Pin It

Można powiedzieć, że kierowcy zdążyli już przywyknąć do utrudnień jakie codziennie napotykają na ul. Jedności Narodowej. Niestety sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, zwłaszcza dla kierowców samochodów ciężarowych.

Niestety zarządca drogi (ZDP Łobez) nie informował nas wcześniej, o planowanej, dużej zmianie organizacji ruchu w obrębie remontowanej ul. Jedności Narodowej. Pierwsze informacje otrzymaliśmy dopiero od zdezorientowanych (często zdenerwowanych) kierowców, którzy sygnalizowali o napotkanych utrudnieniach.

Jak wynika z pierwszych informacji, uzyskanych na miejscu budowy, od dzisiaj prace mają być prowadzone również w godzinach nocnych. W związku z tym, że rozpoczęto przebudowę kolejnego odcinka drogi, wykonawca zmuszony był do wprowadzenia tych zmian.

Od dzisiaj ul. Jedności Narodowej, w godzinach od 19 do 6 rano, będzie zamknięta dla ruchu samochodów ciężarowych. Oznacza to, że np. ciężarówki jadące z ul. Wojska Polskiego na ul. Żeromskiego, będą musiały pojechać przez Płoty, albo przez Łagiewniki. Samochody osobowe mogą przejeżdżać przez most na ul. Jedności Narodowej, ale wytyczono dla nich objazd ul. Okrzei i ul. Długą. W dzień ciężarówki będą mogły przejeżdżać jak dotychczas.

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu wyraźnie dezorientują kierowców, zwłaszcza tych spoza Reska. Objazdy w żaden sposób nie zostały oznakowane. Wprowadzone zmiany maja potrwać kilka dni.

Wierzymy, że zarządca drogi, wystosuje oficjalny komunikat w tej sprawie oraz wpłynie na poprawę oznakowania i organizację prowizorycznych objazdów.

 

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x