

Korzystając z przychylności burmistrza pana Arkadiusza Czerwińskiego występ uczniów miał się odbyć na mobilnej scenie na rynku. Support miały stanowić piosenki poetyckie. Preludium do rozpoczęcia Wiosny Poezji były wiersze uczniów o Resku rozmieszczone na tablicach w 75. rocznicę zakończenia działań wojennych na naszych ziemiach. Analogiczny program miał być zaprezentowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie.

Tydzień przed naszym występem zarządzono kwarantannę. Czy uda nam się wystąpić przed mieszkańcami Reska? -Nie wiem. Czy w tak im repertuarze, jaki zaplanowaliśmy? -Nie wiem. Wiem jedno, że marzeniem wszystkich jest doczekanie lepszych czasów.

Dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału on-line w rozpoczęciu V Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji w postaci napisania wiersza o temacie Świat w pandemii. W załączeniu przesyłam plakat ze szczegółowymi informacjami.

Joanna Murat

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x