ZALOGUJ

Szukaj w Portalu Resko24.pl

Drukuj

Budżet Obywatelski jednak przegłosowany. Jest decyzja burmistrza

włącz . Opublikowano w Aktualności

Budżet Obywatelski na 2018 rok został już ustalony. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński opublikował obwieszczenie w tej sprawie.

Jak wynika z tego dokumentu, w przyszłym roku zgodnie z założeniami Budżetu Obywatelskiego dla Reska, 100 tyś. złotych zostanie wydane na budowę "małej muszli koncertowej". Ten projekt uzyskał najwięcej głosów.

Wcześniej informowaliśmy, że nie uzyskał on wymaganych regulaminem min. 50 głosów. Jak się okazuje, ostatecznie to nie było przeszkodą, aby projekt wygrał w głosowaniu.

Drukuj

Utrudnienia w ruchu na Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W związku z przebudową ulic w Resku wprowadzono ruch wahadłowy na ul. Wojska Polskiego.

Na wysokości skrzyżowania ul. Stodólnej z ul. Wojska Polskiego wyłączono jeden z pasów ruchu. Wszystko za sprawą inwestycji drogowej związanej z przebudową ulic w Resku i budową ronda. Teraz wykonawca, firma ZUBWIT Mętlowie z Reska, prowadzi prace na ul. Stodólnej oraz przebudowuje skrzyżowanie z ul. Wojska Polskiego. 

Prace są prowadzone m.in. w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152, w kierunku Płotów, na odcinku kilkuset metrów, wyfrezowano starą nawierzchnię asfaltu.

Drukuj

Pielgrzymowali do Iglic [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Już po raz 18. mieszkańcy Reska i okolic pielgrzymowali do kościoła w Iglicach - poświęconego patronowi dzieci i młodzieży - św. Stanisławowi Kostce.

Przed godziną dziewiątą z modlitwą na ustach i radością w sercu ponad 85 pielgrzymów wyruszyło na pielgrzymi szlak. To piękna okazja do modlitwy w drodze, podziwiania piękna regionu i naładowania duchowych akumulatorów. Licznie obecni byli uczniowie Zespołu Szkół w Resku a także dorośli, którzy w modlitwie zawierzali swoje dzieci, wnuki czy modlili się w swoich intencjach.

W modlitwie nie zapominaliśmy o wszystkich mieszkańcach naszego miasteczka. Pierwszy postój w Poltulinach umocnił nas suto zastawionym stołem dzięki uprzejmości Państwa Kózka oraz miejscowych piekarzy państwa Jeż i Bujnowski.

Drukuj

Zakończyło się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim. Żadna propozycja nie została wybrana!

włącz . Opublikowano w Aktualności

30 sierpnia zakończyło się głosowanie nad propozycjami do Budżetu Obywatelskiego, do wydania 100 tyś. złotych. Zabrakło głosów, aby wybrać chociażby jeden projekt. 

Zgodnie z regulaminem który obowiązywał podczas głosowania, projekt który miałby być realizowany powinien uzyskać przynajmniej 50 głosów. Aby głos był ważny, trzeba było wypełnić specjalną ankietę i złożyć ją do urny usytuowanej m.in. w Urzędzie Miejskim w Resku.

Jak się okazało zainteresowanie mieszkańców było bardzo małe, żaden z projektów nie uzyskał wymaganej liczby głosów.

Szczegóły dotyczące projektu w artykule: Sondaż Resko24 w sprawie zadań zgłoszonych do "Budżetu Obywatelskiego w Resku" [SONDA].

Drukuj

CZARNE - TRZASKI. Znaleziono zwłoki topielca [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

W niedzielę 5 września, w zbiorniku wodnym usytuowanym w lesie pomiędzy miejscowościami Czarne (gm. Płoty), a miejscowością Trzaski (gm. Resko) utopił się 49-letni mężczyzna. Wczoraj około godz. 14, odnaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny.

O wypadku służby ratownicze powiadomiono w niedzielę wieczorem,  przez kolejne dni prowadzono poszukiwania. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, trójka mężczyzn wybrało się na nielegalne połowy ryb, tam miało dojść do wypadku. Jeden z nich ustawiając sieci wszedł do wody i pod nią zniknął. Rozpoczęto poszukiwania ciała 49 - latka.

Drukuj

Jaka papa najlepiej nada się na remont pokrycia?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Na wieloletnim pokryciu dachowym zaczynają pojawiać się tak zwane purchle, zaś sama izolacja powoli traci szczelność – to właśnie najbardziej rzucające się w oczy powody, dla których powinniśmy pomyśleć o montażu nowej papy. W przypadku dachów skośnych często pojawiają się też spękania a w nich również nierzadko zaczynają wyrastać rośliny. Takie pokrycie również nadaje się jedynie do gruntownego remontu. Oto kilka porad jak go sprawniej przeprowadzić.

Na początku warto zaznaczyć, że pozbycie się starej papy jest drogie i nastręcza wielu kłopotów ze względu na wymóg utylizacji, dlatego w miarę możliwości należy unikać zdejmowania starego pokrycia. Koniec końców będzie ono całkiem dobrą bazą i podstawą dla nowej powłoki.

Pierwsze kroki w montowaniu nowej papy

Papa, którą chcemy reperować z pewnością jest już pokryta wieloma napuchnięciami i niedoskonałościami – wszystkie je należy odpowiednio zniwelować i wyrównać. Kolejnym krokiem będzie dokładne zagruntowanie powierzchni całego dachu. Trzeba przy tym pamiętać, że substancji smołowych nie należy łączyć z materiałami bitumicznymi, gdyż jest to połączenie niemal gwarantujące przenikanie wilgoci w głąb budynku. Jeśli jednak na naszym zadaszeniu nie użyto smoły, pozostaje nam sprawdzić, czy gruntowane podłoże jest w dobrym stanie. Kiedy chodzi o tak zwane deskowanie, a więc drewnianą warstwę konstrukcji dachu spadzistego, musimy skrupulatnie zbadać jego stan, zwłaszcza jeśli chodzi o poziom zawilgocenia. Najlepszym sprawdzianem stanu drewnianego podkładu jest przejście się po nim. Jeśli deski wyginają się za bardzo, prawdopodobnie zostały nadwątlone przez szkodniki lub wodę przedostającą się do wewnątrz. W celu dalszego dogłębnego sprawdzenia stanu desek przeprowadza się odkrywki, które mają za zadanie zbadać stan dachu.

Drukuj

Tajemniczy wypadek nad zbiornikiem wodnym, strażacy poszukują ciała [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Mężczyźni kłusowali na stawie w okolicy miejscowości Czarne (gm. Płoty). Jeden z nich najprawdopodobniej się utopił. Służby ratownicze powiadomiono w niedzielę wieczorem, do dzisiaj nie znaleziono ciała.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mężczyźni wybrali się na nielegalne połowy ryb, nad zbiornik wodny usytuowany w lesie pomiędzy miejscowością Czarne, a miejscowością Trzaski w gm. Resko. Tam miało dojść do wypadku, jeden z mężczyzn ustawiając sieci wszedł do wody i zaginął. Jako pierwsza na miejscu pojawiła się grupa ratowników wodnych z Białogardu i Szczecinka oraz zastępy straży pożarnej z Gryfic i Płotów. W nocy przerwano poszukiwania. 

Do dzisiaj (05.09), do godz. 17, poszukiwania były kontynuowane przez grupę nurków ze Szczecina oraz zastępy straży pożarnej z PSP Łobez i OSP Resko. Pomimo dokładnego przeczesywania dna akwenu, ciała 43-letniego mężczyzny nadal nie odnaleziono.

Drukuj

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół w Resku [ZDJĘCIA, FILM]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Pierwszy dzień września kojarzy się uczniom z końcem wakacji i powrotem do szkolnych ław. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej w bieżącym roku inauguracja roku szkolnego została wyznaczona na 04 września.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym. Następnie uczniowie, rodzice, rada pedagogiczna, zaproszeni goście zgromadzili się w hali sportowej przy ul. Prusa, by uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2017/2018.

Uroczystość odbyła się w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ w jednym apelu uczestniczyła młodzież Zespołu Szkół w Resku, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego, Gimnazjum im. K. Górskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły pierwszego stopnia.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne