Pin It

1 października 2020 r. odbyły się już ostatnie warsztaty topograficzno - historyczne w ramach projektu „Regenwalde dawniej, Resko dziś”, poprowadzone przez pana Marcina Peterlejtnera.

W zajęciach wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Resku oraz Tomek, uczeń 3 klasy Szkoły Podstawowej – mały historyk, który prowadzi swój kanał w serwisie "YouTube". Serdecznie zapraszam do obejrzenia jego filmików i poznania w jaki sposób można pasjonować się historią, nie tylko naszego miasta.

Spotkanie rozpoczęliśmy na Zamku Borków, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się o etapach prowadzonych badań sondażowych w latach 2014 – 2017, a także zapytać o przełomowe momenty w czasie wykopaliskowych prac. Poznaliśmy również rozwój przestrzenny Regenwalde w ciągu kilkuset lat.

Na koniec podsumowaliśmy wszystkie zajęcia i dokonaliśmy ewaluacji projektu w postaci uzupełnienia 4 plakatów: wiedzy, umiejętności, ludzi i marzeń.

Ewa Kurzyk

 

Zdjęcia Bartosz Daśko:

Relacja Resko24.pl:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x