Pin It

Niestety, ponownie otrzymaliśmy niepokojące sygnały ze Starej Dobrzycy! Jezioro najprawdopodobniej znów zostało skażone.

Do naszej redakcyjnej skrzynki dotarły zdjęcia wykonane dziś, nad jeziorem w Starej Dobrzycy. Substancja która unosi się na wodzie, przypomina dokładnie tę samą o której ostatnio informowaliśmy.

Przypomnijmy, 14 grudnia 2020r. służby ratownicze zbierały substancje która doprowadziła do skażenia jeziora Stara Dobrzyca. Więcej w artykule: http://resko24.pl/aktualnosci/3294-nad-jeziorem-stara-dobrzyca-interweniowaly-sluzby-zdjecia.html

Już wtedy sygnalizowaliśmy, że tak naprawdę nikt dokładnie nie stwierdził, skąd pochodziło zanieczyszczenie i z jakim rodzajem substancji mieliśmy do czynienia. Jak wynika z przesłanej dokumentacji fotograficznej, sytuacja powtórzyła się i wygląda identycznie jak w grudniu.

W międzyczasie pojawiły się teorie, że coś zalega na dnie jeziora i właśnie się rozszczelniło. Inne mówią o tym, że ktoś coś wlał do wody, była też teoria o farbie z pomostów która spłynęła do zbiornika. 

Jezioro w Starej Dobrzycy jest jedynym miejscem wypoczynku nad wodą na terenie gminy Resko, bardzo popularnym i malowniczym. W ostatnich latach, cały czas obserwujemy drastyczny spadek poziomu wody - jezioro wysycha!

Teraz pojawiło się skażenie wody, substancją niewiadomego pochodzenia. Być może to już najwyższy czas, aby zbadać dokładnie stan jeziora w Starej Dobrzycy.

 

Resko24.pl/fot. Czytelnik

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x