Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wrzące chłodnice, pękające lusterka i trzaskające szyby, a to wszystko okraszone tumanami wszechobecnego kurzu - za nami II. edycja WrakRace w Łobzie. 28 kwietnia 2019 r. na terenach łobeskiej strefy ekonomicznej pojawiło się ponad 50 wraków. Zwycięstwo padło łupem zespołu Jarek Iwan & Arek Daniel (Łobez). Dwie ekipy z Reska, z przyczyn technicznych, nie ukończyły wyścigów.

Wyścigi wraków zyskują ogromną popularność, dzięki temu, że są relatywnie niedrogie, a biorąc w nich udział można spróbować mikstury wielu elementów z różnych motorsportów, np. wyścigu drzwi w drzwi po bardzo nierównym i krętym torze, walki z czasem i współpracy z pilotem. 

W wyścigach uczestniczyły auta o średniej wartości do tysiąca złotych - przerobione na bliżej nieokreślone konstrukcje. Wszystkie mknęły po torze na terenach strefy ekonomicznej, nie zważając na zgubione koła, zderzaki czy dymiące rury wydechowe. Żaden z zawodników nie oszczędzał swojej maszyny, do oporu dociskając pedał gazu, co niejednokrotnie kończyło się wypadnięciem z toru. Pomysłowość miłośników motoryzacji widoczna na karoseriach ich wystylizowanych aut, chęć zwycięstwa, duża dawka adrenaliny i doskonała zabawa towarzyszyła uczestnikom podczas rozgrywanych konkurencji.

Organizator pomyślał o tym, żeby zapewnić pomoc załogom, których auta utknęły lub wypadły z trasy. Wewnątrz pętli toru stała koparko-ładowarka, która miała za zadanie wypychać uszkodzone wraki. Dzięki temu udało się zachować drożność toru. W międzyczasie, koparka była wykorzystywana do poprawy nawierzchni toru. Na przybyłych, oprócz podziwiania umiejętności motoryzacyjnych, czekały również punkty gastronomiczne.

Podium należało do ekip:

1. Jarek Iwan & Arek Daniel (Łobez)
2. Miłosz Radziuk
3. Krzysztof Pilewski (Nowogard)

W tym roku Resko reprezentowały tylko dwie ekipy, niestety z przyczyn technicznych nie doczekały końca wyścigów. W jednym z aut po kolizji uszkodzeniu uległ układ chłodniczy, drugie auto od samego początku miało problemy ze sprzęgłem.

Jak zapowiada Łukasz Brejnakowski, pomysłodawca i organizator wyścigów w Łobzie, być może wyścigi wraków w Łobzie wpiszą się na stałe w kalendarz motoryzacyjnych imprez w naszym regionie. Trzymamy kciuki i już czekamy na kolejne edycje.

Poniżej nasza relacja z "WrakRace Łobez 2019":

Więcej zdjęć w naszym profilu fb

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x