Pin It

Zwierzę nigdy nie rozumie, dlaczego zostało porzucone. Ono będzie kochało swojego właściciela i będzie na niego czekało, nawet całymi tygodniami. Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Urząd Miejski w Resku apeluje o zaprzestanie porzucania zwierząt! Przyłączamy się i prosimy o udostępnienia.

Obecnie w czasie pandemii porzucanie zwierząt nasiliło się. Pamiętajmy, że zwierzęta nie przenoszą koronawirusa! W tych trudnych dniach troszczmy się nie tylko o swoich bliskich, ale również czworonożnych członków naszych rodzin! Nie pozwólmy, by padły ofiarą dezinformacji i braku opieki. W sieci pojawia się wiele mitów jakoby zwierzęta przenosiły koronawirusa, a właściciele porzucają z tego powodu swoich pupili.

Już wcześniej podejmowaliśmy ten temat w artykule: Zwierzęta domowe, a koronawirus?

Dzisiaj na osiedlu w Resku podrzucono trzy nowe koty. Dwie to na pewno kocice. Wszystkie kotki są udomowione.

 

Zgodnie z prawem, "porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje", jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności.

W związku z powyższym prosimy osoby posiadające informacje o właścicielach porzuconych zwierząt o przekazanie ich Pani Ewie Bakunowskiej, nr tel.: 91 39 51 503 wew. 22.

Resko24.pl, fot. Urząd Miejski w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x