Pin It

Dnia 9 czerwca 2020 r. podpisano umowę między przedstawicielem oświaty, panią Ewą Kurzyk – nauczycielem historii w Zespole Szkół w Resku, przedstawicielem kultury, panią Jolantą Furman - dyrektorem Centrum Kultury w Resku, a przedstawicielem Czaplineckiego Ośrodka Kultury – operatorem wojewódzkiego programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021, panią Aleksandrą Łuczyńską o powierzenie grantu w wysokości 4 tys. na realizację projektu „Regenwalde dawniej, Resko dziś”.

Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży, także do mieszkańców Reska i będzie realizowana poprzez spotkania warsztatowe oraz wspólne działania polegające na zebraniu dawnych pocztówek, zdjęć przedstawiających budynki, ulice Regenwalde, a następnie odtworzenie tych samych miejsc, z ujęciem obecnego Reska.

Rezultatem projektu ma być wystawa stała w postaci 200 zdjęć wywołanych i wyeksponowanych w Centrum Kultury w Resku. O przebiegu działań będziemy Państwa informować przez portal Resko24 i Resko.pl

Urząd Miejski w Resku

 

Resko24.pl/UM Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x