Pin It

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie, zamknął dzisiaj oddział wewnętrzny szpitala rejonowego w Nowogardzie.

Przyczyna zamknięcia oddziału jest niemal identyczna jak ta w szpitalu w Gryficach. Powstało podejrzenie zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, u jednej z pielęgniarek. Do czasu otrzymania wyników testów oddział pozostanie zamknięty.

Pozostała część szpitala pracuje normalnie.

 

Obecna sytuacja dodatkowo komplikuje pracę Zespołów Ratownictwa Medycznego. Po zamknięciu szpitala w Gryficach, a teraz oddziału wewnętrznego w Nowogardzie, pacjenci muszą być transportowani do odległych szpitali np. w Szczecinie. Ta sytuacja powoduje bardzo duże obciążenie Zespołów Ratownictwa Medycznego, które muszą pokonywać większe odległości transportując pacjenta.

W konsekwencji, czas dotarcia ratowników do osób potrzebujących pomocy, może być wydłużony.

Resko24.pl, fot. Szpital w Nowogardzie

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x