AKTUALNOŚCI

Projekt mitologiczny SP Resko 05W dobie pandemii, podczas nauki zdalnej, uczniowie klas V- VIII SP mieli możliwość udziału w projekcie mitologicznym, który trwał od listopada 2020. Zakończył się przed Wielkanocą - w marcu 2021.

Cele ogólne projektu to:

  1. Budzenie i rozwijanie zainteresowań kulturą antyczną.
  2. Kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji o postaciach z mitologii greckiej – z różnych dziedzin wiedzy.
  3. Wzbogacanie słownictwa uczniów.
  4. Wszechstronne rozwijanie zdolności uczniów, m. in. literackich, plastycznych, informatycznych – w ramach korelacji międzyprzedmiotowej.


Uczniowie, pracując w domach, mogli korzystać z rozmaitych źródeł wiedzy, np. Internetu, podręczników szkolnych, słowników, oraz książek mitologicznych różnych autorów.
Zadania były zróżnicowane, przydzielone do każdego poziomu edukacji – zgodnie z wymogami programowymi.
Uczniowie klasy piątej mieli do wyboru:

  • zebrać informacje o trzech bogach greckich: Zeusie, Herze, Atenie;
  • wykonać pracę plastyczną, ilustrację do wybranego mitu z podręcznika do klasy piątej;
  • napisać krótką pracę na jeden z wybranych tematów:
  1. List Amfitryty do ojca Okeanosa.
  2. List córki Kory ( Persefony) do matki Demeter.

logo muzeum reskoNa łamach naszego portalu informowaliśmy Państwa o inicjatywie powstania muzeum w naszym mieście. Dziś muzeum może pochwalić się swoim logo, a wkrótce zostaną podjęte kolejne istotne kroki dotyczące realizacji tego projektu.

W listopadzie 2019 roku, opublikowaliśmy artykuł: Koncepcja powstania muzeum w Resku [OBEJRZYJ]. Warto powrócić do tej publikacji.

Obecnie muzeum istnieje wykazie muzeów na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako Muzeum Ziemi Reskiej w Resku (w organizacji). W związku z tym podjęte zostały pierwsze działania, a mianowicie projekt logo placówki, który zostanie zaprezentowany oficjalnie po raz pierwszy na konferencji „Gdańskie i pomorskie muzealnictwo oraz historiografia po 1945 r.” w dniach 14-16 kwietnia 2021 r.

Ostatecznie jeszcze nie podjęto decyzji, w sprawie lokalizacji naszego muzeum. Założeniem organizatorów jest, aby muzeum, po przygotowaniu stałej kolekcji, istniało w formie wirtualnej, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Wiosna w obiektywie uczniow 03Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana,
Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana…
„Wiosenne porządki” Jan Brzechwa

Tak, wiosna już do nas przyszła. Uczniowie klasy 3 B SP wraz z wychowawcą, p. Renatą Roszyk, postanowili poszukać oznak tej pięknej pory roku.

Wyruszyli więc do ogródków, lasu, do parku, na spotkanie z budząca się przyrodą.

Oto krótka fotorelacja przesłana przez uczniów i ich wychowawczynię.

W związku z pojawiającymi się sygnałami odnośnie prób wyłudzania pieniędzy „na urzędnika”, Urząd Miejski w Resku informuje, że pracownicy tutejszego Urzędu nie pobierają osobiście żadnych opłat, podatków lub należności oraz nie proszą o udzielenie danych osobowych przez telefon.

W związku z powyższym w każdej sytuacji budzącej wątpliwości prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Resku lub zgłoszenie incydentu na Komisariat Policji w Resku.

Apelujemy o ostrożność! Prosimy również o udostępnienia tej informacji.

Resko24.pl

 

Dzien pracownikow sluzby zdrowiaKażdego roku w dniu 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia - to święto wszystkich tych, którzy za swoje powołanie uznali niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w trudnym czasie choroby. Prawie każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu powierza swoje zdrowie lub życie lekarzom i pielęgniarkom.

Dzisiejsze święto ma szczególny charakter. Dlatego też, korzystając z tej wyjątkowej okazji pragniemy Państwu podziękować za ogrom profesjonalnej pracy, która w czasie epidemii koronawirusa jest wyjątkowym wyzwaniem dla całej służby zdrowia.

Bariery energochłonne zainstalowane w Starogardzie, doskonale spełniają swoją funkcję. Rozsądek kierowców? No właśnie z tym już bywa różnie.

Wspomniany zakręt, był przez wiele lat był miejscem szczególnie niebezpiecznym. W tej chwili jest bardzo dobrze oznakowany, a przebiegający w pobliżu chodnik jest osłonięty przez masywne bariery energochłonne. Zdarzają się jednak kierowcy, którzy nie dają wiary tej solidnej konstrukcji i ryzykując utratę zdrowia i zniszczenie auta nadal próbują sprawdzać jej wytrzymałość.

Tuż przed świętami wielkanocnymi, auto osobowe na świdwińskich numerach rejestracyjnych, z impetem uderzyło w stalową konstrukcję na zakręcie. Jak widać na załączonych zdjęciach nie udało się wjechać na chodnik roztargnionemu kierowcy. Bo przecież miejsce jest dobrze oznakowane i naprawdę trzeba sobie zadać sporo trudu aby wylądować na barierach energochłonnych.

Jak relacjonują mieszkańcy Starogardu, kierowca w pośpiechu obejrzał uszkodzenia i odjechał. Zostawił jednak ślady.

Pozar uli Lososnica 01Dziś rano w miejscowości Łosośnica, doszło do pożaru zabudowań gospodarczych na terenie pasieki. Właściciele obiektu stracili cały sprzęt pszczelarski, zorganizowano zbiórkę pomocową.

Rano do pożaru skierowano zastęp straży pożarnej z OSP Resko, ale po przybyciu okazało się, że ogień zdążył już strawić całe pomieszczenie ze sprzętem. Na szczęście ocalały ule z pszczołami.

Bliscy zorganizowali zbiórkę pomocową na zakup sprzętu pszczelarskiego: https://pomagam.pl/6kye7b

Jak się okazuje, los kolejny raz doświadczył właścicieli tej pasieki. W ubiegłym roku stracili pszczoły.

R24 Wielkanoc2021 1200

Drzewo na linii energetycznej 05Dziś od godzin porannych, w parku przy ul. Jedności Narodowej w Resku, usuwano drzewo które pochyliło się na linię energetyczną.

Do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z OSP Resko i JRG Łobez, patrol Policji oraz pogotowie energetyczne. Przez cały dzień, przy skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej z ul. Polną, można było natknąć się na utrudnienia w ruchu. Na czas akcji droga była zamknięta.

Działania służb były utrudnione. Większość czynności prowadzono z podnośnika, tak aby nie doszło do uszkodzeń przebiegającej w tym miejscu linii energetycznej.

Cała akcja zakończyła się około godz. 14.45, wtedy również wznowiono ruch drogowy.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x