Pin It

Dziś (10.12) w miejscowości Dąbie gm. Płoty, kierujący osobowym Oplem wjechał w budynek. Do zdarzenia skierowano m.in. zastępy straży pożarnej z Reska.

Do zdarzenia doszło około godz. 15, mężczyzna jechał od strony Modlimowa, był pod wpływem alkoholu. Jak wynika z pierwszych ustaleń, wjeżdżając do Dąbia, na zakręcie stracił panowanie nad swoim pojazdem i wyjechał poza obrys drogi. Sądząc po zniszczeniach auta i elewacji budynku (przebił ścianę) - siła uderzenia była bardzo duża.

Do wypadku zadysponowano dwa zastępy straży z JRG Gryfice, zastęp z OSP Resko i zastęp z OSP Płoty. Na miejscu pracowała Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). Do zdarzenia doszło w pobliżu granicy dwóch powiatów, stąd tak duża kumulacja służb ratowniczych. Kierowca doznał urazów głowy, był przytomny, podróżował sam. 

Jak się okazuje, konstrukcja budynku została naruszona. Ze względów bezpieczeństwa rodzina z dwójką dzieci najbliższą noc spędzi w hotelu w Płotach. 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x