Pin It

Właśnie taki sygnał, otrzymaliśmy dziś na naszą redakcyjną skrzynkę. Na wieży kościoła zawisły fragmenty poszycia dachowego stwarzając zagrożenie, zwłaszcza dla pieszych. Natychmiast powiadomiliśmy dyżurnego Komendy Powiatowej PaństwowejStraży Pożarnej w Łobzie.

Po chwili w okolicy kościoła, pojawiły się zastępy OSP Resko i JRG Łobez. Zgłoszenie potwierdziło się, na wieży kościoła zlokalizowano niestabilnie kawałki miedzianej blachy. Zwłaszcza dziś, kiedy dość mocno wieje wiatr, w każdej chwili może dojść do ich niekontrolowanego upadku. Niestety, okazało się, że powstałe zagrożenie jest poza zasięgiem ratowników, to wysoki obiekt i technicznie w tej chwili nie ma możliwości zabezpieczenia niestabilnych elementów poszycia dachowego.

W związku z tym, przed wejściem głównym do kościoła założono taśmy uniemożliwiające ruch pieszych. Blacha spadająca z tak dużej wysokości stwarza bardzo duże zagrożenie, może polecieć nawet kilkanaście metrów dalej od obiektu.

Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy kościoła w Resku!

 

Resko24.pl

 

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x