Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę (23.08) rano ze Świnoujścia peleton liczący niemal 180 kolarzy ruszył na trasę VIII Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour. Kolarze mieli do pokonania trudną trasę o długości 1008 kilometrów. Mimo morderczego dystansu oraz niesprzyjającej na większości dystansu pogody większość ze startujących zdołała zameldować się na mecie w Ustrzykach Górnych w regulaminowym czasie, a pierwsi uczestnicy pojawili się w polskich górach już w niedzielę wieczorem!

Tegoroczna impreza stała na wysokim poziomie organizacyjnym, jak i sportowym. Dowodem na to jest pobicie rekordu trasy w prestiżowej kategorii solo (jazda bez współpracy z innymi zawodnikami) przez Remigiusza Ornowskiego z Gdańska. Ultramaratończyk potrzebował zaledwie 35 godzin 50 minut, aby uporać się z przygotowaną trasą. Dodajmy, że jego czas okazał się najlepszy także w kategorii open, czyli dopuszczającej jazdę w grupie z innymi kolarzami. Z rywalizacji wycofało się zaledwie kilkunastu zawodników (głównie z powodów kontuzji), co pokazuje jak dobrze przygotowana do rywalizacji była tegoroczna stawka uczestników.


Każdy ze startujących już tradycyjnie wyposażony był w lokalizator GPS umożliwiający śledzenie jego pozycji na specjalnym serwisie internetowym. Nowością w ósmej edycji Bałtyk-Bieszczady Tour była obecność ekipy telewizyjnej dokonującej relacji na żywo ze startu, mety jak i z najbardziej newralgicznych punktów na trasie maratonu. Dzięki temu kibice obserwujący zmagania kolarzy w internecie zyskali kompleksowy obraz toczącej się rywalizacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy i już dziś zapraszamy na start kolejnej edycji, która odbędzie się już za dwa lata!

Nasz portal patronował medialnie tej imprezie kolarskiej:

Klasyfikacja generalna:

Więcej informacji na stronie organizatora: www.1008.pl

Resko24.pl

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x