ZALOGUJ

Szukaj w Portalu Resko24.pl

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej imienia Ireny Sendlerowej w Starogardzie [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

13 października w Szkole Podstawowej imienia Ireny Sendlerowej w Starogardzie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 r. Tradycyjnie z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia z występami artystycznymi i podziękowaniami dla wszystkich pracowników .

Uroczyste spotkanie odbyło się na hali sportowej – prowadzącym akademię był Wojciech Leszczyński, uczeń z klasy VII. Swą obecnością zaszczycili nas : Burmistrz Reska – pan Arkadiusz Czerwiński, Inspektor do spraw oświaty i ochrony zdrowia, pani Mariola Słodkowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku – pani Renata Kulik oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im latać.”


13 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym pracownikom przedszkola, za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu sześciolatki z grupy Króliczków i Tygrysków zaprosiły gości na uroczystą akademię. Zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce, złożyły życzenia i wręczyły upominki.

Spotkanie uświetnili swoim przybyciem goście: Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński, Inspektor ds. Oświaty i Ochrony Zdrowia Pani Mariola Słodkowska, Przedstawiciele Rady Rodziców Pan Marcin Bloch oraz Pan Mateusz Jaworski, którzy skierowali wiele ciepłych i miłych słów w kierunku pracowników przedszkola i dzieci.

Drukuj

Raport: Większość Polaków nie boi się utraty pracy

włącz . Opublikowano w Aktualności

Tylko 23 proc. badanych Polaków przyznaje, że boi się utraty pracy. To o 3 proc. mniej niż wynosi średnia europejska. Największe obawy pod tym względem mają Hiszpanie - wynika z sondażu instytutu badawczego Randstad.

Międzynarodowy sondaż został zrealizowany w sierpniu 2017 roku. W Polsce wzięło w nim udział 405 respondentów w wieku 18-65 lat pracujących co najmniej 25 godzin w tygodniu. Próba obejmowała zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o pracę tymczasową, umowy cywilnoprawne jak i osoby samozatrudnione. Badania przeprowadzono na podstawie ankiet on-line.

Z sondażu wynika, że odsetek deklarujących lęk przed utratą pracy był o 3 p.p. niższy niż średnia europejska. W Polsce wyniósł on 23 proc. To ogromny spadek; w poprzednim kwartale duże i umiarkowane obawy co do utraty pracy zadeklarowało 30 proc. badanych. Dla porównania wśród Hiszpanów, którzy znaleźli się na pierwszym miejscu listy, obawę przed utratą pracy odczuwa 37 proc.

Optymistycznie przedstawiają się też dane, jeśli chodzi o szanse na znalezienie nowej pracy. 84 proc. badanych 25-34 latków była przekonana, że w razie utraty pracy jest w stanie znaleźć podobną w ciągu pół roku. 94 proc. badanych w tej samej grupie wiekowej stwierdziła, że w ciągu pół roku jest w stanie znaleźć jakąkolwiek pracę. Inaczej badania przedstawiają się w przypadku 55- i 65-latków.

Drukuj

GIF wycofał serie popularnego lęku na przeziębienie

włącz . Opublikowano w Aktualności

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu kilka serii leku Febrisan. Decyzję podjęto w związku z niezgodnościami w zakresie zawartości paracetamolu - poinformował GIF.

Febrisan to lek przeciwko objawom przeziębienia i grypy. Jednym z jego składników jest paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. GIF wycofał z obrotu na terenie całego kraju Febrisan (proszek musujący), serie: 329304 i 331584, z datą ważności 11.2017, 333899, z datą ważności 12.2017, 344689 i 344670, z datą ważności 04.2018, 351083, 351067, 351899, z datą ważności 05.2017, 362513 i 363456, z datą ważności 08.2018, 364475, z datą ważności 09.2018 oraz 373131, z datą ważności 12.2018.

Numer serii leku znajduje się na górnej ściance kartonika. Takeda Pharma sp. z o.o., producent leku, poinformował na swojej stronie, że powodem wycofania z rynku jest niespełnienie wymagań jakościowych dotyczących zawartości paracetamolu. Wycofywane serie nie stanowią zagrożenia dla zdrowia pacjentów - podkreślił producent.

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Resku [ZDJĘCIA, FILM]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!

                                                                                                           (B. Conklin)

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela.

Młodzież z Zespołu Szkół w Resku stanęła na wysokości zadania, aby sprawić, by dzień ten stał się wyjątkowy dla wszystkich pedagogów.

W piątek 12 października już w progu szkoły nauczyciele byli witani przez uczniów, którzy składali życzenia i wręczali własnoręcznie wykonane laurki (ich autorami była młodzież biorąca udział w zajęciach świetlicowych). Samorząd Uczniowski też pamiętał o uczczeniu święta pracowników szkoły. Każdy z nich mógł skosztować przepysznych babeczek upieczonych przez uczniów. Dodatkowym dowodem wdzięczności i sympatii były życzenia.

O godz. 11.30 rozpoczął się uroczysty apel. Miał on wyjątkowy charakter, ponieważ pierwszy raz uczestniczyli w nim wszyscy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół – od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej szkoły ponadgimnazjalnej. W podniosły nastrój wprowadziły wszystkich zebranych w hali dzieci, które zebrane na środku sali odśpiewały hymn państwowy (występujących przygotowały panie Ewa Kwiatanowska i Jolanta Grygiel).

Drukuj

Dzień Ratownictwa Medycznego

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. W Resku ratownicy medyczni czuwają nad naszym bezpieczeństwem każdego dnia, 24 godziny na dobę!

 fot. archiwum (przekazanie nowej karetki, Resko 2015 rok)

Dlatego jako redakcja oraz w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Resko, pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim pracownikom systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne – ratownikom, dyspozytorom, pielęgniarkom i lekarzom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w szerzenie idei ratownictwa i pierwszej pomocy. Pragniemy również gorąco podziękować za trudną i odpowiedzialną pracę, niejednokrotnie wykonywaną w dramatycznych okolicznościach, wymagającą jednocześnie profesjonalizmu i opanowania oraz ogromnej uwagi w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie ludzkie. Aby pomoc, którą niesiecie, była skuteczna, by jak najmniej było wezwań, a jak najwięcej – radości i satysfakcji z ocalenia czyjegoś życia.

Warto przypomnieć, że w powiecie łobeskim stacjonują dwa zespoły ratownictwa medycznego które działają w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego. W Łobzie jest to tzw. zespół Specjalistyczny (dwóch ratowników i lekarz) i w Resku zespół Podstawowy (dwóch ratowników) który stacjonuje w remizie OSP. Każda z tych karetek wchodzi w struktury Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Zespoły ratownictwa medycznego z terenu powiatu łobeskiego dysponowane są przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną w Kołobrzegu. Druga taka dyspozytornia, która obsługuje zachodnią część województwa, działa w Szczecinie.

Drukuj

IGLICE. Drzewo spadło na budynek [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dzisiaj w całej okolicy wiał silny wiatr, w tym czasie straż pożarna odnotowuje więcej zgłoszeń niż zwykle. W Iglicach silne podmuchy wiatru przewróciły drzewo na budynek.

Drzewo nie oparło się niszczycielskiej sile wiatru i spadło na budynek socjalny lokalnego tartaku. Około godz. 16, w miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp OSP Resko. 

Po około dwóch godzinach akcji ochotników z Reska, usunięto powstałe zagrożenie. Poza uszkodzeniami budynku w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne