Pin It

DZIEN RATOWNICTWA 2018 100013 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Ratownicy medyczni, to osoby, które starają się dotrzeć na czas, wszędzie tam, gdzie jest zagrożone ludzkie życie. Często ryzykują własne życie i zdrowie, by tylko dotrzeć do potrzebującego i udzielić mu pomocy. Dzisiaj jest ich święto, które zapoczątkowane zostało równe 10 lat temu.

Dzień Ratownictwa Medycznego to świetna okazja, by poświęcić chwilę uwagi dla pracy ratowników. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jaka ciąży na nich odpowiedzialność i jak bardzo muszą być odporni na stresujące sytuacje. Tymczasem to właśnie oni pojawiają się najczęściej jako pierwsi na miejscach wypadków i udzielają pierwszej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują! Niemal każdego dnia widujemy karetki pędzące na sygnale, ustępujemy im miejsce na drodze, by mogli sprawnie przejechać, oni jadą na ratunek!

W Resku stacjonują ratownicy medyczni, którzy wchodzą w struktury Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Ich podstacja mieści się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Nasz posterunek Ratownictwa Medycznego działa w systemie zintegrowanego Państwowego Ratownictwa Medycznego. W Resku pracuje całodobowo dwu osobowy zespół podstawowy, tzw. karetka "P", siedem dni w tygodniu. Ratownicy medyczni obsługują rozległy teren, oprócz powiatu łobeskiego ratownicy interweniują wszędzie tam gdzie zaistnieje taka potrzeba.

Oczekując pomocy będziemy korzystali z numerów alarmowych 112, 999. Proszę jednak pamiętać, że wzywamy karetkę tylko to stanów nagłego zagrożenia życia. Nadużywanie tej formy pomocy medycznej może skutkować, że w sytuacji prawdziwego zagrożenia życia, pomoc ratowników może nie dotrzeć na czas.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x