Pin It

W związku z wczorajszymi burzami i wichurami strażacy w całej Polsce interweniowali wczoraj blisko tysiąc razy. Najtrudniejsza sytuacja była w woj. zachodniopomorskim, ponad 500 interwencji straży pożarnej. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, tym razem w rejonie Reska było dosyć łagodnie.

Województwo zachodniopomorskie zostało najbardziej poszkodowane, w szczególności trzy powiaty: drawski, świdwiński i kołobrzeski. W nocy z soboty na niedzielę przez miasto Złocieniec w woj. zachodniopomorskim oraz okoliczne miejscowości przeszła trąba powietrzna.

Żywioł spowodował zerwanie około 50 dachów, zniszczył kilkanaście domków letniskowych w ośrodku nad jeziorem Dłusko, zerwane zostały linie wysokiego napięcia. Ucierpiał również budynek na Stadionie Miejskim.

Całkiem niedaleko od Reska, bo w Radowie Małym również przeszła trąba powietrzna. W jednym z gospodarstw zniszczeniu uległ budynek gospodarczy, dach budynku mieszkalnego, uszkodzone zostały również samochody. Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie, a siła niszczącego wiatru była potężna.

 

Poniżej film z kamer monitoringu owego gospodarstwa. Radowo Małe 15.06.2019 r.

W Resku również przeszła burza, ale zniszczenia w porównaniu z resztą regionu są nieznaczne. Poza gałęziami i niewielkimi konarami drzew nie odnotowano poważnych zniszczeń. Wczoraj w godzinach wieczornych były przerwy w dostawie energii elektrycznej Na duże utrudnienia można było się natknąć w ruchu drogowym, bardzo niebezpiecznie było na DK 6, zwłaszczaw okolicach powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego. W odalonym od Reska Dąbiu, gm. Płoty przewróciły się drzewa i zerwały linie energetyczne.

fot. RESKO. Drzewo na trasie "Biegu Widanta" w okolicy małego mostu kolejowego.

 

fot. DĄBIE, gm. Płoty. Przewrócone drzewa i zerwane linie energetyczne.

 

fot. Utrudnienia na DK6, Kozia Góra, powiat białogardzki.

Resko24.pl

 

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x