Pin It
Sesje Rady Miejskiej w Resku - oglądaj na żywo, lub wybierz nagrania archiwalne!
Aby oglądać nagrania archiwalne, wystarczy wybrać i kliknąć sesję z poniższej listy. Nagrania ułożone chronologicznie.
 

 

Nowa kadencja rad gminnych, powiatowych, czy też sejmików wojewódzkich to nie tylko zmiany personalne. Od nowej kadencji obrady tych organów mają być nagrywane i jednocześnie transmitowane na żywo, zaś nagrania z ich posiedzeń mają zostać umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wymóg taki został wprowadzony na mocy ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

Na jej mocy w ustawach o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym i samorządzie województwa wprowadzono zapis nakazujący, aby obrady organu były transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad mają być udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty. Wprowadzenie tego obowiązku sprawi, że radni w swoich decyzjach przestaną być anonimowi. Warto zauważyć, że zasiadanie w radzie gminy, powiatu, czy też w sejmiku wojewódzkim wcale nie oznacza głosowanie zgodne z własnymi preferencjami, ale podejmowanie decyzji zgodnych ze zdaniem wyborców z danego obszaru (reprezentowanych przez danego radnego) oraz działanie na rzecz danej społeczności, w celu realizowania określonych zadań.

 

Komentarze  

Ela
+38 # Ela 2018-12-16 11:29
Wszystko fajnie ,tylko trzeba poprawić jakość nagrań, gdyż niektóre fragmenty/wypowiedzi / są niezrozumiałe.Ponadto powinno być więcej mikrofonów,gdyż śmiesznie to wygląda jak radny biega z mikrofonem do każdego kto ma zająć głos :D
Zgłoś administratorowi
Aneta
+40 # Aneta 2018-12-22 16:40
Panowie radni powiatowi żenada i pomylka na maksa.
Zgłoś administratorowi
As
+34 # As 2018-12-22 22:18
Szkoda ,że kamer nie było przed wyborami bo myślę ,że inny byłby ich wynik . zwłaszcza do powiatu.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+23 # Arkadiusz 2019-06-25 21:34
Jak dla mnie zastanawiające jest, że na nagraniu z 19.06.2019 z debaty o stanie gminy głos zabrał zaledwie jeden radny. Reszta - nie wiem... może nie była przygotowana, lub nie chciała w ogóle odnieść się do problemu.

I tak jesteśmy świadkami debaty bez debaty... standard naszej polityki?
Zgłoś administratorowi
Nadniemnem
+18 # Nadniemnem 2019-09-08 11:55
To,chyba paranoja.? Dyrektor nie czytał projektu uchwały, to na jakiej podstawie ułożył plan lekcji,kłamstwa a nasze dzieci ma się za NIC takie prawo nam zgotowali radni, burmistrz,dyrektor. Będziemy walczyć o prawa dziecka i będziemy pisać tam gdzie nas wysłuchają,a tym panom i paniom podziękujemy za niedługi czas.
Zgłoś administratorowi
Kuba
-8 # Kuba 2019-12-18 19:12
Żenada. Pani Starosta nie potrafi mówić poprawną polszczyzną. Ą i ę w ogóle dla niej nie istnieją w naszym języku. Pragnę przypomnieć, że to nauczycielka. Żenada.
Zgłoś administratorowi
Karol
+7 # Karol 2019-12-18 23:17
Kuba,! o czym ty piszesz, każdy z nas wie ,że nośniki dźwięku zniekształcają mowę w zależności od odległości kontu ustawienia mikrofonu,akustyce sali itp. Posłuchaj wypowiedzi dyrektora Szkoły Zespołu Szkół w Resku to dopiero polszczyzna.Albo czytanie pana burmistrza nic nie można zrozumieć taki sprzęt mają. Uważam ,że Pani Starosta bardzo wyrażnie i dosadnie zrozumiale wypowiada się na tematy które ją dotyczą i osoby słuchające .A czepianie się szczególików jest nie na miejscu. Pozyskuje fundusze unijne,łączy społeczeństwo miast i wsi pracuje wytrwale i ma czyste ręce i to nas powinno interesować.Kuba zawsze można z tej drogi nienawiści zawrócić to do niczego nie prowadzi .!
Zgłoś administratorowi
Albert
+3 # Albert 2020-01-02 23:00
Ten dyrektor już dawno nie powinien, być dyrektorem naszych szkół,szkoda ,ze pan burmistrz z nim tak się cacka, czuję że narobi nam bałaganu i sam ucieknie jak zrobił to na sesji. Panie burmistrzu lepiej zapobiegać aniżeli później żałować na takie stanowisko w Resku nadaje się parę osób i to z Reska tylko nie mają okazji się wykazać. Proszę posłuchać rady.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x