Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

W niedzielę (13.01) w całej Polsce, również w naszym mieście odbywał się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Resku, z siedzimy sztabu, czyli z Centrum Kultury po godzinie 8:00 na miasto z puszkami wyruszyło 20 wolontariuszy.

Zbierali pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać diagnozy i udzielić pomocy najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje około 50 takich szpitali.

Jak się okazało, mimo nie najlepszej w ostatnich latach w kraju passy Jurka Owsiaka, w zasadzie bojkotu telewizji publicznej i mediów prawicowych finału, po raz kolejny okazało się, że takie zbiórki jednoczą ludzi. W Resku, podobnie jak w innych miastach, padł kolejny rekord: uzbierano dokładnie 19848,82 zł złotych. W  ubiegłym roku zebrano 16734,58 zł, natomiast w 2017 roku była to kwota 19238,52 zł.

Tradycyjnie sztab WOŚP mieścił się w Centrum Kultury w Resku. Jako pierwsze swój program artystyczny zaprezentewowały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku. Podczas dzisiejszego dnia nie zabrakło popisów młodych artystów z terenu gminy Resko. W międzyczasie prowadzono licytacje, wolontariusze pomimo niesprzyjającej pogody z pełnym zaangazowaniem kwestowali na ulicach Reska.

Wieczorem na scenie w Centrum Kultury w Resku wystąpił duet akustyczny 2ManARMY (Paweł Urbaniak i Łukasz Szulborski). Tradycyjnym podsumowaniem finału w Resku było światełko do nieba.

Fotorelacja Resko24.pl:

Zdjęcia sztabu WOŚP Resko:

Skrót filmowy:

Resko24.pl

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.