ZALOGUJ

Szukaj w Portalu Resko24.pl

Drukuj

Patronat medialny Resko24.pl: II Bieg o Strzałę Widanta (mapy, zdjęcia, film)

włącz . Opublikowano w Aktualności z portalu

primi sui motori con e-max

Portal Resko24.pl otoczył opieką medialną "II Bieg o strzałę Widanta" w Resku. W ramach festynu majowego, każdy chętny będzie mógł sprawdzić się na dystansie 10km. Podobnie jak w roku ubiegłym podczas II Biegu o Strzałę Widanta zostanie wyłoniony najszybszy mieszkaniec Gminy Resko. O przynależności do tej kategorii decydować będzie miejsce zameldowania. Oprócz biegu głównego przewidziane są również biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz Nordic Walking.


Szczegóły znajdą Państwo w regulaminie biegu na stronie: http://reskobiega.pl/. Impreza jest zaplanowana na 1 maja w piątek, rozpoczęcie o godz. 11:00 biegami w kategoriach młodzieżowych, natomiast start do biegu głównego przewidziany jest na godzinę 13:00.

 

Pula nagród zapewniona przez Organizatora jest naprawdę okazała. Oprócz emocji sportowych w ramach festynu, przewidziane są również występy artystyczne, muzyczne oraz atrakcje dla dzieci.

Skąd nazwa "Bieg o Strzałę Widanta"?

Pierwszymi właścicielami słowiańskiego grodu nad Regą  byli Borckowie i Widantowie – możne rody  pomorskie. Wznieśli oni tu w XIII wieku zamek i nadali prawa miejskie Resku - najpierw w 1255r.  jeden z Borcków  wspólnie z  synami Johannem i Jakobem,  a w 1288 Przybysław i Johann Widantowie wraz z ojcem.  Na cześć tych ostatnich, aby ocalić od zapomnienia  wielki ród pomorski, impreza  sportowa nosić będzie nazwę: Bieg o strzałę Widanta

Zgłoś swoje uczestnictwo

Już teraz możesz zgłosić swoje uczestnictwo. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowe wypełnienie i przekazanie do Organizatora Formularza Rejestracyjnego oraz dokonanie Opłaty Rejestracyjnej.

 O szczegółach imprezy będziemy informowali na łamach naszego portalu.


  • Trasa majowego biegu (mapa terenowa i satelitarna):
 
  • Nagranie z trasy biegu:
  • Trasa biegu, zdjęcia poszczególnych miejsc:

 

Fot. Mostek w parku miejskim

Fot. Punkt z wodą od strony ul. Polnej

 

Fot. Zawodnicy w kategorii Nordic Walking

Fot. Droga w lesie, okolice dawnego mostku kolejowego przez rzekę Regę

Fot. Przedłużenie ul.Polnej

Fot. Droga na nasypie kolejowym prowadząca do mostku na Redze

 

Fot. Drewniany mostek w miejscu dawnej kolei wąskotorowej

Fot. Konkurencje dziecięce podczas biegu

 
Fot. Jeden z najstarszych uczestników biegu Pan Florian Kropidłowski z Polic - wtedy 76 lat!
 
 
Fot. Chwila przed startem do biegu na 10 km
 
Krótka relacja filmowa z ubiegłego roku:
 

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP.

Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne