Pin It

W Zespole Szkół w Resku, podczas zajęć informatycznych w trybie zdalnym, wraz z uczniami obserwowaliśmy transmisję obrazu z procesu drukowania elementów 3D. Jeden z uczniów Krystian Woroniuk z kl. 1 LO wpadł na pomysł, żeby wspomóc Stację Pogotowia Ratunkowego w Resku, w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Wydrukowaliśmy osiem adapterów (przejściówek) do masek 3M (ostatnie zdjęcie). W ten sposób ułatwiliśmy dostęp do części, które obecnie trudno dostać.

Cieszymy się, że swoim przedsięwzięciem mogliśmy pomóc potrzebującym.

MW

 


Jako redakcja dodamy, że dzięki takim adapterom w znaczący sposób można zmniejszyć koszty związane z zakupem dedykowanych filtrów do masek 3M. Przedstawione na zdjęciach filtry antybakteryjno-antywirusowe są również bardzo skuteczne, ale zdecydowanie tańsze i bardziej dostępne. Pomysł na pewno godny naśladowania.

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x