Pin It

Święto 11 listopada obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Poświęcone jest pamięci tych, którzy dla Ojczyzny poświęcili zdrowie, a niejednokrotnie oddali swoje życie. Z tej okazji w naszej szkole został ogłoszony konkurs.

Jego celem było zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz doskonalenie umiejętności informatycznych. Konkurs obejmował 2 kategorie wiekowe. Uczniowie klas 1-2 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieli zilustrować polską legendę o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie , natomiast uczniowie z klas 3-8 musieli wykonać komiks w formie elektronicznej na temat: 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości .

 

Oto lista zwycięzców:
I miejsce – Odział Przedszkolny (nagroda grupowa)
I miejsce – Maciej Borowik, klasa I
I miejsce – Livia Daniel, klasa I
I miejsce – Maja  Zdunkiewicz, klasa II
I miejsce – Wiktoria Głuchowska , Klasa VI

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Gratuluję zwycięzcom, którzy po powrocie do szkoły otrzymają pamiątkowe dyplomy i słodkości.

Elwira Warnke, organizator konkursu

Resko24.pl/SP Starogard

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x