Pin It

W związku z wczorajszymi burzami i wichurami strażacy w całej Polsce interweniowali wczoraj blisko tysiąc razy. Najtrudniejsza sytuacja była w woj. zachodniopomorskim, ponad 500 interwencji straży pożarnej. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, tym razem w rejonie Reska było dosyć łagodnie.

Województwo zachodniopomorskie zostało najbardziej poszkodowane, w szczególności trzy powiaty: drawski, świdwiński i kołobrzeski. W nocy z soboty na niedzielę przez miasto Złocieniec w woj. zachodniopomorskim oraz okoliczne miejscowości przeszła trąba powietrzna.

Żywioł spowodował zerwanie około 50 dachów, zniszczył kilkanaście domków letniskowych w ośrodku nad jeziorem Dłusko, zerwane zostały linie wysokiego napięcia. Ucierpiał również budynek na Stadionie Miejskim.

Całkiem niedaleko od Reska, bo w Radowie Małym również przeszła trąba powietrzna. W jednym z gospodarstw zniszczeniu uległ budynek gospodarczy, dach budynku mieszkalnego, uszkodzone zostały również samochody. Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie, a siła niszczącego wiatru była potężna.

 

Poniżej film z kamer monitoringu owego gospodarstwa. Radowo Małe 15.06.2019 r.

W Resku również przeszła burza, ale zniszczenia w porównaniu z resztą regionu są nieznaczne. Poza gałęziami i niewielkimi konarami drzew nie odnotowano poważnych zniszczeń. Wczoraj w godzinach wieczornych były przerwy w dostawie energii elektrycznej Na duże utrudnienia można było się natknąć w ruchu drogowym, bardzo niebezpiecznie było na DK 6, zwłaszczaw okolicach powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego. W odalonym od Reska Dąbiu, gm. Płoty przewróciły się drzewa i zerwały linie energetyczne.

fot. RESKO. Drzewo na trasie "Biegu Widanta" w okolicy małego mostu kolejowego.

 

fot. DĄBIE, gm. Płoty. Przewrócone drzewa i zerwane linie energetyczne.

 

fot. Utrudnienia na DK6, Kozia Góra, powiat białogardzki.

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x