Pin It

Upalna sobota sprzyjała obchodom Święta Plonów w gminie Resko. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się dożynkowym korowodem który przeszedł ulicami miasta. W tym roku korowód był wyjątkowo barwny.

Tuż po dotarciu korowodu na tereny parku miejskiego, Mszę Świętą dziękczynną celebrował ks. proboszcz Marian Kaptur. Po uroczystej mszy tegoroczni starości dożynek: państwo Kinga i Sławomir Bus przekazali okazały bochen chleba gospodarzowi dożynek p. Arkadiuszowi Czerwińskiemu - burmistrzowi Reska, który przyjmując dar podziękował rolnikom za ich trud i poświęcenie.

Następnie przedstawiciele reskich władz ze Starostami dożynek i ks. proboszczem dzielili się symbolicznymi chlebkami z mieszkańcami gminy.

Podczas dzisiejszej uroczystości wyłoniono najpiękniejsze wieńce i stoiska.

Najpiękniejsze stoisko:

1. Sołectwo Ługowina,

2. Solectwo Łagiewniki,

3. Stowarzyszenie "Nasz Zakątek" Stara Dobrzyca

Wyróżnienia: Stowarzyszenie Łososniczanki, Sołectwo Mołstowo i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Arka"

Najpiękniejszy wieniec:

1.Sołectwo Starogard,

2. Solectwo Przemysław

3. Sołectwo Mołstowo.

Wyróżnienia: Sołectwo Łagiewniki Sołectwo Łabuń Wielki,Stowarzyszenie "Nasz Zakątek" Stara Dobrzyca. Dyplomy i nagrody za udział Sołectwo Ługowina, Świetlica "Domino" Iglice, Sołectwo Komorowo

Kolejnym punktem programu był jak zawsze pełen śmiechu i dobrej zabawy turniej sołecki, który wyłonił zwycięzców:

1. Sołectwo Dorowo

2. Sołectwo Komorowo,

3. Sołectwo Mołstowo,

4. Stowarzyszenie Łosośniczanki,

5. Solectwo Łagiewniki

6. Sołectwo Ługowina

W części wieczornej na scenie pojawiła się "MIKAYLA". Kolejnym punktem była zabawa taneczna, która zakończyła się o północy.

Poniżej nasza fotorelacja:

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x