Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dzisiaj, po godz. 13, na płycie stadionu miejskiego lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy potrzebowała 4 letnia dziewczynka.

- Zespół ratownictwa medycznego z Reska udzielał pomocy 4 letniej dziewczynce. Dziecko, po upadku zgłaszało zawroty głowy i odruchy wymiotne. Ratownicy przekazali dziewczynkę zespołowi LPR, który śmigłowcem przetransportował pacjentkę do szpitala w Szczecinie Zdrojach - poinformowała nas Paulina Targaszewska - rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Warto wspomnieć, że wszystkie dzieci z naszego regionu, po urazach, najczęściej trafiają do szpitali specjalistycznych w Szczecinie lub w Koszalinie. W szpitalu w Gryficach lub w Nowogardzie nie funkcjonują oddziały chirurgii dziecięcej. Można wnioskować, że dzisiaj transport drogą lotniczą gwarantował odpowiednio szybkie dotarcie dziewczynki do oddziału specjalistycznego.

 

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.