Pin It

Mieszkanka Reska została przetransportowana do oddziału zakaźnego w Szczecinie. PSSE w Łobzie uspokaja i informuje, że jest to działanie prewencyjne i wystąpiło podejrzenie koronawirusa. Pacjentka będzie miała robione testy.

Jak nas poinformowała Aneta Jakubowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, kobieta która przebywała w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii, już tam miała objawy przypominające infekcje grypową i tam była leczona, dzisiaj zgłosiła się do przychodni "COR" przy ul. Monte Cassino w Resku. Lekarz podejrzewał u pacjentki zapalenie płuc, jednak działając zgodnie z procedurą poinformował PSSE w Łobzie. W związku z obecnie obowiązującymi wytycznymi, zapadła decyzja o przetransportowaniu kobiety do oddziału zakaźnego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Pacjentka została przetransportowana karetką z przychodni około godz. 14.30.

W związku z tym, że kobieta miała kontakt z nauczycielem Szkoły Podstawowej w Resku, podjęto decyzję o zawieszeniu zajeć w klasach 1-3 oraz zawieszeniu pracy nauczyciela do czasu otrzymania wyników. W tym czasie cały budynek szkoły przy ul. Wojska Polskiego zostanie zdezynfekowany.

Jak podkreśla Aneta Jakubowska z PSSE w Łobzie to jest podejrzenie, a nie potwierdzenie występowania koronawirusa w Resku. Obecnie czekamy na wynik testu, który może pojawić się w najbliższą środę.

Szkoła stosuje się do wytycznych Powiatowej Stacji - Sanitarno Epidemiologicznej 

Jak nas poinformował Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół w Resku, szkoła jest cały czas w kontakcie z PSSE w Łobzie. Dlatego jutro w budynku przy ul. Wojska Polskiego, w klasach 1-3 zajęcia nie odbędą się. Sytuacja może się zmieniać, czekamy na wyniki i kolejne wytyczne od służb sanitarnych z Łobza. Zajęcia w gmachu Zespołu Szkół przy ul. Prusa i budynku liceum przy ul. Buczka odbywają się bez zmian.

Przychodnia do jutra zamknięta

Dzisiaj, po przekazaniu pacjentki Zespołowi Ratownictwa Medycznego, przychodnia została zamknięta. Budynek zostanie zdezynfekowany, a jutro od godzin porannych przychodnia będzie już otwarta normalnie - poinformował nas Ariel Szczotok ze spółki "COR".

Sprawę monitorujemy, o szczegółach będziemy informowali na bieżaco.


Przypominamy wytyczne Ministerstwa Zdrowia

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takiej jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to:

  • bezzwłocznie powiadom telefonicznie Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łobzie:  tel. (91) 397 45 42, nr telefonu alarmowego 694-493-768
  • w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony ul. Arkońska 4 71-455 Szczecin tel. 91 813 94 56 tel. 91 813 94 59.

Najnowsze informacje odnośnie koronowirusa znajdują się na stronie Ministerstwa Zdrowia – kliknij tutaj.

Masz pytania dotyczące koronawirusa? Skorzystaj z Telefonicznej Informacji Pacjenta.

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują Cię:

  • czym jest koronawirus
  • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
  • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
  • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
  • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Jeśli wolisz napisać maila zapraszamy do kontaktu przez stronę:

>> Zadaj pytanie TIP

Jeśli chcesz skorzystać z czatu zapraszamy do kontaktu przez stronę:

>> Czat z konsultantem TIP

Jeśli posługujesz się językiem migowym zapraszamy do kontaktu w dni robocze od 8 do 16 przez:

>> Komunikator video z udziałem tłumacza języka migowego

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Resko24.pl/ Ministerstwo Zdrowia

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x