Pin It

Dziś (10.12) w miejscowości Dąbie gm. Płoty, kierujący osobowym Oplem wjechał w budynek. Do zdarzenia skierowano m.in. zastępy straży pożarnej z Reska.

Do zdarzenia doszło około godz. 15, mężczyzna jechał od strony Modlimowa, był pod wpływem alkoholu. Jak wynika z pierwszych ustaleń, wjeżdżając do Dąbia, na zakręcie stracił panowanie nad swoim pojazdem i wyjechał poza obrys drogi. Sądząc po zniszczeniach auta i elewacji budynku (przebił ścianę) - siła uderzenia była bardzo duża.

Do wypadku zadysponowano dwa zastępy straży z JRG Gryfice, zastęp z OSP Resko i zastęp z OSP Płoty. Na miejscu pracowała Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). Do zdarzenia doszło w pobliżu granicy dwóch powiatów, stąd tak duża kumulacja służb ratowniczych. Kierowca doznał urazów głowy, był przytomny, podróżował sam. 

Jak się okazuje, konstrukcja budynku została naruszona. Ze względów bezpieczeństwa rodzina z dwójką dzieci najbliższą noc spędzi w hotelu w Płotach. 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x