Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

97 rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie uczczono w Resku muzycznym koncertem w wykonaniu Dariusza Koronczewskiego /wokal/ i trio"La Rocha": Iwona Radin-Rutkowska /flet i wokal/, Włodzimierz Radin - Rutkowski /altówka/, Krzysztof Sadłowski /wiolonczela/.

Przybyłych na koncert przywitała dyrektor Centrum Kultury pani Jolanta Furman oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Renata Kulik, która w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń we Francji, poprosiła obecnych o powstanie i uczczenie pamięci zabitych w ataku terrorystycznym, minutą ciszy.

Prowadzący koncert pan Dariusz Koronczewski we wstępie przybliżył historię odzyskania niepodległości przez Polskę, a trio "La Roche" polonezem Michała Kleofasa
Ogińskiego "Pożegnanie Ojczyzny"wprowadziło publiczność w doniosły nastrój .

 

I tak w trakcie koncertu popłynęły melodie z dwudziestolecia międzywojennego zaśpiewane przez panią Iwonę Radin-Rutkowską: "Miłość ci wszystko wybaczy" , "Na pierwszy znak" czy "Szkoda twoich łez dziewczyno" przeplatane piosenkami żołniersko-niepodległościowymi m. in. "My Pierwsza Brygada", "Wojenko wojenko", "Rozszumiały się wierzby płaczące" śpiewanymi wspólnie z publicznością, którą wspomógł swym mocnym głosem burmistrz Reska pan Arkadiusz Czerwiński.

Utwory "Tam na błoniu" i "Pierwsza Kadrowa" przepięknym barytonem zaśpiewał pan Dariusz Koronczewski, a "Schody do nieba" Led Zeppelin brawurowo wykonali muzycy trio "La Rocha".

Koncert zakończył "Polonez" Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy a artystów uhonorowano oklaskami i kwiatami.
(at)

Pozostałe zdjęcia:

Tekst i zdjęcia: Centrum Kultury w Resku

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

martha
+3 # martha 2015-11-22 20:57
A gdzie młodzież ze szkół, czy dostali szansę uczestniczenia w tak wielkim święcie widać te same twarze a gdzie są ci co tą niepodległością się na co dzień zmagali ,zwykli ludzie ,czy w Resku nie ma innych osób tylko te same g..y i nie wszyscy mają coś wspólnego niepodległością ,ale gęby do zdjęcia ustawiają. Uczmy młodzież bo nie długo nie będą pamiętać nawet kiedy zakończyła się druga wojna światowa, to takie moje postrzeżenia rzeczywistości.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-1 # Arkadiusz 2015-11-23 21:06
Hasło "uczmy młodzież, bo nie będą pamiętać kiedy była II wojna światowa" to odezwa do rodziców, czy populistyczne pieprzenie do władz i nauczycieli? Młodzież to nie szara, czarna masa, bez mózgu. W czasach wojny... mimo zakazu nauki młodzież uczyła się po kryjomu. To młodzież winna czuć potrzebę nauki! I część to wynosi z domu... choć większość ma ciągoty do lekkiego życia z podpieraniem łopaty, lub poborem zasiłków. Zapiera się przed nauką, nie ma autorytetów, poczucia powagi, honoru, godności, nie wie co jest etyczne... ale też bardzo często nie ma zainteresowań (no chyba, że myślimy o dodaniu komentarza do zdjęć na FB, czy obejrzeniu śmiesznej kompilacji na YT). Jest w tym szczypta winy nauczycieli (upadek jakości wykonania zawodu) i jednocześnie beczka winy rodziców (czego nawet "doskonali" nauczyciele często nie są w stanie nadrobić).

Pewnie pozwala to zrozumieć dopiero taka formuła "uczmy dzieci obsługi smartfona, bo nie będą umieć ściagnąć mp3".
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-1 # Arkadiusz 2015-11-23 21:13
Przy okazji chętnie udzielę odpowiedzi na pytania?

1) Gdzie jest młodzież ze szkół? - zapewne w domu przed komputerem, lub telewizorem.
2) Czy dostali szansę uczestniczenia w tak wielkim święcie? - Tak. Każdy mógł przyjść. I pewnie nie było oddolnej prośby młodzieży, żeby coś zorganizować. Drzwi były otwarte, trzeba było wziąć dzieciaka, wyłączyć prąd, pozwolić schłodzić się procesorom i przyjść...
3) Gdzie są ci co tą niepodległością się na co dzień zmagali - jak znam życie to przed telewizorem.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x