Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę (21.09.2016 r.) podczas sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Resku przegłosowano możliwość zwolnienia nauczyciela z Zespołu Szkół w Resku. Ostry spór nauczyciel kontra dyrektor trwa już ponad rok.

W grudniu ubiegłego roku podczas jednej z komisji doszło do starcia pomiędzy nauczycielem i jednocześnie radnym Adamem Seredyńskim, a dyrektorem Zespołu Szkół w Resku Dariuszem Siemaszem. Jednym z punktów zapalnych obrad była informacja o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Resko w roku szkolnym 2014/15. Druga sprawa która wywołała jeszcze więcej emocji to sposób nagradzania nauczycieli.

Dyrektor Siemasz podczas grudniowej sesji mówił o bardzo dobrych wynikach nauczania. Podkreślał bardzo dobry wynik klas maturalnych z języka polskiego. Wspominał również o bardzo dobrej decyzji i walce w sprawie utrzymania Liceum w Resku ówczesnych władz samorządowych. Trzeba tutaj przypomnieć, że to jedyna szkoła ponadgimnazjalna w regionie prowadzona przez gminę.

Dyrektor wypowiadał się o uczelni w Resku, że jest to kameralne liceum gdzie uczniowie mogą liczyć na wysoki poziom nauczania. W podobnym tonie mówił również o wynikach w gimnazjum oraz wysokich miejscach w rankingach. Według Dyrektora Dariusza Siemasza absolwenci liceum w Resku mają otwartą drogę na każdą uczelnie w Polsce. Uznał, że absolwenci liceum w Resku mogą dostać się na każdą licząca się uczelnię w Polsce. 

Nagranie z sesji Rady Miejskiej w Resku
Podczas sesji, która odbyła się 29.02.2016 roku rozpatrywano skargę na dyrektora Zespołu Szkół w Resku. 

[POSŁUCHAJ]

 Adam Seredyński, nauczyciel Zespołu Szkół w Resku potwierdził wysokie wyniki. Zwrócił jednak uwagę, że dyrektor przedstawia jedynie wyniki a nie wspomina o przyroście wiedzy. Takie badania również są prowadzone, chociażby w przypadku wyników gimnazjum. Dodatkowo wspomniał, że jest dużo nieprawidłowości przy ocenie pracy nauczycieli. Według Seredyńskiego dyrektor Siemasz nie przedkłada Radzie Pedagogicznej wniosków o nagrody dyrektora do zaopiniowania. Dyrektor reskiej placówki ripostował, że nagrody dyrektora są uznaniowe i nie musi nikogo pytać o zgodę.

Kolejna sprawa przytaczana przez Adma Seredyńskiego, to nieprzestrzeganie przez dyrektora Zespołu Szkół w Resku uchwały dotyczącej finansowania kursów na prawo jazdy dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Dyrektor bez wiedzy burmistrza i Rady Miejskiej zmienił kryterium finansowania kursu. Pomysł finansowania kursów miał zachęcić absolwentów Gimnazjum do podjęcia nauki w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Zmiana wprowadzona przez dyrektora polegała na tym, że finansowanie kursów miało dotyczyć tylko uczniów którzy po ukończeniu szkoły zdali egzamin czeladniczy. W finale zainteresowanie "zawodówką" zmalało.

Konflikt pomiędzy nauczycielem i dyrektorem z miesiąca na miesiąc narastał. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2016/2017 dodatkowo pojawił się problem z przydziałem czynności i ilością godzin. Adam Seredyński otrzymał 22 godziny, odebrano mu nauczanie w kl. 2 B Gimnazjum, a w zamian przydzielono nauczanie w 1 klasie Szkoły Zasadniczej i 1 klasie Liceum Ogólnokształcącego oraz pozostawiono nauczanie dwóch uczniów z nauczaniem indywidualnym. Po protestach Rodziców u Dyrektora oraz w Kuratorium Oświaty, Dariusz Siemasz przywrócił nauczanie w kl. 2 B Gimnazjum. Po tych zmianach A. Seredyński miał już 24 godziny.

Podczas Rady Pedagogicznej, która odbyła się 1 września 2016 roku, m.in. opiniowano przydział czynności dla nauczycieli. Każdy z nauczycieli na karteczce otrzymał tylko swój przydział czynności, nie były one odczytywane. Każdy nauczyciel znał tylko swoje godziny, po czym odbyło się głosowanie nad akceptacją tego planu. To tak jakby każdy zagłosował tylko na swój plan. Nauczyciel A. Seredyński  był przeciwny, miał ponadwymiarowy przydział godzin. Powyżej 22,5 godz. może być on realizowany tylko za zgodą nauczyciela której w tym przypadku nie było. Nauczyciel nie chce prowadzić zajęć w kl. 1 LO, wkrótce planuje przejść na emeryturę i musiałby zostawić młodzież w rozpoczętym procesie nauczania. Nie mógłby poprowadzić tej klasy do matury ze szkodą dla młodzieży.

W związku z tym Dyrektor Dariusz Siemasz ustnie poinformował Adama Seredyńskiego, że rozpoczął procedurę zwolnienia. Dyrektor wystosował pismo do Rady Miejskiej w Resku informując, że Adam Seredyński odmówił przyjęcia stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego podając ilość godzin 20 (podczas Rady Pedagogicznej 1.092016 r. były to 24 godziny). Rada Miejska po wysłuchaniu wszystkich stron poddała wniosek pod głosowanie radnych i ostatecznie został on poparty. 

  • 9 Radnych "ZA": Anna Sołonyna, Anna Szymańska, Renata Kulik, Ewa Garbarczyk, Piotr Opar, Dariusz Możejko, Roman Poniecki, Paweł Gradus, Zygmunt Święcicki
  • 1 Radny "wstrzymał się": Marek Wierzbowski
  • 3 Radnych "PRZECIW": Andrzej Nowak, Edyta Klepczyńska, Bożena Gromek

W burzliwych obradach nie uczestniczył burmistrz Arkadiusz Czerwiński. Radna Edyta Klepczyńska zadała pytanie dlaczego nie ma burmistrza. Według niej to burmistrz powinien rozwiązać ten toczący się od ponad roku spór a nie zrzucać tej odpowiedzialności na Radę Miejską.

Tuż po zakończeniu głosowania wszyscy nauczyciele, łącznie z Radą Młodzieżową, wyszli z sali pomimo, że sesja nadal trwała.

Obecnie Adam Seredyński jest na zwolnieniu lekarskim. W poniedziałek (3.10) wraca do pracy. Zaakceptował 20 godzinny przydział pracy zaproponowany przez Dyrektora Dariusza Siemasza i podpisał zgodę na ponad 22,5 godziny.

 - Podpisałem zgodę na ponadwymiarowy czas pracy abym mógł nadal prowadzić nauczanie indywidualne uczniów. Napisałem pismo do Dyrektora, że za dwa lata planuje odejście na wcześniejszą emeryturę i proszę o zdjęcie godzin w liceum. Chciałbym uniknąć przerwania procesu nauczania w kl. 1 LO. Niestety otrzymałem pismo odmowne, dyrektor argumentował, że nauczyciele matematyki prowadzą zajęcia w różnych typach szkół (np. gimnazjum i liceum). Dzięki temu wyniki egzaminów gimnazjum i maturalne są powyżej krajowych. Taka argumentacja mija się jednak z prawdą - mówi Adam Seredyński

Sprawa ciągnie się już ponad rok, na ostatniej środowej sesji (21.09) całej atmosferze spotkania przyglądała się również Rada Młodzieżowa. Jak nam relacjonował wtorkowe spotkanie radny Andrzej Nowak, młodzież uczestnicząca w spotkaniu nie zachowywała żadnych norm kultury, padały niewybredne komentarze. Z drugiej strony ta sama młodzież mogła przyjrzeć się postawie swoich pedagogów, którzy również prowadzili "agresywny"dialog.

Fot. Sesja Rady Miejskiej w Resku - 29.02.2016 r. Centrum Kultury w Resku

Rewsko24.pl/Zdjęcia i nagranie z 29.02.2016 roku

 

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

skuter rower
+84 # skuter rower 2016-09-27 20:51
A jednak prawda jest inna w tym sporze aniżeli głosowanie ,radny Seredyński występował w obronie prawa pisanego a nie wymyślonego jak sugerował dyrektor i podwładni. Panie Adamie podaj ich pan do sądu i szkoda zdrowia sobie marnować z pasjonatami łamania prawa,sąd raz dwa trzy i dyrektor w pośredniaku. pozdrawiam pana pański uczeń zed,,
Zgłoś administratorowi
Witek
+94 # Witek 2016-09-27 21:14
Pomijając spór między nauczycielem i dyrektorem- co to za Rada Miejska, która nie potrafi stanąć murem za swoim kolegą radnym z którym pracuje. Czy tacy radni staną w obronie zwykłego obywatela? na pewno nie.I jeszcze jedno, jak to mówią kij ma dwa końce - Ci którzy głosowali" za" zawsze mogą być w takiej samej sytuacji, a wtedy konsekwentnie- zwolnić? tak zwolnić.Dobrym obyczajem każdej Rady była ochrona radnego przed zwolnieniem z pracy, jaka Rada takie obyczaje to widać :lol:
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+91 # Zażenowana 2016-09-27 23:38
Jak zwykle głosowanie ustalone.. Jedni głosują na złość a inni bo tak im kazano głosować!
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+88 # Zażenowana 2016-09-28 00:13
A Pan Mozejko to jest jeszcze radnym w Resku? Ciekawe, a poza tym kto głosował ZA- niezle
Zgłoś administratorowi
ktosia
+69 # ktosia 2016-09-28 08:26
Pozdrowienia dla p.Seredyńskiego...i 3 wspaniałych radnych....jeszcze Polska
nie zginęła póki Wy Państwo żyjecie!!!!
Zgłoś administratorowi
Rejtan
+78 # Rejtan 2016-09-28 09:27
Czy jeszcze ktoś wie co to był rozbiór Polski? Hmmm, może przypomnieć? Chwała ludowcom...
Zgłoś administratorowi
zwykły obywatel
-88 # zwykły obywatel 2016-09-28 12:11
Proponuję wszystkim, którzy tak bronią A.Seredyńskiego, żeby w swoich miejscach pracy już jutro zrobili to co radny Seredyński - odmówili wykonania pracy, bo są przed emerytura, bo nie chcą się przygotowywać do pracy - swoje juz przepracowali! Niech zaczną wybierać i dyskutować nad tym, co wykonają a czego nie. Powodzenia :lol: Niech nauczyciel Seredyński wreszcie podpisze stosowne dokumenty i weźmie się do pracy jak zwykły obywatel. To ze jest radnym, pozwala mu się czuć bezkarnym. Najlepiej opowiadać brednie o prześladowaniu: jakim to ja jestem męczennikiem. Litości!!! Niech wraca do szkoły i pokaże na co go stać !!!
Zgłoś administratorowi
lidia
+89 # lidia 2016-09-28 13:56
Chciałabym jako obywatel wypowiedzieć się na temat tej sesji, zresztą na której nie mogli być mieszkańcy gdyż Rada nagle ustala sesje ,szybko, tylko aby jak najmniej mieszkańców przybyło . Uważam że żenadą jest wywlekanie brudów szkoły na sesjach, jakby nie było ważniejszych spraw, skłócanie kadry nauczycielskiej "wyżynanie się" publicznie i robienie koledzę publicznego linczu, tylko po to żeby przypodobać się dyrekcji. Takie sprawy powinien załatwić Burmistrz, po to zostaje wybierany w wolnych wyborach żeby umiał tego typu problem załatwić Dzieci już komentują na mieście jak nie będzie podobał mi się nauczyciel ,to go załatwimy. Kij ma zawsze dwa końce, przecież nauczyciel to osoba która uczy m.in. postępowań i pewnych zachowań ,to gratuluję radzie przykładu, oby to nie sprzysięgło się przeciwko Wam. Dajecie sygnał obywatelom, że też można Was odwoływać. Zawsze można znależć temat
Zgłoś administratorowi
Gość
+82 # Gość 2016-09-28 19:31
Zwykły obywatelu - Chyba nie przeczytałeś artykułu ze zrozumieniem...
Zgłoś administratorowi
skuter rower
+92 # skuter rower 2016-09-28 21:52
Poczytajcie państwo sobie Nowy Tygodnik łobeski, a wyrobicie sobie zdanie o dyrektorze Siemaszu jak w obecności sekretarki obraża pana Seredyńskiego nazywając go miernotą ,najgorszym pracownikiem ,skłonnościami na konfidenta i co państwo o tym człowieku myślicie, czy po czymś takim powinien ,być dyrektorem ,czy burmistrz powinien rozwiązać z tym panem stosunek o pracę. Tak nie powinien przełożony do podwładnego uwłaczać godności ludzkiej
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-72 # Arkadiusz 2016-09-29 20:37
A jaką podstawę prawną do takiego głosowania miała Rada? Czy zawsze (kiedykolwiek) powołano/odwołano nauczyciela uchwałą/głosowaniem Rady Miejskiej?

Czy Rada się nie ośmiesza?
Zgłoś administratorowi
Heniu
+96 # Heniu 2016-09-29 21:07
Po raz kolejny Pan Burmistrz daje wolną rękę Pani Sekretarz. Stąd ten cyrk.
Zgłoś administratorowi
Franek
+83 # Franek 2016-09-29 22:01
#11 Arkadiusz - Zwalniany nauczyciel jest jednocześnie radnym. Zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym "Rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane
z wykonywaniem przez radnego mandatu." Stąd konieczność podjęcia uchwały rady. A czy rada (a raczej jej część) się ośmiesza? Wg mnie TAK
Zgłoś administratorowi
Misia
+86 # Misia 2016-09-29 22:55
Heniu - masz rację w 100%! na "stanowisku" trzeba uwzględniać dobro innych (tu uczniów), a nie tylko kierować się kolesiostwem i lansować po imprezach
Zgłoś administratorowi
Franek
+86 # Franek 2016-09-29 23:11
cd. To przykre panie Adamie, że tylko trzy osoby stanęły w pana obronie. Cóż? - Karma zawsze wraca - i wróci do tych, którzy się od pana odwrócili...
Zgłoś administratorowi
Witek
+75 # Witek 2016-09-30 08:54
A może tak jak w Płotach spróbować pogonić to " całe kolesiostwo"? Nie da się ukryć,że czym dłużej u władzy , to coraz więcej układów, układzików, zależności , powiązań i stąd to wszystko. Trzeba pomyśleć.......
Zgłoś administratorowi
lidia
+75 # lidia 2016-09-30 11:30
Cytuję Witek:
A może tak jak w Płotach spróbować pogonić to " całe kolesiostwo"? Nie da się ukryć,że czym dłużej u władzy , to coraz więcej układów, układzików, zależności , powiązań i stąd to wszystko. Trzeba pomyśleć.......

Wpełni zgadzam się ,może czas pomyśleć o odwołaniu Burmistrza bo sobie nawet z takim problemem nie radzi, woli wziąść urlop niż zająć się probleme. Ską my to znamy, podobno w Warszawie za odwołaniem z funkcji m.in. Pani prezydent jest branie urlopu w sprawach ważnych, i nie przychodzenie na sesje.I tu naprawdę kij ma dwa końce...
Zgłoś administratorowi
zwykły obywatel
-72 # zwykły obywatel 2016-09-30 12:33
:D :lol: :-) 8) hahahah teraz winni są radni! wygląda, że spiskowa teoria dziejów kręci się nadal. na szczęście p. Seredyński poszedł po rozum do głowy i podobno od poniedziałku rusza z nauczaniem. ciesze się jako zwykły obywatel, że dla dobra uczniów wraca do pracy. pozdr wszystkich
Zgłoś administratorowi
skuter rower
+59 # skuter rower 2016-09-30 16:16
Tylko pustak się śmieje!!, bo nie rozumie powagi sprawy. Pan Seredyński podpisał umowę pracy,bo mu znieśliście godz. z nauczania dzieci z orzeczeniem w ten sam dzień sesji o godz14,30 a sesja o 16..godz. i co to było z zgodnie z literą prawa.! Zwykłe dorabianie DOKUMENTÓW ,żeby kolejną głupotę dyrektor przegłosował i mu się udało a radni zobaczymy jakie fanty z tego głosowania będą zdobywać. Tak sobię myślę jakby p. Adam S. w tej chwili miał władzę dyrektorską i zwrócił się do radnych, to też by Siemasza zwolnili ,bo z mojej obserwacji wyglądało,że większość radnych nie rozumiało o czym się mówi. ( tylko rozkaz ,, oczy w dół ręka w górę.!) jacy to radni może paru a reszta HAHAHA :lol: :lol: :lol:
Zgłoś administratorowi
niezwykły obywatel
-68 # niezwykły obywatel 2016-09-30 16:18
Jestem w ciężkim szoku czytając te wszystkie komentarze. Jak łatwo manipulować opinią społeczną. Sam artykuł tak jakby nieco stronniczy, a osoby będące w temacie doskonale wiedzą jak jest naprawdę. Pozostali i tak nie uwierzą, więc nie ma sensu nikogo przekonywać. Do całej tej absurdalnej sytuacji doprowadził nie kto inny jak sam p. Seredyński, którego działania przyczyniły się do wielu negatywnych sytuacji, a w efekcie dostało się Radzie i Burmistrzowi. A może o to właśnie mu chodziło? Paranoja jakaś.
Zgłoś administratorowi
as
+75 # as 2016-09-30 16:20
wstyd i żenada ,tak potraktować jednego z najlepszych nauczycieli w resku (a wielu ich nie było) . burmistrz w nosie to miał i tyle.
Zgłoś administratorowi
Gość
+63 # Gość 2016-09-30 16:28
Widzę "zwykły obywatelu", ze jednak nie przeczytałeś artykułu ze zrozumieniem, skoro takie newsy piszesz 8)
Zgłoś administratorowi
skuter rower
+67 # skuter rower 2016-09-30 20:54
Do z. obywatela: dobrze grasz ,ale dobrze wierz,ze to dyrektor łamał prawo.Pan Seredyński jako radny, miał obowiązek stać na straży prawa a zarazem przestrzegać.To Siemasz burmistrza i radę zrobił w bambuko i faktycznie to rada dała mu przyzwolenie, a burmistrz kompletnie nic w tym nie zrobił i pani dobrze o tym wie i proszę nie udawać pustej osoby...................!!!!!!!!!!!!! :P :P :P
+
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-74 # Arkadiusz 2016-09-30 20:56
Cytuję Franek:
Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane
z wykonywaniem przez radnego mandatu


Dalej nie kumam - tekst ustawowy to obligo. Jeśli rozwiązanie stosunku pracy następuje w związku z wykonywaniem mandatu to ok. Ale tu podstawą jest odmowa przez pracownika podjęcia wyznaczonych obowiązków... z pełnym uzasadnieniem potwierdzanym przez odwoływanego.

Radni słysząc to nie zgadzają się (w części) uznając chyba, że ich kolega jest niepoczytalny i jeśli twierdzi, że nie chciał wykonać wskazanej mu pracy, to znaczy że dyrektor zwalnia go z uwagi na bycie radnym.

Chodziło mi o istotę głosowania - oni powinni wypracować stanowisko czy zachodzą przesłanki ochrony funkcjonariusza publicznego z ustawy, czy nie. A nie urządzać widowisko... głosowanie i opowiedzieć się za zakazem zwalniania, choć brak jest podstaw prawnych do takiego twierdzenia
Zgłoś administratorowi
Gość
+63 # Gość 2016-09-30 21:27
O jakich negatywnych sytuacjach piszesz "niezwykły obywatelu"? Chyba o bezprawnym działaniu dyrektora ZS w Resku! Artykuł nieco stronniczy... nie sądzę. Stronniczy to byli radni od początku po układzie z dyrektorem. Nawet nie chciało im się przyjrzeć sprawie, sięgnąć do przepisów, posluchac, no ale po co, skoro głosowanie było ustalone. Moze wlasnie trzeba sie przyjrzeć dyrektorowi i jego " ja i one prawo". Generalnie współczuje maturzystom, ze nauczyciel ich opuści w ostatniej klasie... taka wola dyrektora. I gdzie tu dobro ucznia?
Zgłoś administratorowi
RONI
+63 # RONI 2016-09-30 23:03
Wstyd dla takiej gminy, która niszczy mądrych ludzi....Gmina nie jest własnością grypy ludzi. Własnością może być ziemia, ale nie ludzie żyjący na niej i wychowujący swoje dzieci...to nie czas niewolnictwa i chłopów pańszczyźnianych ...WSTYD WSTYD. Tylko 3 osoby powinny zostać w Radzie.Czas na zmiany...
Zgłoś administratorowi
belfer
+55 # belfer 2016-10-01 00:32
Soren Kierkegaard mówi ,,prawo moralne we Mnie"....Pisane, mówione, słyszane ważne, ale to ,,WE MNIE"...sumienie...najważniejsze...Koledzy, koleżanki, Adam to przetrzyma ale Wy...Wszystko się kończy; praca, zdrowie, życie.. Co po nas zostanie? PAMIĘĆ . Przechowywana w rodzinach, listach, albumach.......Adam nie jest, jak to pisał za Tygodnikiem Skuter Rower - miernotą,. To doskonały nauczyciel!!! Ma swoje zdanie i nie boi się konfrontacji. On wygrał!!! bo nie w ilości głosów liczy się lojalność...to nie matematyka. Ale, żeby wyjść poza matematykę w metafizykę, trzeba podążyć za filozofem...
Zgłoś administratorowi
@szok
+60 # @szok 2016-10-01 17:37
Od kiedy to rada gminy orzeka o losie nauczyciela i to tak zasłużonego? Jak jakiś urzędnik czy inny pracownik podpadnie, to też rada się zbierze w trybie nadzwyczajnym? Podobno związki zawodowe były obecne. Nie miały żadnego argumentu, żeby chociaż próbować bronić człowieka? To od czego one są? Z założenia mają stać w opozycji do dyrekcji, a tu , okazuje się, pomogły dyrektorowi? Ale, co tu się dziwić, przecież ZNP to ostatni twór komunistyczny, a przecież wiadomo, jakie metody wtedy stosowano. Ciekawe, czy jak lekarz popełni błąd, to też rada gminy go zwolni? Nie sądzę. Nauczyciele walczą o wyniki, a zachowaniem swoim i swoich uczniów dają świadectwo - cham, ale z dobrym wynikiem.No i te ręce radnych podniesione przeciw P.Adamowi... Czy kogoś z tych radnych P. Adam uczył? A ta nadzwyczajna sesja, to na czyj wniosek? Czyżby P.dyrektor miał aż taką władzę w Resku? Zastępuje nieobecnego Burmistrza? O co tu chodzi? SZOK
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-61 # Arkadiusz 2016-10-01 21:03
Widzę, że jest bardzo dużo osób zaszokowanych i wściekłych na 9 radnych...

Tylko Ci wszyscy zaszokowani nie pojmują, że Rada po ustaleniu, że dyrektor nie zwalnia nauczyciela z uwagi na bycie Radnym musi się zgodzić ze zwolnieniem.

To właśnie tych 3 radnych się ośmieszyło - bo nie mają podstaw do takiego głosowania.
Zgłoś administratorowi
skuter rower
+59 # skuter rower 2016-10-01 22:54
Arkadiusz; może,ty jesteś z tej 9-ki ,nie rozumiesz to nie powinno byc w ogóle głosowane radca był i siedział cicho odpowiedział radnym nie za wiele tyle co musiał.Kiedy Siemasz zwołał o godz.14,30 radę pedagogiczną i zmniejszył godz panu Adamowi powinien dać mu do podpisania nowy angaż tego nie uczynił i od tego momentu stworzyła się nowa sytuacja prawna dla pana Adama .Wniosek złożony wcześniej jakby sam się wykluczył jakby nie istniał pan Adam musiał by w tym momencie podpisać nowy przydział godz 20 i jeżeli nie uczyniłby tego mógł dyrektor wystąpić do rady zapytaniem o zwolnienie,ale dalej brnął drogą nienawiści i bezprawia nie wycofując starego wniosku i pakując radnych w swoje rozgrywki tak to było widać można z boku przysłuchując się całej debaty.
Zgłoś administratorowi
Stefan
+69 # Stefan 2016-10-01 22:58
Pomóżcie zrozumieć: czyli kobieta MUSI ustalić badaniem specjalistycznym, że dziecko poczęte w niej z jednego mężczyzny z którym współżyła
jest dzieckiem tego mężczyzny, a następnie pozwolić temu mężczyźnie ( bez jej zgody) na aborcję tegoż w niej, a ci którzy mówili, że ona ma prawo głosu ośmieszyli się? Jak to jest w logice panie Adamie?
Zgłoś administratorowi
Gość
+48 # Gość 2016-10-01 23:15
Arkadiuszu - kończ Wasc, wstydu oszczędź
Zgłoś administratorowi
skuter rower
+56 # skuter rower 2016-10-01 23:25
Zaczynam cię rozumieć, piszesz jakbyś był za to wszystko winny słowa dużo potrafią powiedzieć kim jesteś, ale i tak przegrałeś bo popełniłeś wielki błąd i już nie cofniesz czasu Areczku.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś administratorowi
obserwator
+63 # obserwator 2016-10-02 09:15
Niech dyrektor szkoły wraca skąd przyszedł, chyba do Dobrzan. Mamy tu dość swoich nauczycieli wychowania fizycznego.
Zgłoś administratorowi
rodzice uczniów
+56 # rodzice uczniów 2016-10-03 16:03
Pan dyrektor może zajmie się brakiem szafek dla dzieci (uczniów) w gimnazjum bo jesienią deszcz pada a chodzenie w mokrej kurtce cały dzień przyjemne nie jest .
Zgłoś administratorowi
czarek
-71 # czarek 2016-10-03 16:24
Cytat:
Tylko Ci wszyscy zaszokowani nie pojmują, że Rada po ustaleniu, że dyrektor nie zwalnia nauczyciela z uwagi na bycie Radnym musi się zgodzić ze zwolnieniem.
Dokładnie tak. Reszta faktów to sprawa pomiędzy nauczycielem a dyrektorem (i ewentualnej sprawy cywilnej przed sadem)... Ale Radzie nic do tego.

Szkoda że komentujący tego nie wiedzą i nie rozumieją. Uczniom w ramach WOS radzę spytać w szkole, rodzicow lub poczytac - to nie boli. Jeśli nawet Adam miał rację i pogwalcono jego prawa to Rada nie miała podstaw do sprzeciwu i wzywanie burmistrza w tym miejscu też nic by nie pomogło.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-70 # Arkadiusz 2016-10-03 20:17
Cytuję skuter rower:
Zaczynam cię rozumieć, piszesz jakbyś był za to wszystko winny słowa dużo potrafią powiedzieć kim jesteś, ale i tak przegrałeś bo popełniłeś wielki błąd i już nie cofniesz czasu Areczku.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Po pierwsze - mylisz mnie z inną osobą, która już kilkukrotnie takie domysły dementowała.

Po drugie - mylisz uprawnienia Rady Miejskiej w Resku z rozprawą przed sądem pracy. Nie ta liga i nie te zadania. Choć nie przyznaję racji Panu Adamowi, sądzę że ze względu na domniemane błędy Dyrektora swojego mógłby domagać się przed sądem (o ile ma dowody). Wystąpienie przed Radą tylko go pogrążyło. Tłumaczenie, że obawia się że jakiejś klasy nie doprowadzi do matury jest bez sensu... chyba, że planuje w ostatnim roku przed emeryturą mieć tylko kilka godzin (nie mógłby prowadzić klas pierwszych i drugich).
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-72 # Arkadiusz 2016-10-03 20:25
Przypomnę, że w gimnazjum wiecznie też nie mógłby pracować ze względu na ich wygaszanie.

Poza tym nauczyciel ma uczyć uniwersalnie i według swojego planu zajęć (istniejącego na piśmie - dawniej w zeszytach). Nawet jeśli miałby opuścić klasę, jego następca odnalazłby w nim przerobiony materiał, zakres itd.

Sam jako dziecko - młodzież miałem zmienianych nauczycieli kilka razy. Byli to świetni pedagodzy, ludzie starej daty - mimo zmian żaden z nas uczniów nie zauważał problemu. Przykro mi, że w umyśle uczniów z Reska nie mieści się zmiana profesora - przykro tym bardziej, że kontynuując naukę (na studiach - o ile będą to duże renomowane uczelnie) czekać to będzie was czasem co kilka zajęć. Każdy z nich będzie inaczej wykładać, innych rzeczy wymagać... a egzaminować będą z wiedzy przekazanej również przez swoich poprzedników.
Zgłoś administratorowi
Gość
+62 # Gość 2016-10-03 20:27
Arkadiuszu, zanim napiszesz, sprawdź dokładniej u źródła. A moze nie umiesz liczyć
Zgłoś administratorowi
Eduardo dela  kota
+68 # Eduardo dela kota 2016-10-03 21:28
Artek ty jednak jesteś brzydko pisząc tępak. Czytaj ze zrozumieniem wpisy, gazetę, a pisz z rozwagą, takich wypocin dawno nie czytałem. Piszesz jakbyś się z marsa zerwał,takich fanaberii dawno nie czytałem, a piszesz dość często na Resko 24.
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+63 # Zażenowana 2016-10-03 23:05
Eduardo, zgadzam się z Tobą w zupełności. Nie chce nikogo obrażać, ale wiemy wszyscy o co chodzi, wiec Arkadiuszu --daruj sobie te mądrości.
Zgłoś administratorowi
sonia
+63 # sonia 2016-10-03 23:07
Amy uważamy,jeżeli bur. Reska wcześniej by interweniował,to sesji nadzwyczajnej by nie było. Pieniążki wydane radnym mogłyby spożytkowane,na bardziej j przemyślany sposób. Wszyscy wiemy , że te pieniążki gmina wykłada z naszych podatków. Czy takie sprawy muszą,być rozpatrywane,aż przez radę gminy czy nad dyrektorem władzę sprawuje burmistrz,to czemu tak długo zwlekał mógł zapobiec skandalowi ,który nie służy dobrze o opini naszego ratusza. W Radowie śmieją się z gminy Resko że baba rządzi w RESKU Pewnie mają rację.
Zgłoś administratorowi
SKUTER
+59 # SKUTER 2016-10-03 23:48
Arkadiuszu, może lepiej pisałbyś o pogodzie ten twój ogrom wyobraźni mógłby znaleźć odzwierciedlenie, bo jak byś zapowiedział deszcz,a byłoby słońce wszyscy by CI wybaczali i trzymaj się pogody tam potrzeba jest wyobraźni i nie zawsze pewność siebie.!
Zgłoś administratorowi
czarek
-67 # czarek 2016-10-04 18:54
Cytuję Eduardo dela kota:
Artek ty jednak jesteś brzydko pisząc tępak. Czytaj ze zrozumieniem wpisy, gazetę, a pisz z rozwagą, takich wypocin dawno nie czytałem. Piszesz jakbyś się z marsa zerwał,takich fanaberii dawno nie czytałem, a piszesz dość często na Resko 24.


Mi też się wydaje ze większość z Was nie ma racji, a Arek mówi prawdę. Powiedzcie w czym dokładnie on się myli?
Zgłoś administratorowi
Magda
+58 # Magda 2016-10-04 20:56
Wiele lat nie byłam w Resku i jakoś mi nie tęskno zwłaszcza kiedy czytam niektóre komentarze. Pan Adam Seredyński był moim nauczycielem, jednym z niewielu których miło wspominam. ( wspomnienia wróciły kiedy usłyszałam ten dobry głos , niestety głos p. dyr. Szkoły Podstawowej wywołał inne wspomnienia, kto rozumnie o co mi chodzi ? )
Żenada , że człowiek Jego pokroju jest tak traktowany. Wiele komentarzy jest przychylnych P. Adamowi, więc LUDZIE ZRÓBCIE coś. Skoro władza która ma nam służyć( P. Burmistrz i cała jego wspaniała świta )a nie tylko imprezować za Wasze Reskowianie pieniądze , nie nadaje się do rządzenia które służy ludziom to może trzeba tym ludziom podziękować ? Chyba czasy znajomości i układów należy skończyć ? Skoro zainteresowanie ludzi tą sprawą jest tak duże to szansa, że myślących ludzi wciąż nie brakuje brawo !
Zgłoś administratorowi
Myśliciel
+61 # Myśliciel 2016-10-05 12:58
Tak to się dzieje jak konkursy na dyrektora szkoły są "ustawiane" przez Burmistrza. Wygrywa ten kogo chce burmistrz a nie ten co ma odpowiednią wiedzę i kompetencje.Tak było. jest i będzie w Resku. A teraz zamiast rozwiązać konflikt p.Burmistrz albo nic nie robi albo idzie na urlop, bo jak tu ugryżć "swojego" człowieka
/czyt.dyrektora/ nawet jak nie ma racji.Oj nie za dobrze dzieje się w gminie Resko, jak długo jeszcze ?
Zgłoś administratorowi
SKUTER
+61 # SKUTER 2016-10-05 19:00
Myślicielu: brawo i od tego trzeba było, zacząć rozmowę, i że był na kontroli a LO kiedy doszło do niby" (gwałtu)" przyjechał z kuratorium w kuratorium się nie sprawdził to startował po różnych konkursach bez powodzenia, teraz rozumiem,czemu poprzedni dyrektor gimnazjum był dociskany przecież nie musiał iść na emeryturę można mu było powierzyć na rok dwa bez konkursu, ale ktoś się upominał, nawet droga była oczyszczona bez przeszkód to i trzeba było wybrać to teraz mamy ( zadrę ) w szkole która kluję naszych mieszkańców nauczycieli a serek to nie jego pierwsza ofiara było ich więcej tylko tamci się poddali,taki to z niego Antyligent .
Zgłoś administratorowi
czarek
-57 # czarek 2016-10-05 20:07
W państwie prawa to dyrektor szkoły rządzi swym zakladem pracy-czyli decyduje kogo zatrudnia, kogo zwalnia i komu przydzieli taką a nie inna klasę. Oczywiście jak każdy jest otwarty na rzeczowe argumenty dla dobra uczniów i szkoły. Wy tu biadolicie ze to burmistrz powinien nakazać to czy tamto. To prowadzi do patologii... Burmistrz jest organem samorządowym i ma wdrażać w życie uchwały rady gminy, w tym organizować konkursy na dyrektorów i ich zatrudniać zgodnie z prawem. Tu do złamania prawa nie doszło co wie sam niedoszły odwołany...

A jak sami widzicie potulnie podsunął ogon gdy mu pokazano ze jego mozliwosci tak wysoko nie siegaja.

Młodzieży życzę nieco więcej wiedzy.
Zgłoś administratorowi
Magda
+57 # Magda 2016-10-05 20:31
Czy tylko dyr liceum jest po znajomości ?
Masz rację Myślicielu , źle się dzieje w tym Resku
Zgłoś administratorowi
Filozof
-42 # Filozof 2016-10-05 20:33
Cytuję belfer:
Soren Kierkegaard mówi ,,prawo moralne we Mnie"....

To był Kant a nie Kierkegaard
Zgłoś administratorowi
Jacek
+71 # Jacek 2016-10-05 22:57
Panie Czarku czy kim tam jesteś człowieku , jeśli Resko to takie bardzo praworządne miasto to przepraszam, że Ci to napiszę ale jesteś w błędzie, wybacz jeśli Twój świat właśnie legł w gruzach .
P. Adam jest człowiekiem honoru więc raczej z ogonem nigdzie nie uciekł .
A co do młodzieży to myślę, że właśnie oni dużo rozumieją Czarusiu, czy kim tam jesteś znawco (bez) prawia :)
Zgłoś administratorowi
Franek
+68 # Franek 2016-10-05 23:11
#7 zwykły obywatel - czytając ten wpis mam wrażenie, że to cytat wypowiedzi z nadzwyczajnej sesji z 21.09. - A może się mylę??? (można obejrzeć i posłuchać- https://www.youtube.com/watch?v=FRCMZuNxQNY)
Pan Adam jest człowiekiem dużego formatu, któremu do pięt nie dorastasz. "Dołożenie" nauczycielowi zbyt wielu dodatkowych godzin ponad pensum, bez zasięgnięcia jego opinii i zgody, w sytuacji gdy jest on tuż przed emeryturą i chciałby zacząć się leczyć z uwagi na pogarszające się zdrowie - co wyraźnie sygnalizował swojemu przełożonemu, jest Zwykły obywatelu "lekkim przegięciem". Reakcja Pana Adama w tej sytuacji była łatwa do przewidzenia. Na dodatek dostaje "siekaninę" - bo i godziny w gimnazjum, zawodówce, liceum i nauczanie indywidualne.
Zgłoś administratorowi
Franek
+67 # Franek 2016-10-05 23:12
Nie jestem związany ze szkołą, ale mogę sobie wyobrazić z czym się to wiąże, bo przecież praca nauczyciela to nie same godziny nauczania. Brakowałoby na dodatek, żeby dyrektor zobowiązał Pana Adama, że ma jeszcze przed emeryturą zrobić podyplomówkę np. z języka migowego, bo w ostatnim roku przed emeryturą będzie obowiązkowo prowadził również zajęcia z osobami niesłyszącymi!!!
Panie Adamie jestem pewny, że przed Sądem Pracy przyznają Panu rację, ale proszę uzbroić się w cierpliwość - na zakończenie sprawy poczeka Pan trochę. Dobrze, że sprawa nie zakończyła się definitywnym rozwiązaniem stosunku pracy, bo przez rok lub dłużej mógłby Pan być bez pracy, a sąd przywracając Pana przyznałby odszkodowanie w wysokości AŻ 3-miesięcznego wynagrodzenia - tak przewiduje Kodeks pracy (nie wiem jak jest w Karcie nauczyciela?).
Życzę wytrwałości i dużo zdrowia. Ma Pan wspaniałą i dzielną żonę. Łączę pozdrowienia
Zgłoś administratorowi
Eduardo dela kota
+65 # Eduardo dela kota 2016-10-05 23:27
Darek w państwie prawa to dyrektor przestrzega prawo!, tworzy dobrą harmonie, wśród pracowników, okazuje im życzliwość, liczy się z ich zdaniem. Skoro piszesz o uchwałach i ich wdrażaniu taką uchwałę burmistrz wdrożył, ty ją złamałeś i nie zaprzeczaj ,bo o tą uchwałę poszła awantura ,nawet złożyłeś, wniosek o wykreślenie tych dwóch punktów, które dawały by ci przewagę nad nauczycielami, '' że to oni ,będą musieli ciebie poprosić'' tak ci odwaliło i śmiesz pisać o prawie jakim.! Zacznij się pomału pakować czas na ciebie Eduardo dela kota..
Zgłoś administratorowi
Myśliciel
+68 # Myśliciel 2016-10-06 13:55
Cytuję Magda:
Czy tylko dyr liceum jest po znajomości ?
Masz rację Myślicielu , źle się dzieje w tym Resku

Cytuję Magda:
Czy tylko dyr liceum jest po znajomości ?
Masz rację Myślicielu , źle się dzieje w tym Resku

Nie tylko.Za panowania obecnego SZEFA wszystkie konkursy na dyr.szkoły i nie tylko szkoły były farsą, formalnością do spełnienia, równie dobrze mogłoby ich nie być.To już nie te czasy ,że naród jest ciemny jak się niektórym rządzącym wydaje.Ale cóź, w Resku dalej pokutuje stwierdzenie,że " NA UKŁADY NIE MA RADY"Czy aby na pewno?......|
.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-68 # Arkadiusz 2016-10-06 17:04
Widzę coraz więcej mądrych osób pochyla się nad tą sprawą. Potwierdzają, że prawdą jest dochodzenie swych praw przed sądem pracy... i tylko ci co szafują słowem dureń, lub tępak nie potrafią podać żadnych argumentów rzekomo z tekstu płynących.

Nic dziwnego, ze tak boją się o możliwość zdania (tak arcytrudnego) egzaminu jak matura...

Ale wracając do meritum zwracam uwagę, że dyskusja dotyczy głosowania Rady Miejskiej nad możliwością zwolnienia nauczyciela na zasadzie ustawy o samorządzie gminnym - nie zapisów Kodeksu pracy i Karty Nauczyciela.
Zgłoś administratorowi
Witek
+68 # Witek 2016-10-06 21:17
Arkadiuszu, wracając do meritum sprawy - w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego Rada Miejska mając uprawnienia jakie ma nie broni swojego nauczyciela , dobrego nauczyciela, który wychował i nauczył nie jedno pokolenie młodych ludzi, czy lepiej go zwolnic i zastąpić kimś z " łapanki"? przecież w chwili obecnej nie ma możliwości zatrudnienia normalnego nauczyciela matematyki na etat,najprawdopodobniej byłby to jakiś emeryt/nie ujmując emerytom/ albo ktoś nie do końca wykwalifikowany, czy o to chodzi? Młodzież potrzebuje stabilizacji, ciągłości nauki i takie przetasowania na pewno im nic dobrego nie przyniosą.,
Odnoszę wrażenie ,że tym akurat nikt się nie przejmuje,ani Dyrektor, ani Burmistrz, ani Rada - w grę weszła polityka i wet za wet:. A J.S Zamoyski powiedział"Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie"/czyt, uczenie/
Zgłoś administratorowi
XYZ
+68 # XYZ 2016-10-07 00:01
Zgadzam się. Rada Miejska mówiąc kolokwialnie "dała ciała" - powinni jednogłośnie wybronić swojego kolegę. Bo to przełożony Pana Adama złamał prawo i nie dopełnił swoich obowiązków wobec pracownika. I to nieprawne i skandaliczne działania dyrektora szkoły powinny być tematem sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej - Rady jako organu stanowiącego organu prowadzącego szkołę
Zgłoś administratorowi
zażenowana
+65 # zażenowana 2016-10-07 12:58
XYZ - w reszcie ktoś to głośno powiedział!!! dokładnie mam to samo na myśli. Rada powinna wziąć w obroty dyrektora, bo to nie pierwszy raz kiedy łamie prawo...
Zgłoś administratorowi
czarek
-60 # czarek 2016-10-07 16:04
Cytuję Witek:
w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego Rada Miejska mając uprawnienia jakie ma


No właśnie wszyscy jesteście w błędzie bo takich uprawnień nie ma. Ewentualną uchwałę przeciw zgodzie trzeba uzasadnic (jak kazda). Jesli w uzasadnieniu znalazlo by sie sformuowanie ze nie pozwolono zwolnic pracownika z uwagi na brak zgody nauczyciela na 24 godziny pracy... to przed publikacją w dzienniku wojew. uchwała zostałaby odrzucona ze względu na brak uprawnień.
Zgłoś administratorowi
rodzic
+63 # rodzic 2016-10-07 18:34
A gdzie była rada! ...................SŁUCHAŁA ,ZEBY TYLKO DYREKTORA NIE OBRAZIĆ NIC NA NIEGO NIE POWIEDZIEĆ ,DAŁ TEMU PRZYKŁAD pŚWIĘCICKI pKULIK,to chora rada,która zamiast bronić to jeszcze bardziej szkodzi.Wszyscy radni ,którzy głosowali za ukaraniem p. Seredyńskiego nie zabrali głosu i czego tu oczekiwać,oklaski durne uśmieszki.A, po nauczycielach ,też spodziewałam się czegoś rozsądniejszego jedna plotła przez drugą same głupoty dyskusji merytorycznej u tych pań broniących dyrektora nie było. To jak one uczą nasze dzieci.?
Zgłoś administratorowi
Jacek
+47 # Jacek 2016-10-09 22:08
Widzę, że do dyskusji wrócił nasz Czaruś i znów tyle negatywnych ocen, ciekawe biedaku dlaczego ludzie się nie zgadzają z tobą ;-)
A wracając do tematu to czy w Resku są jakieś władze burmistrz czy ktoś taki czy dyr. rządzi sam sobie ? Czy on czasem nie podlega pod gminę? Tak jak podstawówka która również funkcjonuje tak jak funkcjonuje?
Zgłoś administratorowi
sonia
+46 # sonia 2016-10-10 11:01
Jacku, fajnie,że poruszyłeś temat władzy - reskiej . Z mojej obserwacji i to co przeczytałam ,to d. Siemasz ma problemy inni dyrektorzy nie zgłaszają problemów z uchwałą skoro Siemasz jest dyrektorem już blisko sześć lat to, czemu nie zgłaszał wad w uchwale tylko dopiero teraz. Bo co Seredyński dopatrzył się znamion przestępczych i pośpiech i zmiany w uchwale.Ale to wszystko za aprobatą Włodarza, zastępcy i ośmieszających się radnych.
Zgłoś administratorowi
Czarek
-49 # Czarek 2016-10-10 18:45
Cytuję Jacek:
ciekawe biedaku dlaczego ludzie się nie zgadzają z tobą ;-)

Po pierwsze to że się nie zgadzają nie znaczy że mają rację. A niestety nie mają - tylko pare osob wypowiada sie twierdzaco... reszta, jak ty nie wie i ciagle pyta.

Po drugie młodzież biegla w temacie ma taki patent polegajacy na resecie smartfonu przez co mozna glosowac dowoli co przy dużej ilości czasu na lekcjach daje obraz jak podczas głosowania na nazwy ulic gdzie przodowaly nazwy po kilku ambitniejszych lekcjach historii.

Cytat:
Czy on czasem nie podlega pod gminę? Tak jak podstawówka która również funkcjonuje tak jak funkcjonuje?
Pytaj dalej. Ja wiem i znam prawo pracy i zasady na jakich burmistrz ma prawo wtracac sie w zaklad pracy kierowany przez osobe zatrudniona po konkursie, ale w końcu miarą racji według Ciebie jest kilka opinii.
Zgłoś administratorowi
Czarek
-51 # Czarek 2016-10-10 18:50
Cytuję sonia:
z mojej obserwacji i to co przeczytałam ,to d. Siemasz ma problemy inni dyrektorzy nie zgłaszają problemów z uchwałą skoro Siemasz jest dyrektorem już blisko sześć lat to, czemu nie zgłaszał wad w uchwale tylko dopiero teraz

Jacy inni dyrektorzy mieliby mieć uwagi, w jakiej sprawie i z jaką uchwałą.

Z jaką uchwałą ma problem dyrektor przez Ciebie cytowany?

To kolejne pytanie młodzieży... pewnie znów ze 30 plusów.
Zgłoś administratorowi
sonia
+47 # sonia 2016-10-10 21:49
Czaruś................................................. Twój brak postrzegania, czytania ze zrozumieniem daje dużo do myślenia.Ta uchwała dotyczy, również podstawówki i przedszkole jeszcze dużo Ci brakuje,pisz rozwijaj się intelektualnie,żeby ograniczyć niestosowność umysłową ,to taka moja rada.
Zgłoś administratorowi
Witek
+41 # Witek 2016-10-11 10:29
Cytuję Czarek:
Cytuję sonia:
z mojej obserwacji i to co przeczytałam ,to d. Siemasz ma problemy inni dyrektorzy nie zgłaszają problemów z uchwałą skoro Siemasz jest dyrektorem już blisko sześć lat to, czemu nie zgłaszał wad w uchwale tylko dopiero teraz

Jacy inni dyrektorzy mieliby mieć uwagi, w jakiej sprawie i z jaką uchwałą ?
Z jaką uchwałą ma problem dyrektor przez Ciebie cytowany?

To kolejne pytanie młodzieży... pewnie znów ze 30 plusów.


Z "
UCHWAŁA NR XXXV/236/05
Rady Miejskiej w Resku
z dnia 1 września 2005 r.
w sprawie ustalenia kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli. " Czaruś nie udawaj .ze nie wiesz, a jak naprawdę nie wiesz to sobie poczytaj $5 i $ 9 :eek:
Zgłoś administratorowi
sonia
+45 # sonia 2016-10-11 15:29
Czaruś!!! nerwy puszczają minus dla Witka świadczy o tym ,że coś w trawie piszczy i ty się tego boisz. !!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś administratorowi
czarek
-45 # czarek 2016-10-11 16:03
Widzę że wśród nas jest nie młodzież a nauczyciele - przepraszam, mylił mnie poziom wypowiedzi. Moi drodzy dyskusja dotyczy głosowania nad uchwałą w sprawie zwolnienia nauczyciela z 2016 a nie uchwały z 2005 roku. W tekście który podobno dowodzi... jest jedynie wzmianka z której nie wynika to co podnosicie. A sama uchwałą jak słusznie dyrektor zauważył wymaga od niego nie zgody o która się bilecie a opinii. Boleję nad rozumieniem prawa u osób które krytykują dyrektora.

Jeśli nawet Rada Pedagogiczna nie wypowiada się w żaden sposob (nawet po fakcie przyznania nagrod mozna przedstawic opinię) to jest to inna sprawa i jej egzekwowanie jest wyłaczną kompetencją burmistrza.

Jednak zapis jest o tyle niemądry, że wystarczy aby dyrektor przedstawił Radzie Ped. swoją decyzję przed przesłaniem pieniędzy aby wywiązać się z obowiązku. Bo jeśli Rada nie daje opinii to on ma ręce czyste.
Zgłoś administratorowi
Witek
+43 # Witek 2016-10-11 17:59
Czarek sam wywołałeś temat uchwały pisząc "Jacy inni dyrektorzy mieliby mieć uwagi, w jakiej sprawie i z jaką uchwałą ?
Z jaką uchwałą ma problem dyrektor przez Ciebie cytowany?" więc Ci odpowiedziałem,A teraz ściemniasz,że nie o to chodzi. Między innymi w tym sporze o to chodzi,że dyrektor nie przestrzega uchwały RM cyt, wyżej $5 i $9.Uchwała była podjęta w 2005r, zgodnie z ustawą o Systemie Oświaty, każda Gmina musiała taki regulamin opracować i dotychczas wszyscy dyrektorzy szkół i przedszkola jej przestrzegają oprócz dyr,Zespołu.Trąci tu autokratyzmem.Podejrzewam,że gdyby wszystko odbywało się zgodnie z literą obowiązującego prawa nie byłoby takiej sytuacji jak teraz. Niczemu dobremu to nie służy.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-43 # Arkadiusz 2016-10-11 20:25
Czarek daj spokój, niektórych nie przekonasz choćbyś im pokazał palcem. Odwracają kota ogonem, szukają winnych i domagają się krwi (ukarania dyrektora). Brak im przy tym elementarnej wiedzy, wobec czego rzeczowa dyskusja jest
bezcelowa - nie ma żadnej sankcji za niedopełnienie uchwały z 2005 roku (o czym chyba już nawet Radni wiedzą). Poza ewentualną prośbą/groźbą burmistrza to nie wiele więcej można zrobić (katalog zamknięty z art 38 ustawy o systemie oświaty).
Zgłoś administratorowi
sonia
+42 # sonia 2016-10-11 20:26
Czaruś jesteś jednak mdły w tym co piszesz. Uważałam,że coś sobą reprezentujesz, zawiodłam się ,lepiej zrobisz jak nie ,będziesz pisał zachowasz twarz. :lol: :lol:
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-43 # Arkadiusz 2016-10-11 21:37
Oczywiście zwrócę uwagę na słuszny argument, że nie można wykorzystać art 34a ust 2. z ustawy o systemie oświaty w zakresie braku opinii, bowiem uchwała Rady Miejskiej w Resku jest sprzeczna z aktem wyższego rzędu (ustawą o systemie oświaty) mówiącym wprost, ze dyrektor decyduje samodzielnie. Burmistrz decydując się na ukaranie dyrektora naraża gminę na koszt odszkodowania w sprawie administracyjnej (lub cywilnej).

I to chyba miała na myśli Radna przyznając rację dyrektorowi w bodajże lutym tego roku.

Młodzieży życzę dobranoc, nauczycielom słodkich snów.
Zgłoś administratorowi
Jacek
+41 # Jacek 2016-10-12 20:28
Czarku , czy kim tam jesteś bo sądzę, że swoim własnym imieniem się nie podpisujesz.
Jeśli wiesz co to są pytania retoryczne to moje właśnie takimi są i bynajmniej nie interesują mnie Twoje tendencyjne odpowiedzi, mam swoje zdanie nt władzy i bałaganu w Resku, więc dzięki za odp. ale nie są one mi potrzebne. Powtarzam czytaj je jako retoryczne.
Widzę, że wraz z Arkadiuszem gracie w jednej drużynie, która broni nie wiadomo kogo i czego a może siebie samych.
Jeśli oceny Twoich wypowiedz(te negatywne) przypisujesz uczniom , którzy się nudzą no cóż bardzo bardzo słaby argument.
A co do kosztów na które burmistrz nie chce narazić gminy - serio Arkadiusz - ktoś w to wierzy ? ( Czarku pytanie retoryczne, nie odpowiadaj) ;-)
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-41 # Arkadiusz 2016-10-12 21:18
Żeby było jasne - ja też w to nie wierzę, ale taka może być zgodna z prawem linia obrony, bo takie jest prawo.

A, że Radni Miejscy widząc bzdurny zapis w uchwale nie podjęli działań by ją zmienić i zaprzestać eskalacji konfliktu to ich bardzo duża wina.

A, że Burmistrz nie podejmuje prób wymuszania na dyrektorze stosowania się do zapisu z prawa miejscowego to jego duża wina.

A, że Radny będący nauczycielem wskazuje błąd/błędy w zachowaniu dyrektora w stosunku do obowiązującego prawa miejscowego to jego duża zaleta. Niestety nie dąży przy tym do zmiany uchwały, tylko wymuszeniu pewnych konsekwencji na dyrektorze stojącym na prawie wyższej wagi (ustawie). Niestety zachowanie Radnego może wynikać z zatargu osobistego (co akurat jest w normalnym państwie prawa o którym piszecie czynem haniebnym).

A, że dyrektor się nie stosuje do prawa miejscowego uchwalonego z błędem prawnym, to moim zdaniem ma rację i jaja! Pochwalam.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-63 # Arkadiusz 2016-10-12 21:22
Tylko przy tym wszystkim zapomina się, że obecne głosowanie dotyczyło wątku poza tą sprawą - bo dotyczyło (literalnie, zgodnie z prawem) zwolnienia Radnego ze względu na nieprzyjęcie przez niego ustalonych przez przełożonego godzin pracy!

Tu pomijając wszelkie zatargi osobiste uważam, że w państwie prawa Rada Miejska nie ma prawa do zagłosowania przeciw (co też wynika z ustawy). Tracą więc sens dywagacje o rozgrywkach Radny-Dyrektor-Burmistrz-Rada.
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+57 # Zażenowana 2016-10-12 22:15
Niezła manipulacja Arkadiuszu... "nieprzyjęcie ustalonych przez przełożonego godzin pracy" - czytaj ze zrozumieniem albo nie wypisuj takich głupot!!!
Zgłoś administratorowi
sonia
+53 # sonia 2016-10-12 22:19
Arkadiusz jeszcze sie zdziwisz finału.!!!!
Zgłoś administratorowi
Eduardo dela kota
-48 # Eduardo dela kota 2016-10-13 11:33
Zażenowana - proszę wskaż co wyczytałaś ze zrozumieniem, bo nie ogarniam tej kuwety. Co według ciebie jest podstawą zwolnienia pracownika.
Zgłoś administratorowi
Skuter Rower
-55 # Skuter Rower 2016-10-13 19:26
Zapytałem mamę i stwierdziła że dyrektor faktycznie ma rację. Ale klops.
Zgłoś administratorowi
Jacek
+57 # Jacek 2016-10-13 19:31
Cytuję sonia:
Arkadiusz jeszcze sie zdziwisz finału.!!!!


Zdradz wszystkim jak się zakonczy
Zgłoś administratorowi
Gość
+52 # Gość 2016-10-14 19:42
A to hit- dyrektor otrzymał nagrodę od burmistrza... za co, za swoje bezprawie i łamanie procedur. Niezła historia... porazka
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+55 # Zażenowana 2016-10-14 19:50
Finał jest taki, ze kontrola kuratorium potwierdziła nieprawidłowości które dyrektorowi zarzucał p. Adam i co... i za te oto nieprawidłowości dyrektor otrzymał nagrodę od burmistrza.. w jakim my świecie żyjemy ! http://bip.kuratorium.szczecin.pl/bip_download.php?id=3230 Masakra jakaś
Zgłoś administratorowi
rodzic
-61 # rodzic 2016-10-14 20:37
Mocno niedorzeczna jest notatka z kontroli kuratora. Pomijam błędy w datach... Ale widać że kontrola dotyczyła przydziału nagród. Stwierdzono że były organizowane rady podczas których były opiniowanie kandydatury - skąd więc na głosowaniu rady miejskiej argument ze nie jest przestrzegania uchwałą rady z 2005 roku?

Potem jako nieprawidlowosc postawiono wniosek ze zebranie rady Ped. było zwołane niezgodnie z regulaminem rady... Ale nie ma mowy o opiniowaniu.

Potem odniesiono się do ponadwymiarowych godzin które nie zostały przyjęte ale wynikały z wynegocjowanego przez radę pozostawienia klasy IIb. Czyli rada zwiekszyla o 4 godz przez co byly 24. nauczyciel nie przyjmowal propozycji wymuszajac rezygnacje z liceum...
Zgłoś administratorowi
rodzic
-65 # rodzic 2016-10-14 20:50
Dyrektor nie przedstawil imiennego wykazu godzin - ale rada go znac musiala skoro nalegala na pozostawienie nauczycielowi klasy IIb.

Jak dla mnie to rada pedagogiczna działa na chorych zasadach. Do tego jest nauczyciel który celowo miesza aby uprzykrzyc życie.

W dodatku jak porownam do pracy szarego obywatela który nie może przełożonym powiedzieć ze czegoś nie zrobi bo ma kaprys... pracować 20 godzin tygodniowo za pełną pensję, to juzvogolnie nie rozumiem. Poprzewracało się w głowie od dobrobytu drodzy Państwo nauczyciele. Wstyd i żal ze z takim zapałem lejecie krytykę. Kilkadziesiąt minusów świadczy o waszym zaangażowaniu w psucie szkoly. A wklad w prsce z dziecmi kiepski.

Miałem okazję Was widzieć w pracy z naszymi dziećmi -stąd moja opinia. Może program robicie, ale autorytetu wśród młodzieży nie macie. Z resztą po tych zagrywkach nawet na to nie liczę.

Arek i Czarek mieli więcej racji niż myślałem..
Zgłoś administratorowi
rodzic
-68 # rodzic 2016-10-14 21:02
Przy okazji dla pozostałych rodziców... nieprawidlowosc wykrywa przez kuratora 6.1 to podejmowanie uchwał zwykła większością glosow... I nic więcej.

http://docplayer.pl/7318998-Regulamin-dzialalnosci-rady-pedagogicznej.html
Zgłoś administratorowi
Gość
+55 # Gość 2016-10-14 22:51
Brawo, brawo. Widac "rodzic" bardzo obeznany w temacie szkoły. Hahaha. Prawie jak wyznanie uwielbienia podczas sesji... no ale to zrozumiałe, bo sytuacja wymusza takie zachowanie i obronę pracodawcy
Zgłoś administratorowi
SKUTER
+38 # SKUTER 2016-10-17 20:39
jARUŚ ,DARUŚ CZARUŚ. Za późno na wszelkie tłumaczenia , za późno.
Zgłoś administratorowi
rodzic
-48 # rodzic 2016-10-19 19:19
Gościu, nie wiem czy jestem obeznany ale widzę ze jest ponad 15 osób madrzejszych... negatywnie oceniających komentarz mówiący na jaką nieprawidlowosc wykrył kurator... brak członków Rady Pedagog. na posiedzeniu.

Można niezgadzac się z czyimś zdaniem, ale tam podane są fakty do wiadomości rodziców nie mających czasu na wczytywanie się w ocenę kuratora.

SKUTER może śmiało trollowac.
Zgłoś administratorowi
rodzic
-37 # rodzic 2016-10-19 19:24
Przy okazji - ile godzin w tygodniu pracuje poszkodowany Radny - wie ktoś? Nie chodzi mi o pensum tylko godziny pracy.
Zgłoś administratorowi
józek
+35 # józek 2016-10-19 22:57
Słuchaj jaRUŚ, Wielki rodzicu!! co ma rola radnego do godz. nauczyciela. Nakręcasz się jakbyś z tego powodu dostał nagrodę i kazano Ci w zamian pisać głupoty :lol: ,a nie znający tematu dawali Ci wiarę.Kuratorium w kontroli potwierdziło; nieprawidłowości,które zarzucał Siemaszowi p. Adam - ty w tych tematach nie zabierałeś głosu,bo nawet nie wiedziałeś od czego zacząć rozmowę. Na pewno Siemaszowi nagroda się nie należała z uwagi na łamanie prawa gdzie kuratorium zwróciło uwagę i zaleciło naprawę :lol: :lol: Ale burmistrz dał ręka rękę myję.
Zgłoś administratorowi
nauczycielka
-44 # nauczycielka 2016-10-20 17:05
Cytuję józek:
Kuratorium w kontroli potwierdziło; nieprawidłowości,które zarzucał Siemaszowi p. Adam (...) Na pewno Siemaszowi nagroda się nie należała z uwagi na łamanie prawa gdzie kuratorium zwróciło uwagę i zaleciło naprawę


Potwierdzam - kurator jako nieprawidłowości wykazał jedynie brak odpowiedniej ilości osób by przeprowadzić zebranie Rady. Zalecenia dał bardziej rozbudowane, jako sposoby na uniknięcie nieporozumień w kontaktach dyrektor-nauczyciel (ale tematy te nie zostały uznane za nieprawidłowości).

A Pana Józka proszę o przeczytanie tekstu ze zrozumieniem i niewprowadzanie w błąd czytelników - w tym uczniów i rodziców.
Zgłoś administratorowi
nauczycielka
-37 # nauczycielka 2016-10-20 17:10
Przepraszam wprowadzono mnie w błąd - nieprawidłowości dotyczyły przeprowadzenia głosowania w trybie jawnym - choć winno być tajne.
Zgłoś administratorowi
józek
+39 # józek 2016-10-20 21:45
Znam tą szkołę i dziękuje bogu,że nie muszę przeżywać tego co Adam, odszedłem, bym mógł dobrze uczyć dzieci,bo taka jest rola nauczyciela. Ja tez byłem ,, dyskryminowany poniżany,, zwracałem się do urzędu i nic nic nic.!!! A ty jak ci tam nauczycielu piszesz brednie ,bo sprawa dotyczy bezprawia. Wejdź na stronę kuratorium kontrole dorażne 2015, 2016jest protokół 4- pażdziernika i doczytasz się czy Siemasz zasługiwał na nagrodę. Nikomu z państwa nauczycieli nie życzę, tylu upokorzeń jakich doznał od dyrektora , Adam walczył świadomym z łamaniem prawa dwie kontrole w tej samej sprawie.
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+35 # Zażenowana 2016-10-22 16:37
Mam nadzieje, ze finał bedzie taki, ze dyrektora "powiozą". I co wtedy zrobią nauczyciele, którzy tak włazili w tyłek... ojoj, tyle lat zmarnowane i trzeba bedzie od nowa się podlizywać, zatracając swoją godność i honor nauczyciela.. z drugiej strony, moze wreszcie przestaną się bać. To co się dzieje w tej szkole to jakieś nieporozumienie. Komuna:(
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+34 # Zażenowana 2016-10-22 16:48
Fakty nie kłamią, a prawda zawsze wyjdzie na jaw. Kto miał rację pokazała kontrola. Mam nadzieje, ze skończy się ta farsa z dyrektorem i jego uwielbieniem przez nauczycieli i burmistrza. Trzeba bedzie na nowo się podlizywać.. naprawdę to takie słabe, ta wzajemna adoracja bezprawia.. a poza tym komuna wróciła
Zgłoś administratorowi
zażenowany
-31 # zażenowany 2016-10-22 21:16
Jak widać nauczyciel, lub kilku nauczycieli nie daje za wygraną. To smutne, ze nasze dzieci uczą tak zawistne osoby, które problemów nie potrafią załatwić jak dorośli, tylko posługują się internetem.

Jak dla mnie kurator nie pokazał kto ma rację - jak słusznie kilka osób pisze postawił jeden wniosek jaki nie pokrywa się z tematem poddanym tu pod dyskusję.

W dodatku ten - człowiek honoru o którym tu pisano, ze wszystkiego się wycofał (dlaczego, skoro miał rację?).
Zgłoś administratorowi
Podatnik
-39 # Podatnik 2016-10-22 21:30
Jako podatnik jestem zaniepokojony sytuacją w szkole. Proszę o podanie linku do kontroli doraźnej z 4 października (nie ma na stronie BIP) bo chciałbym doczytać o jakie nieprawidłowości chodzi.

Jeszcze lepiej gdyby józek je zacytował (nam laikom to ułatwi).

Czytając wyniki kontroli dostępnych na BIP i w linku powyżej nie widzę winy dyrektora... natomiast rada pedagogiczna źle obraduje.
Zgłoś administratorowi
jacek
+29 # jacek 2016-10-27 18:34
Widzę, że dyskusja wciąż trwa a układziki w Resku wciąż kwitną, żal
Zgłoś administratorowi
Oświata Szczecin
+28 # Oświata Szczecin 2016-10-28 19:54
Jaka żenada. Ale taki cyrk to tylko w Resku.Jak Rada Pedagogiczna może po rozpoczęciu roku szkolnego głosować jakiemu nauczycielowi przydzielić tyle i tyle godzin? To jest chore... Niech burmistrz zakupi licencję na arkusz organizacyjny roku szkolnego dla każdej z podległych szkół. W Szczecinie taki cyrk by nie przeszedł. Dyrektor przydziela godziny i nauczyciel się zgadza albo nie. Rada Pedagogiczna ma za przeproszeniem gówno do tego. Z resztą dyrektor kieruje się dobrem uczniów a tu wynika, że dyrektor ma w dupie dobro uczniów. Liczy się zemsta na nauczycielu. I tu w 1000% popieram Pana Seredyńskiego, Zresztą jak widać Dyrektor to pupilek Burmistrza, więc pewnie Pan Adam jest na spalonej pozycji. Jak go zwolnią za nie przyjęcie godzin w I klasie Liceum powinien udać się z tym faktem na drogę Sądową. Tutaj jest na wygranej pozycji, bo Sąd kieruje się zarówno dobrem pracownika jak i dobrem ucznia.
Zgłoś administratorowi
rodzic
-39 # rodzic 2016-10-29 11:14
Zaraz dostaniesz setkę minusów za podzielenie się opinią za głosowania rady...
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x