ZALOGUJ

Szukaj w Portalu Resko24.pl

Drukuj

Patronat medialny: VIII Ultramaraton Kolarski Bałtyk - Bieszczady Tour - 1008 km!

włącz . Opublikowano w Aktualności z portalu

primi sui motori con e-max

Miło nam poinformować, że Portal Resko24.pl patronuje medialnie VIII edycji Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk - Bieszczady Tour. Już tylko dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia ultramaratonu kolarskiego, która rozegrana zostanie w dniach 22-25 sierpnia. Trasa o długości 1008 kilometrów prowadzić będzie ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych. Kolarze będą przejeżdżali również przez Resko.

Morderczy dystans oraz ciężkie podjazdy czekające na zawodników szczególnie w drugiej fazie rywalizacji, czyniąc maraton jednym z najtrudniejszych w Europie. Tegoroczna impreza będzie rekordowa pod względem frekwencji, a na liście startowej znajduje się blisko 180 nazwisk najlepszych polskich kolarzy długodystansowych, włącznie z rekordzistą Guinnessa w 24 godzinnej jeździe non-stop – Zdzisławem Kalinowskim.

Nie zabraknie również zawodników z zagranicy
Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch odrębnych kategoriach – open oraz solo. W prestiżowej kategorii solo uczestnicy muszą pokonać cały dystans samodzielnie, bez współpracy z innymi zawodnikami startującymi w maratonie.
Każdy kolarz startujący w VIII Bałtyk-Bieszczady Tour wyposażony zostanie w lokalizator, który umożliwi śledzenie jego pozycji na specjalnie dedykowanym serwisie internetowym, dostępnym na stronie www.1008.pl. Monitoring pracował będzie w trybie ciągłym, a pozycja danego zawodnika akutalizowana będzie, co 10 sekund. Tegoroczną nowością jest obecność ekipy telewizji internetowej na całej trasie wyścigu. Oprócz krótkich reportaży poświęconym wyścigowi, kibice otrzymają obraz na żywo z najbardziej newralgicznych miejsc na trasie.

Zawodnicy rywalizujący na trasie pomiędzy dwoma najbardziej oddalonymi miejscowościami w Polsce będą mogli skorzystać z blisko piętnastu punktów kontrolno-żywieniowych, które przygotowali organizatorzy wraz z lokalnymi organizacjami wspierającymi. Na kolarzy, którzy zechcą skorzystać z krótkiego odpoczynku czekają Duże Punkty Kontrolne, gdzie oprócz prowiantu czekać będą na nich miejsca noclegowe. Każdy śmiałek, który o własnych siłach zdoła osiągnąć metę w Ustrzykach Górnych otrzyma między inny pamiątkowy strój kolarski wraz z podanym nazwiskiem oraz czasem przejazdu dokumentującym pokonanie trasy.


Start honorowy tegorocznej edycji Ultramaratonu Bałtyk-Bieszczady Tour odbędzie się już w piątek 22 sierpnia na Placu Mickiewicza w Świnoujściu. Zawodnicy w spokojnym tempie pokonają rundę o długości 7 kilometrów. Przejazd odbędzie się w ramach rowerowej „Masy Krytycznej”, tak, więc każdy chętny, chociaż przez chwilę będzie mógł jechać w otoczeniu ultrakolarzy.

Mapa wyścigu:

Zapraszamy do aktywnego kibicowania zarówno na starcie, mecie jak i na trasie całego maratonu.
Do zobaczenia!

Więcej informacji: www.1008.pl

Robert Janik Cezary Dobrochowski
Organizator prezes KS Uznam

Resko24.pl, 1008.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP.

Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne