Pin It

W gminach, które zdecydują się na wprowadzenie nowej jednostki, zgodnie z ustawą o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych, przestanie funkcjonować ośrodek pomocy społecznej. Gmina Resko właśnie wprowadziła taką zmianę.

Akt ma na celu ułatwienie samorządom gminnym integracji i koordynacji różnego rodzaju usług społecznych dzięki nowej jednostce organizacyjnej - centrum usług społecznych (CUS). Zgodnie z ustawą, CUS-y mają być nową jednostką organizacyjną gminy i zarazem nową instytucją lokalnej polityki społecznej, służącą rozwojowi i integracji usług społecznych, organizowanych i świadczonych na poziomie lokalnym.

Centra mają umożliwić pełną koordynację usług społecznych w jednym miejscu i ułatwienie mieszkańcom korzystania z pomocy społecznej, żeby nie musieli udawać się do różnych urzędów w celu załatwiania spraw z tego zakresu.

 

Komunikat Centrum Usług Społecznych w Resku:

Uchwała Nr X/87/19 Rady Miejskiej w Resku z dnia 30 października 2019 r. w sprawie utworzenia Centrum Usług Społecznych w Resku stanowi:
§ 1. 1. W celu zaspokajania potrzeb gminy Resko w zakresie określonych usług społecznych oraz koordynacji tych usług, z dniem 1 stycznia 2020 r. tworzy się „Centrum Usług Społecznych w Resku".
2. Centrum tworzy się przez przekształcenie funkcjonującego w Gminie Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych.

Wyjaśnienie:
Z dniem 01.01.2020r. zadania, które do tej pory realizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Resku, na mocy Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych (Dz. U. z 2019r, poz. 1818) zostały przekazane do realizacji przez Centrum Usług Społecznych, ul. Boh. Monte Cassino 10, 72-315 Resko. Oznacza to, że dotychczasowe sprawy prowadzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Resku zostały przejęte w całości i będą prowadzone przez Centrum Usług Społecznych. 

Centrum Usług Społecznych
ul. Boh. Monte Cassino 10
72-315 Resko
Tel: 91 39 51 396

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x