Pin It
Sesje Rady Miejskiej w Resku - oglądaj na żywo, lub wybierz nagrania archiwalne!
Aby oglądać nagrania archiwalne, wystarczy wybrać i kliknąć sesję z poniższej listy. Nagrania ułożone chronologicznie.
 

 

Nowa kadencja rad gminnych, powiatowych, czy też sejmików wojewódzkich to nie tylko zmiany personalne. Od nowej kadencji obrady tych organów mają być nagrywane i jednocześnie transmitowane na żywo, zaś nagrania z ich posiedzeń mają zostać umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wymóg taki został wprowadzony na mocy ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

Na jej mocy w ustawach o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym i samorządzie województwa wprowadzono zapis nakazujący, aby obrady organu były transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad mają być udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty. Wprowadzenie tego obowiązku sprawi, że radni w swoich decyzjach przestaną być anonimowi. Warto zauważyć, że zasiadanie w radzie gminy, powiatu, czy też w sejmiku wojewódzkim wcale nie oznacza głosowanie zgodne z własnymi preferencjami, ale podejmowanie decyzji zgodnych ze zdaniem wyborców z danego obszaru (reprezentowanych przez danego radnego) oraz działanie na rzecz danej społeczności, w celu realizowania określonych zadań.

 

Komentarze  

Ela
+80 # Ela 2018-12-16 11:29
Wszystko fajnie ,tylko trzeba poprawić jakość nagrań, gdyż niektóre fragmenty/wypowiedzi / są niezrozumiałe.Ponadto powinno być więcej mikrofonów,gdyż śmiesznie to wygląda jak radny biega z mikrofonem do każdego kto ma zająć głos :D
Zgłoś administratorowi
Aneta
+85 # Aneta 2018-12-22 16:40
Panowie radni powiatowi żenada i pomylka na maksa.
Zgłoś administratorowi
As
+81 # As 2018-12-22 22:18
Szkoda ,że kamer nie było przed wyborami bo myślę ,że inny byłby ich wynik . zwłaszcza do powiatu.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+73 # Arkadiusz 2019-06-25 21:34
Jak dla mnie zastanawiające jest, że na nagraniu z 19.06.2019 z debaty o stanie gminy głos zabrał zaledwie jeden radny. Reszta - nie wiem... może nie była przygotowana, lub nie chciała w ogóle odnieść się do problemu.

I tak jesteśmy świadkami debaty bez debaty... standard naszej polityki?
Zgłoś administratorowi
Nadniemnem
+106 # Nadniemnem 2019-09-08 11:55
To,chyba paranoja.? Dyrektor nie czytał projektu uchwały, to na jakiej podstawie ułożył plan lekcji,kłamstwa a nasze dzieci ma się za NIC takie prawo nam zgotowali radni, burmistrz,dyrektor. Będziemy walczyć o prawa dziecka i będziemy pisać tam gdzie nas wysłuchają,a tym panom i paniom podziękujemy za niedługi czas.
Zgłoś administratorowi
Kuba
-101 # Kuba 2019-12-18 19:12
Żenada. Pani Starosta nie potrafi mówić poprawną polszczyzną. Ą i ę w ogóle dla niej nie istnieją w naszym języku. Pragnę przypomnieć, że to nauczycielka. Żenada.
Zgłoś administratorowi
Karol
+99 # Karol 2019-12-18 23:17
Kuba,! o czym ty piszesz, każdy z nas wie ,że nośniki dźwięku zniekształcają mowę w zależności od odległości kontu ustawienia mikrofonu,akustyce sali itp. Posłuchaj wypowiedzi dyrektora Szkoły Zespołu Szkół w Resku to dopiero polszczyzna.Albo czytanie pana burmistrza nic nie można zrozumieć taki sprzęt mają. Uważam ,że Pani Starosta bardzo wyrażnie i dosadnie zrozumiale wypowiada się na tematy które ją dotyczą i osoby słuchające .A czepianie się szczególików jest nie na miejscu. Pozyskuje fundusze unijne,łączy społeczeństwo miast i wsi pracuje wytrwale i ma czyste ręce i to nas powinno interesować.Kuba zawsze można z tej drogi nienawiści zawrócić to do niczego nie prowadzi .!
Zgłoś administratorowi
Albert
+94 # Albert 2020-01-02 23:00
Ten dyrektor już dawno nie powinien, być dyrektorem naszych szkół,szkoda ,ze pan burmistrz z nim tak się cacka, czuję że narobi nam bałaganu i sam ucieknie jak zrobił to na sesji. Panie burmistrzu lepiej zapobiegać aniżeli później żałować na takie stanowisko w Resku nadaje się parę osób i to z Reska tylko nie mają okazji się wykazać. Proszę posłuchać rady.
Zgłoś administratorowi
Kaśka
+100 # Kaśka 2020-01-27 20:05
Dlaczego nie ma transmisji z ostatniej sesji 16 stycznia ? Ktoś robi sobie żarty.Na Bip Resko tez nie ma !
Zgłoś administratorowi
Ubek
+101 # Ubek 2020-01-27 20:22
Wprowadzenie przez ustawodawcę obowiązku transmisji obrad wzmacnia regulację konstytucyjną, zgodnie z którą obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej. To już działa, ale praktyka pokazuje, że chociażby na pamiętnej sesji z dn. 16.01.2020 roku po prostu można sobie wyłączyć głos :-? :cry: :o

A przecież była mowa o naszym przewodniczącym Janie Czabanie ps. Albert i jego rzekomej współpracy z ówczesną służbą bezpieczeństwa. Ten człowiek dostał mój głos, wiedząc o jego "Albertowaniu" tego głosu by nie otrzymał. Czy ów Albert nie powinien zostać zlustrowany?
Zgłoś administratorowi
as
+91 # as 2020-01-28 17:41
Jeśli lampy w łabuniu będą tak szybko realizowane jak świetlica dla dzieci to ciemno to widze :( . zresztą czy to burmistrza obchodzi??? ważne żę RESKO oswietlone jak cyrk, wiochy ma gdzieś!!!
Zgłoś administratorowi
Kaśka
+100 # Kaśka 2020-01-28 20:05
Do Ubek.Jeśli to prawda, to teraz wiadomo dlaczego tak długo nie była udostępniona transmisja sesji z 16 stycznia.Ciekawe, ile Gmina zapłaciła za odzyskanie pełnego nagrania z dźwiękiem?Kto za to zapłaci? my podatnicy? Może Albert? Jak w Polsce może być dobrze skoro w strukturach najniższego szczebla władzy państwowej zasiadają tacy ludzie.Kiedy się wreszcie oczyścimy z U-becji?
Zgłoś administratorowi
lolek
+104 # lolek 2020-01-28 20:38
11 stron w postępowaniu prokuratorskim przemawia za uniewinnieniem p. Czabana na to wygląda że skłamał w oświadczeniu lustracyjnym skoro sprawą zajął się prokurator. Nasuwa się pytanie to czemu widnieje na stronach IPN. A co ma burmistrz do rady miejskiej że przekazuję mu się wyrok raczej to do komisarza wyborczego . .A czemu nie chwalił się w czasie wyborów że go uniewinnili to co zapomniał!!!!! przecież nikt bu mu głosu nie dał.Ilu ludzi cierpiało z powodu takich Bolków Panie Czaban proszę odczytać swoje uniewinnienie na sesji publicznie. A jak nie to proszę zdjąć insygnia przewodniczącego z szyj i podać się do dymisji
Zgłoś administratorowi
daniel
+83 # daniel 2020-04-26 21:32
Panie Czaban, wstyd!! i to wielki wstyd,że dopuścił się pan takiego czyny i to pod koniec PZPR. Pańskie tłumaczenie było beznadziejne, lepszą bajkę wciskaliśmy panu na lekcji usprawiedliwiając się. Pan poległ, tym tłumaczeniem, brak klasy w pana osobie,honoru też panu zabrakło,jak pan może spojrzeć w kamerę i próbować przekonywać nas mieszkańców do swoich wypowiedzi. Resko powinno zrobić referendum i pana pozbyć się z gminy.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x