Pin It

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest dbanie o środowisko, segregowanie odpadów, recykling oraz inicjowanie działań, dzięki którym zatroszczymy się bardziej o czystość najbliższej okolicy.

18 września 2020r. najmłodsi wychowankowie Zespołu Szkół w Resku porządkowali najczęściej uczęszczane miejsca naszego miasta. Zaangażowali się wszyscy uczniowie kl. 1-3 SP, wraz z wychowawcami, pamiętając o selekcjonowaniu śmieci w odpowiednich pojemnikach. Pogoda dopisała, humory również.

 

Po pracy przyszedł czas na relaks – kiełbaski z grilla i poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Akcja jest skutecznym narzędziem w prowadzeniu działalności w zakresie gospodarki odpadami, interesującą metodą pracy wychowawczej, oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/ZS Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x