AKTUALNOŚCI

Dziś, w godzinach wieczornych, w rzece Rega znaleziono ciało topielca. Na miejscu nadal pracują służby.

  • O godz. 17.45 otrzymaliśmy zgłoszenie, że zauważono zwłoki w rzece Rega. Z pierwszych ustaleń wynika, że są to zwłoki mężczyzny, nadal trwa ustalanie tożsamości - poinformowała nas mł asp. Katarzyna Krzyżaniak, oficer prasowy KPP Łobez.

 

Jak wynika z pierwszych informacji, na zwłoki trafił wędkarz. Ciało topielca odnaleziono w zakolu rzeki, na wysokości zamku Borków w parku miejskim.

Na miejscu nadal pracuje policja oraz zastęp OSP Resko.

W dniach 18,21,22 września 2020 na terenie Szkoły Podstawowej w Starogardzie odbyły się warsztaty w ramach realizacji Programu Marszałkowskiego „Społecznik 2019-2021”.

Stowarzyszenie „Wspólna Sprawa” działające na terenie Starogardu złożyło wniosek i otrzymało dofinansowanie do realizacji projektu „Zabawa łączy pokolenia-bądźmy razem w naszej małej ojczyźnie”. 18 września odbyły się warsztaty kulinarne „Słodki piątek”, 21 września „Zawody sprawnościowe na wesoło”, 22 września warsztaty artystyczne „Z ekologią za pan brat”.

Było smacznie, kolorowo i wesoło. Na świeżym powietrzu, po kilkumiesięcznym okresie zdalnej nauki i wakacji, uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy, chętnie uczestniczyli w warsztatach.

Czy możesz powiedzieć o sobie - „tak” posadziłem drzewo? A może posadziłeś nie jedno drzewo, wiele drzew. I jeszcze wiele posadzisz bo masz świadomość, że drzewa są nam potrzebne i nie tylko nam ale zwierzętom, ptakom, owadom. Więc jak się nadarzy ku temu okazja to czemu nie.

Warto wspierać nawet w skali mikro leśników, którzy „na co dzień” tym się zajmują. Wiosną ubiegłego roku Lasy Państwowe wystartowały pierwszy raz z akcją #sadziMY i rozdały do posadzenia 146 tysięcy sadzonek drzew. Patronat nad przedsięwzięciem objęła para prezydencka Agata Kronhauser- Duda i Andrzej Duda. Akcja spodobała się Polakom, było bardzo duże zainteresowanie. Pozytywny odbiór sprawił, że Lasy Państwowe w tym roku kontynuują #sadziMY. Tym razem akcję przesunięto na jesień z wiadomych powodów.

Nadleśnictwa Resko podjęło kolejne wyzwanie pod hasłem #WYŚPIEWAJMYDZIECIOMBUSA. To ‘challenge’ zainicjowany przez Nadleśnictwo Rokita, w którym zadanie polega na zaśpiewaniu lub przedstawieniu dowolnej interpretacji utworu “Moja i Twoja Nadzieja” zespołu HEY.

Nadleśnictwo Rokita zrobiło to w ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=xDEkezvHo50 rzucając wyzwanie pracownikom Nadleśnictwa Gryfice https://gryfice.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/nadlesnictwo-gryfice-przylaczylo-sie-do-akcji-wyspiewajmydzieciombusa. Gryfice nominowało Resko.

Celem jest zebranie środków na zakup busa do przewozu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Przybiernowie, będący ośrodkiem wsparcia prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolinie. Dom świadczy usługi dla osób przewlekle psychicznie chorych, osób upośledzonych umysłowo oraz osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

W poniedziałek 21 września, mieszkaniec Starogardu stracił panowanie nad swoim pojazdem i dachował. Jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu.

- Godz. 17:47, 42-letni mieszkaniec Starogardu kierując samochodem osobowym marki Peugeot, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Jak się później okazało kierujący miał w przeliczeniu blisko 2 promile alkoholu we krwi - poinformowała nas mł asp. Katarzyna Krzyżaniak, oficer prasowy KPP Łobez.

Decyzją internautów, którzy oddawali głosy na portalu Facebook na poszczególne wsie, kolejno zajęły:

- I miejsce Przytoń

- II miejsce Ługowina

- III miejsce Siedlice

Najaktywniejszymi Sołtysami Powiatu Łobeskiego zostali Pani Magdalena Chechła Sołtys Ługowiny, Pan Marek Szynkowski Sołtys Przytoni oraz Pani Ewa Zwierzchowska Sołtys Bełcznej. Renata Kulik Starosta Łobeski, Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta, Ryszard Sola Przewodniczący Rady Powiatu w Łobzie oraz Andrzej Gradus Członek Zarządu Powiatu w Łobzie mieli przyjemność wręczyć laureatom bony upominkowe.

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest dbanie o środowisko, segregowanie odpadów, recykling oraz inicjowanie działań, dzięki którym zatroszczymy się bardziej o czystość najbliższej okolicy.

18 września 2020r. najmłodsi wychowankowie Zespołu Szkół w Resku porządkowali najczęściej uczęszczane miejsca naszego miasta. Zaangażowali się wszyscy uczniowie kl. 1-3 SP, wraz z wychowawcami, pamiętając o selekcjonowaniu śmieci w odpowiednich pojemnikach. Pogoda dopisała, humory również.

Realizacja projektu ruszyła! Jak informowaliśmy przez portal Resko24, 9 czerwca 2020 r. została podpisana umowa między przedstawicielem kultury, panią Jolantą Furman - dyrektorem Centrum Kultury w Resku, a przedstawicielem Czaplineckiego Ośrodka Kultury – operatorem wojewódzkiego programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021, panią Aleksandrą Łuczyńską o powierzenie grantu w wysokości 4 tys. na realizację projektu „Regenwalde dawniej, Resko dziś”. Partnerem w projekcie jest również Zespół Szkół w Resku.

Celem inicjatywy jest odtworzenie dawnego wizerunku miasta, jego architektury, budynków i porównanie z obecnym wyglądem Reska. Efektem będzie wystawa oraz album zawierający około 100 zdjęć. Materiałem do działań jest przede wszystkim kolekcja pocztówek zarchiwizowana przez Urząd Miejski w Resku oraz prywatne zbiory p. Wojtka Wasiura. Równocześnie został ogłoszony konkurs plastyczny przez Centrum Kultury „Regenwalde dawniej, Resko dziś”, w związku z tym 15 września 2020 r. odbyły się warsztaty plastyczne poprowadzone przez p. Sylwię Grabowską, w trakcie których uczestnicy (uczniowie klas I-III) wykonali prace grupowe według własnego projektu, chętnie dzieląc się swoimi pomysłami, inspirując się wzajemnie i rozwijając swoją wyobraźnię.

Spółka „ Wodociągi i Kanalizacje" w Resku informuje, że ramach realizacji inwestycji WODNIK III -przebudowa sieci wodociągowej w Resku w ul. Wojska Polskiego oraz Chopina w dniach od 21.09.2020r do 24.09.2020r od godz. 8°° - 16°° (z możliwością przedłużenia) będą występowały przerwy w dostawie wody.

Utrudnienia związane są z koniecznością odłączenia „starej" sieci wodociągowej oraz przełączenia istniejących przyłączy do nowo budowanej sieci wodociągowej.

Spółka w odrębnych ogłoszeniach poda terminy oraz nazwy ulic na których mogą wystąpić przerwy w dostawie wody.

 

 

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x