Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wczoraj (sobota, 20.06) mieszkańcy Reska nie mogli narzekać na brak atrakcji. Pomimo deszczowej pogody w dobrych nastrojach udało się spędzić czas podczas turnieju "Wymiatacze" i "Nocy Świętojańskiej". Początek atrakcji, które były zorganizowane w związku z obchodami "Dni Reska" miały miejsce na rynku, dalsza część odbyła się w parku miejskim.

Nasza Redakcja patronowała medialnie tym wydarzeniom, dzięki temu udało nam się uwiecznić ogrom pozytywnych emocji. Pomimo deszczowej pogody organizator, czyli "Centrum Kultury w Resku", może z całą pewnością uznać imprezę za udaną. Około godz. 14.00 na rynku miejskim rozpoczął się turniej "Wymiatacze". Ekipa "Wymiataczy" już drugi raz gościła w Resku, nad dobrym humorem licznie zgromadzonych mieszkańców naszej gminy czuwał jak zawsze niezawodny Ireneusz Bieleninik. W turnieju wystartowało sześć drużyn z naszego regionu.

Zaplanowano wiele konkurencji sprawnościowych w których drużyny mogły wykazać się swoim zaangażowaniem jednocześnie fundując wszystkim dużo dobrej zabawy. Ze względów bezpieczeństwa zawodników, spowodowanych ulewnym deszczem, część konkurencji nie mogła zostać przeprowadzona.

Dużo dobrej zabawy dostarczyła konkurencja "kule wipeout". Pokonując tor przeszkód składający się czterech sporych rozmiarów kul większość zawodników nie była w stanie uniknąć szeregu komicznych figur i upadków. Kolejną widowiskową konkurencją były "podniebne rowery", w tej konkurencji ostrym próbom wytrzymałościowym poddano błędniki zawodników. Na szczęście "efekty zwrotne" nie wystąpiły.

Po zaciętej walce i zmasowanym przeciwnością natury wyłoniono zwycięzców i wręczono puchary, dyplomy i nagrody pieniężne:

 • I Miejsce - Pany Resko, nagroda pieniężna 1000 zł
 • II Miejsce - Smocza Ekipa Lubień, nagroda pieniężna 800 zł
 • III Miejsce - Sołectwo Łagiewniki, nagroda pieniężna 600 zł
 • IV Miejsce - OSP Resko, nagroda pieniężna 400 zł
 • V Miejsce - Komarki Komorowo, nagroda pieniężna 300 zł
 • VI Miejsce - Wolni Strzelcy Resko, nagroda pieniężna 200 zł

Po turnieju w końcu przestało padać i dalsza część imprezy odbyła się już tradycyjnie w parku miejskim. Tam od samego początku czekały atrakcje dla dzieci m.in. zabawy z sympatycznymi "Tulinkami". Swój popis dali także młodzi artyści z Reska w swoich występach tanecznych i wokalnych. 

Oprócz występów scenicznych można było samodzielnie wykonać swój wianek lub kwiat paproci, maluchy mogły pozjeżdżać z dmuchanego zamku czy postrzelać z ASG. Fani dobrego jedzenia i złocistego gazowanego trunku mieli do dyspozycji obfite stoiska gastronomiczne. Około 21-szej wystąpił zespół disco polo "Skaner" który zgromadził przed sceną publikę pokaźnych rozmiarów. Po godzinnym występie rozstrzygnięto konkursy. 

Najpiękniejsze kwiaty paproci wykonały:

 1. Zuzia Lisjusz
 2. Emilia Wyrzykowska
 3. Julia Kędzierska

wyróżnienia otrzymały: Zuzia Kędzierska i Karolina Jaszczyk

Najpiękniejszy wianek:

 1. Jadwiga Perzanowska,
 2. Julia Kędzierska,
 3. Magda Lis,

wróżnieniaotrzymały:  Ignacja Zielińska i Dominika Latawiec

W tym roku "Kwiat Paproci" znalazł Kamil Winnicki

Około 23.00 nadszedł czas na "Incenizację Sobótkową". Odpowiednia muzyka, światło i korowód dzieci i młodzieży który zmierzał w kierunku rzeki Regi stworzył odpowiedni klimat dla tej chwili, a wianki na wodzie bardzo ładnie prezentowały się w blasku świec. Po inscenizacji swój efektowny program zaprezentowała grupa "Teatr Ognia".

Impreza taneczna którą poprowadził pan Jacek Gajdzis trwała do 2.00 w nocy i nawet wtedy nie zabrakło bisów.

Więcej zdjęć:

Filmy z sobotnich imprez:

Resko24.pl

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x