Portal Resko24.pl - Menu boczne

AKTUALNOŚCI

Siatka LZS Resko 2022 51W sobotę, 26 listopada br., w hali Zespołu Szkół w Resku, odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Ludowych Zespołów Sportowych.

W dzisiejszych rozgrywkach, uczestniczyły męskie i kobiece drużyny z terenu województwa zachodniopomorskiego. Były to reprezentacje z Dobrej, Przecławia, Białogardu, Myśliborza, Koszalina i Reska.

Pomimo, że w był to turniej amatorskich drużyn, można było liczyć na wspaniałe sportowe widowisko.

Po zaciętej walce, udało się wyłonić zwycięzców. Wręczono również nagrody indywidualne.

                Wokół Symboli Narodowych – konkurs organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Szczecin, już tradycyjnie wpisuje się w cykl działań szkoły wokół obchodów Dnia Niepodległości. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 2 i 3 szkoły podstawowej z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.

W tym roku to już VIII edycja. Jego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Uczniowie Zespołu Szkół w Resku z klas 2 i 3 po podjęciu decyzji o udziale w konkursie, musieli zmierzyć się z zagadnieniami określonymi przez organizatora. Były to:

Symbole narodowe, które należy znać:
1 Flaga (np. układ i barwy, Dzień Flagi RP)
2 Godło (herb) Polski, (np. układ elementów)
3 Hymn Polski (np. autor słów, słowa hymnu, miejsce i okoliczności powstania)
4 oraz Polska (np. na mapie Europy, granice, państwa sąsiadujące)
Znajomość dat i wiedza, z jakimi wydarzeniami i symbolami narodowymi są one związane. Szczególnie:
1 Uchwalenie Konstytucji 3 Maja (1791)
2 II wojna światowa (1939-1945)
3 11 listopada 1918 roku
4 Bitwa Warszawska (15 sierpnia 1920)

Wyroznienie Policjantki Resko 04W Warszawie w dniu 17 listopada br. z okazji jubileuszu odbyło się spotkanie laureatów wszystkich dotychczasowych edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jedną z laureatek tego konkursu jest policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, KP w Resku - asp. szt. Edyta Klepczyńska - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Uroczyste spotkanie odbyło się w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie. Zebranych laureatów konkursu i zaproszonych gości przywitał insp. Robert Kumor, dyrektor Biura Prewencji KGP. Do laureatów z serdecznymi słowami uznania zwrócił się Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Wyróżnieni funkcjonariusze Policji otrzymali od Komendanta Głównego Policji, oprócz gratulacji i podziękowań jubileuszowy album „Policjant, który mi pomógł”.

Wszyscy zebrani usłyszeli również wypowiedzi osób doznających przemocy, w których opowiadali pokrótce swoją osobistą historię oraz mówili jaką siłę i odwagę dawali im policjanci, by mogli zmienić swoje życie na lepsze.

Znajdz olbrzyma final 2022 01Czubajka kania okazała się być znów bezkonkurencyjna i zdeklasowała wszystkie olbrzymie prawdziwki.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Resko wręczył główną nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie "Znajdź olbrzyma 2022". Zwycięskim okazem została czubajka kania zajmując pierwszą pozycję w rankingu 18 zgłoszonych grzybów. Jej parametry to 104 cm obwodu kapelusza oraz 33 cm długości trzonu. Nagrodę dumnie odebrała Hania, która przyznała, że swój okaz znalazła podczas grzybobrania z tatą w okolicach wsi Potuliny niedaleko Łabunia Małego.

Nadleśnictwo Resko nagrodziło także wyróżnieniem największego zgłoszonego do konkursu borowika szlachetnego. Był to okaz mierzący 89,3 cm obwodu kapelusza oraz 13 cm wysokości nóżki. Po odbiór nagrody zgłosiła się Marysia, która wraz z rodzicami owocne zbiory wspomina z lasów Komorowa pod Reskiem.

Potracenie WP Resko 06Dziś na ul. Wojska Polskiego Resku, doszło do potrącenia dziecka, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce, w okolicach skrzyżowania z ul. Dworcową. 

Interweniowały wszystkie służby, łącznie z Zespołem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zabezpieczeniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Reska, poszkodowana została przetransportowana karetką na Stadion Miejski w Resku i tam przekazana do śmigłowca.

- Do potrącenia doszło o godz. 13.15, na ul. Wojska Polskiego w Resku. Kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, 27 - letni mieszkaniec Smólska, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 9 - letnią mieszkankę Reska. Poszkodowana, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Szczecinie. Kierujący był trzeźwy, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo wykonano również test na substancje odurzające, który zakończył się wynikiem negatywnym - poinformował nas p.o. Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie sierż. Szymon Martula.

Warsztaty sniadaniowe 04W czasach industrialnych zestawów śniadaniowych i szczelnie zapakowanych w folię croissantów z czekoladą - pachnących na odległość konserwantami, którymi bombardują nas na codziennie popularne dyskonty spożywcze, można się zastanawiać, czy znajdzie się miejsce w plecaku ucznia na tradycyjne śniadanie?

Śniadanie wymieniane jest przez ekspertów jako najważniejszy posiłek dnia. Powinien być skomponowany z produktów wysokiej jakości i wartości odżywczej tak, aby dostarczał energii do nauki i wysiłku fizycznego. Nawiązując do Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, jako wychowawcy świetlicy 16 listopada zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

Na forum szkolnym pojawiły się stoły, na których uczniowie mieli do dyspozycji pełnowartościowe produkty spożywcze: pieczywo, sery, wędliny, pomidory, ogórki, rzodkiewki, liście sałaty, szczypiorek. Klaudia z 5 klasy przyniosła chleb integralny z ziarnami, upieczony przez mamę - do degustacji z miodem. Warsztaty śniadaniowe prowadziły Ala, Zuzia, Klaudia i Salesa – uczennice SP. Przygotowanie tego „logistycznego wyczynu” (w dwie godziny) dla 280 osób nie udałoby się bez pomocy pań z obsługi - Iwony i Leny. Działając kompleksowo ogłosiliśmy też Konkurs Kulinarny „Rzuć na Pożarcie Zdrowe Żarcie” - prace można przysyłać do 17 grudnia 2022.

cropped shot of woman holding container with bags for cleaning after pet in parkTo już chyba temat dyżurny i co jakiś czas otrzymujemy podobne sygnały. Chodzi oczywiście o obowiązek sprzątania po swoich pupilach.

Często czytamy w naszej redakcyjnej skrzynce:

Jak uczyć kultury dzieci, gdy dorośli wykazują się brakami w wychowaniu? 

Zawsze denerwują mnie ludzie, którzy nie sprzątają po swoich psach....

Dziś do naszej redakcji dotarł kolejny sygnał i zdjęcia:

- Witam serdecznie, chciałabym zwrócić uwagę na to co się dzieje pod przedszkolem w Resku, teren przeznaczony dla dzieci ... Mamy XXI wiek a w Resku jak widać cywilizacja wolniej się rozwija i ciężko posprzątać po swoim psie. Wszystko przy samym chodniku w drodze do przedszkola - napisała pani Olga z Reska

Otwarcie Lapidarium Iglice 2022 06We wtorek 15 listopada br. w Iglicach odbyło się uroczyste otwarcie Lapidarium. 

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania pieśni żołnierskiej- Marsz 3 Pułku Ułanów. Następnie Sołtys Elżbieta Korgul w swoim wystąpieniu przybliżyła wszystkim genezę powstania grobów żołnierskich. Na koniec przemówienia cyt.” Proszę Państwa, po 76 latach miejsce to doczekało się należytego wizerunku i rekonstrukcji .

Utworzyliśmy Lapidarium żołnierskie z zachowaniem elementów poprzednich nagrobków. Dzięki p. Marioli Słodkowskiej nadaliśmy imiona i nazwiska dwóm nieznanym dotąd spoczywającym tu żołnierzom. Nie są już bezimienni.

fundusze na drogeWczoraj, 14 listopada 2022 roku, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski podpisał umowę z Powiatem Łobeskim na remont drogi powiatowej na odcinku Łabuń Wielki - Iglice.

Powiat Łobeski reprezentowali Renata Kulik - Starosta Łobeski, Krzysztof Gwóźdź - Wicestarosta oraz Sławomir Brodniak - Skarbnik Powiatu.

Planowany remont drogi powiatowej, to odcinek Łabuń Wielki - Iglice o długości 4,15 km. Pozyskane środki w wysokości 2,7 mln zł, pochodzą z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to bardzo dobra wiadomość i długo wyczekiwana inwestycja dla mieszkańców Iglic oraz Łabunia Wielkiego. Dzięki dofinansowaniu poprawi się stan nawierzchni oraz bezpieczeństwo na drodze. 

Na łamach naszego portalu, wielokrotnie podejmowaliśmy ten temat, dziś mieszkańcy korzystający z tej drogi, na pewno mają powody do radości.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x