Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę 5 grudnia, odbyła się druga sesja rady miejskiej w nowym składzie. Pod koniec obrad, dwóch radnych zgłosiło wolne wnioski.

Jak pierwszy wystąpił radny Andrzej Nowak i zgłosił wniosek dotyczący budowy nowej przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w Resku. Warto przypomnieć, że na ostatnim posiedzeniu poprzedniej rady miejskiej, taki pomysł już się pojawił i był wstępnie omawiany. Wtedy swój wniosek przekazywali pod rozwagę nowej radzie, radni Adam Seredyński i Andrzej Nowak.

Jak argumentował Andrzej Nowak, obecna przychodnia (przy ul. Monte Cassino - dop. red.) już dawno nie spełnia swojej funkcji. Budynek jest przestarzały, a jego remont byłby nieopłacalny. Z czasem pojawią się zastrzeżenia ze strony służb sanitarnych. Według radnego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby budowa nowej przychodni, w nowej lokalizacji.

Jak argumentował Andrzej Nowak, starzejemy się i będziemy tej opieki potrzebowali jeszcze bardziej, za chwilę może się okazać, że będziemy potrzebowali również lekarzy. Czym zachęcimy nowych, młodych lekarzy, aby zechcieli pracować w Resku? Budowa nowej przychodni z mieszkaniami dla lekarzy, byłaby dobrą zachęta, aby lekarze otworzyli swoją praktykę w naszej miejscowości. Po wybudowaniu taka przychodnia mogłaby zostać wydzierżawiona lekarzom. Jak oznajmił radny, wniosek zgłasza w trybie pilnym, w imieniu mieszkańców Reska i swoim.

Przewodniczący Jan Czaban stwierdził, że wniosek został przekazany do rady miejskiej w nieprawidłowej formie i nie może zostać poddany głosowaniu przez radnych podczas tego posiedzenia. Jednocześnie dopowiedział, że owszem temat przychodni w Resku był omawiany podczas komisji, jednak była tam mowa o ewentualnym, gruntownym remoncie istniejącego budynku. Wniosek powinien zostać przekazany do omówienia w komisji budżetowej, mówił dalej Jan Czaban. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, był zaskoczony trybem w jakim został zgłoszony wniosek i uważa, że tak poważne uchwały powinny być wcześniej dokładnie przedyskutowane.

Kolejny wniosek zgłosił Marek Wierzbowski, radny miejski z miejscowości Przemysław. Według radnego, szczególnej uwagi wymagają parki gminne. Jak argumentował radny, są to miejsca bardzo zaniedbane. Nawet nie można tam bezpiecznie spacerować. Chociażby park w Przemysławiu, czy w Starogardzie, w którym jest dużo wiatrołomów i wykrotów. Niektóre są bardzo duże i wymagają uporządkowania. Jednocześnie Marek Wierzbowski pytał, czy istnieje możliwość, aby uzyskane w ten sposób drewno, można by było przekazać najbardziej potrzebującym. Według informacji z OPS Resko, obecnie jest bardzo duże zainteresowanie opałem.

Radny orientował się ile kosztuje w ten sposób pozyskany opał, jak się okazało w oficjalnym cenniku gminy Resko, ceny są bardzo wysokie. Burmistrz Reska zapewniał, że wystąpi do konserwatora o zgodę o uprzątnięcie już przewróconych drzew i połamanych konarów. Jednak, aby można było coś więcej zrobić w tych parkach, trzeba wykonać bardzo kosztowną dokumentacje.

Poniżej fragment sesji z 5 grudnia 2018 r.

Cała sesja rady miejskiej z 5 grudnia 2018 r. dostępna tutaj: http://bip.resko.pl/strony/menu/205.dhtml (kliknij)

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

KATARZYNA
+85 # KATARZYNA 2018-12-11 21:10
Popieram słowa pana Andrzeja nowa przechodnia bardzo by się przydała ponieważ jest zbyt mało miejsca na korytarzach i jest zbyt mało lekarzy i co za tym idzie chore dzieci siedzą że zdrowymi bo są szczepienia ochronne oraz badania kontrolne tak samo starsi ludzie musza się gnieździc na tych ciasnych korytarzach po stałe leki na receptę trzeba czekać dwa dni. Pan Burmistrz wypowiedział się że tak na zawołanie nie można nic zrobić ale o przechodni była mowa na wcześniejszej sesji i dalej cisza trzeba coś z tym zrobić.
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+83 # KATARZYNA 2018-12-11 22:15
Mało tego jakiś czas temu należałam do przechodni nad Regą jeden lekarz ale bardzo miła atmosfera ale jak przyszło mi szczepic dzieci to dostałam wezwanie aż do Ińska prawie rok walczyłam żeby dzieci zaszczepić grozili mi grzywną 10.000 zł sama wychowywalam trójkę dzieci dwójka dzieci ma chorobę lokomocyjną nie posiadam własnego auta połączenie do Ińska żadne ale udało mi się wywalczyć i zaszczepili mi dzieci w Resku ale opłatę musialam uiścić tylko z 10.000 zl zmiejszyli mi na 15 zl ale rok czasu walki o szczepionki były więc coś z tym trzeba zrobić żeby nie dopuścić do tego żebyśmy zostali bez przechodni i swoich lekarzy narazie nic takiego nam nie grozi ale za nim gmina podejmie decyzję o budowie i zanim powstanie nowa przechodnia to przecież potrwa kilka lat to ta nasza przechodnia może już nie istnieć ponieważ nie spełnia ona warunków styłu przechodni przyjmuje dwóch lekarzy nie ma tam podjazdów dla niepełnosprawnych ale są schody przez korytarz osoba na wózku nie przejedzie nie mowiac juz o toaletach przykro jest mi o tym pisać ale taka jest prawda
Zgłoś administratorowi
VAN
-74 # VAN 2018-12-11 22:57
Wie Pani że lekarze prowadzą działalnoś gospodarczą i dziś sa tu jutro tam i za to robią biorą niezłą kasę więc dla czego ja mam płacić z moich podatków na to by oni mieli lokal za złotówkę ?
Stoi pusty mały szpital zróbmy tam miejse dla nich a nawiasem to jest podjazd dla niepełnosprawnych u nas przy przechodni juz z rok więc coś pani tu kręci !!!
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-77 # Rubaszny Roman 2018-12-12 11:01
Gmina miałaby wydać trzy bańki aby znalazła się grupa lekarzy np. że Stargardu i Gryfic jacy wydzierżawili by miejsce za grosze (w stosunku do kosztu budowy) i otworzyliby przychodnię z dostępem do np 5 lekarzy w ramach wizyt prywatnych. Super biznes. Jak ograniczyć dzierżawcy możliwość wizyt prywatnych?
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+81 # KATARZYNA 2018-12-12 14:35
Przepraszam nic nie krece podjazd dla niepełnosprawnych jest owszem ale tylko do rejestracji i do zabiegowego a do lekarzy nie ma. A co do finansów to gmina może uzyskać pieniądze tylko zależy od tego czy radni to przegłosują Pan płaci podatki jak każdy inny i na coś te podatki muszą iść i radni też z tych podatków się utrzymują.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-74 # Rubaszny Roman 2018-12-12 15:34
Tak - na coś muszą iść. Ale czy publiczne środki powinny iść na generowanie zysku prywatnego przedsiębiorcy?

W takim razie niech gmina wybuduje halę produkcyjną i wyposaży w maszyny... Chętnie ją wydzierżawię i załatwię ludzi do produkcji.
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+77 # KATARZYNA 2018-12-12 17:14
Panie Romanie gmina mogła wydać milion na zielence w Resku około 10 milionów wyda na basen a przechodnia była by dla wszystkich mieszkańców Reska i okolic a najlepiej jak by powstała w centrum Reska na rynku. Jestem ciekawa jak Pan zagłosuje na kolejnej sesji pozdrawiam.
Zgłoś administratorowi
Kamil
+75 # Kamil 2018-12-12 21:40
No tak przecież lepiej wydać co najmniej 10 milionów na basen, który jest marzeniem Pana burmistrza niż wybudować nową, dobrą przychodnię nawet za 5 milionów. Do przychodni gmina nie będzie musiała dokładać, a do basenu owszem i to nie małe pieniądze. Ludzie opamiętajcie się, wolicie jeździć z dziećmi czy ze starszymi osobami, rodzicami, dziadkami do Gryfic czy Nowogardu po zwykłą receptę?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-78 # Rubaszny Roman 2018-12-13 07:15
Do basenu dołożą fundusze sportowo-edukacyjne i to większość. Do przychodni pewnie nie uda się pozyskać środków - bo nie byłaby ona przychodnią gminną utrzymywaną i zorganizowaną przez gminę. Co więcej... prócz budynku do istnienia przychodni są niezbedni lekarze i pielęgniarki. O ile pielęgniarki są na miejscu za sprawą szpitala który kiedyś tu istniał, o tyle z lekarzami gorzej - i to brakuje ich też w sąsiednich większych miastach. W dodatku powinien znaleźć się ktoś kto założyłby przedsiębiorstwo, wynajmie tak duży obiekt, zawrze umowy z lekarzami, zatrudni na etat pielęgniarki, zorganizuje laboratorium....
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+76 # KATARZYNA 2018-12-13 09:49
Panie Romanie jadasz Pan nie strawne rzeczy coś z panem nie tak zaśmiecasz Pan tylko portal takimi bredniami pielęgniarki są w Resku i jeżdżą do innych miast do pracy a lekarze z dużych miast przyjeżdżają do nas, przechodnia jest zadaniem gminy tak jak dostarczanie nam wody.Burmistrz jak i radni poto was wybralismy przechodnia musi powstać i jak powstanie to za gminne pieniądze nie prywatne i bedzie sluzyc każdemu co Pan chce tym osiągnąć negując nasze wpisy Pan Kamil ma rację po zwykłą recepte czy skierowanie będziemy musieli jezdzic po innych miastach
Zgłoś administratorowi
Jakub Konczewski
+78 # Jakub Konczewski 2018-12-13 13:08
Może warto zapytać Pana Wander'a Weege czy nie chciałby dołożyć jeszcze jednej cegiełki na tak szczytny cel dla Gminy i Reska... Sama obecność przychodni daje po prostu możliwość korzystania z niej czy to prywatnie czy publicznie.
Zgłoś administratorowi
Przybysz
-76 # Przybysz 2018-12-13 17:38
Tyle co wiem ma być zrobiony remont naszej przychodni więc po co budować nowy ośrodek i też jak pamiętam ma być kupiony do szpitala nowy Rentgen może tam zlokalizować wszystko co ? Ludzie co wy piszecie za bzdury jaki ma obowiązek gmina zapewnić nam opiekę jest jedna przychodnia u Pana Wala i druga nad Regą . Dobrze wiemy że ty na peryferiach żaden lekarz nie przyjedzie bo w dużym mieście zarabia kasę a nie !!!!
A może Panie Nowak proszę mi powiedzieć kto sprzedał mieszkania co mieszkali nauczyciele im i co teraz na terenie liceum są prywatne mieszkania a my nie mamy kadry by uczyła nasze dzieci by naszemu liceum podnieść standart by uczyli lepsi nauczyciele czym ich przyciągniemy ? o tym nikt nie mówi !!
I tak z wszystkim trzeba jechać albo do szpitala do GRYFIC na sor albo do NOWOGARDU TO NIC NIE DA nowa przychodnia!!!
A podjazdu dla inwalidy nie ma ani urząd nasz ani postarunek policji ani poczta więc co tu dużo mówić !!! Mieszkamy w wiosce i przyznajmy się do tego a nie rżniemy panów jak PAN Nowak co czyta z kartki nie wie co i nie umie w dodatku tego poprawnie odczytać co mu pan były radny napisał !!! Szkoda słów.
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+72 # KATARZYNA 2018-12-13 18:51
Panie Przybysz czepia się Pan Pana Nowaka A tylko on i Pan Wierzbowski się odezwali na sesji a jest piętnastu radnych za co mają płacone że kawę nie oni zostali wybrani po to by coś zmieniać w naszym społeczeństwie i jak ktoś chce zmieniać coś dla dobra społeczeństwa to trzeba go krytykować nie trzeba to popierać widzę że Pan Roman nie jada sam. Nad Regą nie robią szczepień i lekarz przyjmuje raz w tygodniu A u Pana Walka nie ma lekarza rodzinnego i w ani jednej nie ma miejsca na co najmniej kilku lekarzy
Zgłoś administratorowi
Kamil
+76 # Kamil 2018-12-13 20:08
Pan Roman na sesji tylko ciastka wcina i nic więcej, a pozostali sobie kawkę popijają i zadowoleni bo radnymi są, tylko co to za radny, który nie interesuje się losem mieszkańców a jedynie losem wlasnego portfela. Jedynie radni Nowak i Wierzbowski byli na tyle odważni żeby zabrać głos, a jak przyszło co do czego to nagle wniosek Pana Nowaka źle złożony....ciekawe dlaczego? Niewygodny temat dla ekipy rządzącej? Zastanówcie się co wam starym radnym także, przyda się za 10 czy 15 lat...basen czy przychodnia? Bo może nie będziecie mieli możliwości dojechać prawie 30 kilometrów do innej miejscowości. A jak nie radzicie sobie z uzyskanym mandatem i zaufaniem mieszkańców to nie kandydujcie w kolejnych wyborach.
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+70 # KATARZYNA 2018-12-13 21:07
Panie Van Rubaszny czy Przybysz obserwowałam Pana na sesji pisał Pan o podatkach a za podatki ciasteczka smakowały i kawka bo tylko to Pan robił na sesji ma Pan teraz tyle do powiedzenia a nie potrafi się Pan przyznać do tego że jest Pan radnym pisał Pan że Pan Nowak nie wie co czyta a jednak Pan zrozumiał i o to chodziło to było przesłanie do wszystkich mieszkańców i do innych też dotarło ciekawe gdzie się Pan leczy Pana rodzina czy znajomi bo napewno nie poza Reskiem ta przychodnia ma służyć wszystkim również panu i Pana rodzinie a przepraszam Pan za 10 lat pójdzie na basen i bedzie Pan zdrowy pozdrawiam serdecznie jak kolejek by się jeszcze Pan nazwał
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-67 # Rubaszny Roman 2018-12-14 07:13
Jeśli lekarze byliby zainteresowani praca na terenie Reska to już dawno wynajęliby któryś z lokali na potrzeby poradni, czy praktyki. Przychodnia nic nie zmieni. O ile gminę teoretycznie stać na budowę przychodni, o tyle na pewno nie zatrudni lekarzy na etat. A taki lekarz zamiast w Resku może przyjmować w Gryficach, Nowogardzie, czy Goleniowie... gdzie też brakuje lekarzy (zarówno specjalistow jak i rodzinnych).

Wniosek Nowaka nie przeszedł bo formalnie nie miał cech wniosku... a zobowiązania burmistrza do budowy nieokreślonego obiektu (bez projektu, kosztorysu, zmiany w budżecie).

Ps. Nie jestem Radnym i nie czerpie korzyści z kawy i ciastek na sesji.
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+66 # KATARZYNA 2018-12-14 12:02
Co by się pisało to i tak panu nie będzie pasowało marudzi Pan jak stara kwoka która nie może znieść jajka jest burmistrz są radni wybrani przez nas i jak już pisałam wcześniej to sa zadania gminy
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-65 # Rubaszny Roman 2018-12-14 12:59
Wybaczy Pani - nie mam doświadczenia w amatorskiej hodowli drobiu, więc trudno mi odnieść się do porównań jakich Pani używa.

Nie marudzę - zauważam brak celowości w przeznaczaniu środków publicznych na budowę przychodni dla prywatnego przedsiębiorcy

Lokale w Resku istnieją... mimo to lekarze nie ustawiają się w kolejce do nich i zamiast w Resku wynajmują budynki w większych miastach.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-70 # Rubaszny Roman 2018-12-14 13:00
Myli się również Pani w zakresie zadań obowiazkowych gminy.
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+67 # KATARZYNA 2018-12-14 14:09
Z tego co wiem to nie ma Pan w żadnej dziedzinie doświadczenia chociaż powinien Pan mieć bo zaśmiecać Pan portal jak kury podwórko, jest Pan mało inteligentny niech pan sobie przeczyta statut gminy jakie gmina ma obowiazki i co leży w zakresie gminy!
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-64 # Rubaszny Roman 2018-12-14 16:29
Chętnie z Panią podyskutuję na temat zawartości Statutu. W którym punkcie jest zapisane to co się Pani wydaje, że Statut zawiera?

Jako osoba rzekomo bardziej inteligentna - myślę że poradzi sobie Pani z tym pytaniem.
Zgłoś administratorowi
KATARZYNA
+63 # KATARZYNA 2018-12-14 17:35
Panie Romanie ja już z panem skończyłam rozmawiać dobrze pan wie co zawiera statut niech pan napisze teraz do wszystkich mieszkańców Reska i okolic dlaczego przychodnia miała by nie powstać i dlaczego ważniejszy jest basen czy zielence za grube miliony a może będzie Pan coś z tego miał przychodnia musi powstać i jest na to miejsce na rynku centrum Reska bo ona będzie służyć KAŻDEMU.
Zgłoś administratorowi
Zbychu
+66 # Zbychu 2018-12-14 17:42
Romek czuć wazeline nie pisz już dla kogo ty to robisz człowieku ogarnij się !!?
Zgłoś administratorowi
Kamil
+70 # Kamil 2018-12-15 00:34
Zgadzam się z Panią Katarzyną, Pan Roman ciągle broni się przepisami itd. A czy ma Pan w ogóle pojęcie o czym Pan pisze? Bo chyba nie za bardzo. Wydaje mi się, że większości mieszkańców będzie za budową przychodni...może jakiś sondaż na resko24 by się przydał? A jak nie to zróbmy referendum lokalne...przecież to sprawa, która bezpośrednio dotyczy mieszkańców.
Zgłoś administratorowi
Kamil
+68 # Kamil 2018-12-15 08:42
To Pan Roman nie zna zadań gminy, a jak widać Pani Katarzyna zna je bardzo dobrze. Zgodnie z treścią Ustawy o Samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku: Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań
własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy: 5) ochrony zdrowia; 16) polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej,
medycznej i prawnej. Ja to rozumiem tak, że to właśnie gmina powinna nam - mieszkańcom - zapewnić podstawową opiekę medyczną. I co Pan na to Panie Romanie? Nadal Pan twierdzi, że to nie należy do zadań gminy?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-67 # Rubaszny Roman 2018-12-15 09:56
Rozumiem, że od Pani Katarzyny nie dowiem się w którym miejscu jest napisane o obowiązkach gminy. Szkoda - pytanie widocznie przerosło możliwości intelektualne adwersarza rozmowy
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-66 # Rubaszny Roman 2018-12-15 09:59
Kamilu - większość mieszkańców byłoby też za tym by każda rodzina w gminie Resko dostała dotację w wysokości 10 tys. zł przeznaczonej na cel dowolny. Ankieta też by to poparła... choć ze strony gminy byłoby to nadużyciem.
Zgłoś administratorowi
Zbychu
+65 # Zbychu 2018-12-15 12:13
A ten dalej swoje poprostu nie potrzebna panu przychodnia na miarę dwudziestego pierwszego wieku więc proszę nie komentować i iść sprawdzić czy basen budują...
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+63 # Katarzyna 2018-12-15 12:50
Przerasta mnie owszem ale Pana kurtki rozum dla Pana nie i koniec co Pan z tego będzie miał albo ile bo tak to wygląda...
Zgłoś administratorowi
Jakub
+72 # Jakub 2018-12-15 12:55
Nie no, świetnie. Nawet jeśli remont, to co z nami chorymi podczas jego trwania? Nowogard, Łobez a może Gryfice? Wydaje się to dobrą opcją, aczkolwiek tylko dla zmotoryzowanych (wszyscy dobrze wiemy że Resko to dziura komunikacyjna, ale to zupełnie osobny temat). Wydaje mi się, że jeśli przychodnia zostanie wyremontowana według obowiązujący współcześnie standardów, to nie zostanie w niej wiele miejsca. Ale faktycznie, lepszy będzie basen, obecne oczko w głowie burmistrza. Zbudujmy też jeszcze kilka zieleńców, może jakiś burżuazyjny chodnik granitowy i wszystko będzie OK. Wydaje mi się, że zrównoważony rozwój to również realizacja potrzeb mieszkańców (nie jest to basen!), lecz u nas tak się nie dzieje. Co z ładnego miasta, w którym już nie długo nawet nie będzie można się leczyć?
Zgłoś administratorowi
Kamil
+68 # Kamil 2018-12-15 13:35
Panie Romanie, myślę, że również większość mieszkańców będzie za tym, żeby Pan już się nie odzywał bo nie ma Pan rzeczowych argumentów w tej dyskusji tylko pisze o jakiś pierdołach za przeproszeniem, żeby tylko o przychodni nie pisać...A dlaczego? Bo guzik Pan się zna i tyle.....A przychodnia powinna być nowa, przestrzennna, osobne poczekalnie dla zdrowych czekających np. Na szczepienia i chorych,powinna to być przychodnia na miarę XXI wieku tak jak przystało no cywilizowane miasto, bo jak na razie wygląda to jak Związek Radziecki, który funkcjonował dopóki nie upadł i tak jest właśnie z przychodnią w Resku.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-66 # Rubaszny Roman 2018-12-15 14:45
Kamilu - znam ustawę, którą cytujesz. Katarzyna jednak pisze o Statucie... nadal czekam.

Zauważ że podany w ustawie zakres działań umożliwia działanie... ale budowa nowego lokalu i czekanie że się znajdzie grupa lekarzy gotowa na wynajem nie jest zapewnieniem opieki zdrowotnej. Co jeśli wybudują, a nikt tego nie wynajmie?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-66 # Rubaszny Roman 2018-12-15 14:55
Co jeśli wynajmie jeden gabinet pięciu specjalistów świadczących usługi prywatne 100 zł za wizytę... i przyjmujących na zmianę po jednym dniu w tygodniu. Będzie opieka zdrowotna zapewniona? Po co wielki budynek skoro wystarczy jeden lokal?
Zgłoś administratorowi
Kamil
+65 # Kamil 2018-12-15 15:39
Panie Romanie nowowybudowaną przychodnię można oddać w dzierżawę dla NFZ wtedy w umowie dzierżawy zastrzega się, że ma być prowadzona podstawowa opieka medyczna. Na spotkaniu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości u nas w Resku była Pani, która zapewniła mieszkańców, że jeśli nowa przychodnia powstanie to ona osobiście się zaangażuje i tych lekarzy tzw. rodzinnych do Reska nam sprowadzi. Nadal widzi Pan problem? Czy sam Pan nie uważa, że za 10 lat chociażby, bardziej Panu się przyda przychodnia niż basen czy granitowe chodniki? A może Pan nie korzysta z naszej reskiej opieki medycznej i nie wie Pan jakie panują tam obecnie warunki?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-67 # Rubaszny Roman 2018-12-15 16:40
Pierwsze słyszę by NFZ był zainteresowany dzierżawa jakiegokolwiek lokalu poza biurowcami.

Radzę nie brać sobie do głowy bredni wyborczych.
Zgłoś administratorowi
Kamil
+65 # Kamil 2018-12-15 17:06
Brednie to Pan tutaj wypisuje na tym portalu. Może nie sprecyzowałem swojej poprzedniej wypowiedzi, mianowicie chodziło o dzierżawę budynku spółce, która chciałaby poprowadzić tę przychodnię i miałaby podpisaną umowę z NFZ. Ale nadal nie odpowiedział mi Pan na moje pytania, a mianowicie: Czy sam Pan nie uważa, że za 10 lat chociażby, bardziej Panu się przyda przychodnia niż basen czy granitowe chodniki? A może Pan nie korzysta z naszej reskiej opieki medycznej i nie wie Pan jakie panują tam obecnie warunki?
Zgłoś administratorowi
Trzy kropki...
-68 # Trzy kropki... 2018-12-15 17:27
Co za brednie wypisuje Pan Kamil i jego poprzedniczka Ktatarzyna przecież tego się NIE da czytać brak jakiej kolwiek elementarnej wiedzy, ekonomicznej, i administracji publicznej i jeszcze ta pisowska propaganda ! Dno !
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-69 # Rubaszny Roman 2018-12-15 17:56
Nie odpowiadam, bo moja opinia nie ma tu żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, czy byliby lekarze jacy chcieliby przyjmować w Resku w ramach publicznej opieki zdrowotnej.

Dla około 6000 mieszkańców przy rocznej stawce 150 zł... daje to 900 000 zł. Odejmij koszt dzierżawy przychodni - ok 200 000, zostaje 700 000. To dziel na kilkanaście etatow i koszty utrzymania lecznicy (pamiętaj że na etaty np 5 lekarzy w dużej mierze składałyby się dojazdy aby zachęcić ich do pracy... a roczna minimalna umowa lekarza oscyluje w granicach 70 - 100 tys. brutto.

Najgorzej jak ktoś wierzy w wyborcze obietnice bez pokrycia
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+65 # Katarzyna 2018-12-15 18:38
Witam ponownie brednie to wy tu wypisujecie a basen przeliczył Pan ile będzie kosztów utrzymania napewno nie i na dodatek dwa razy więcej pojdzie na samą inwestycję Ci co krytykują taki wniosek poprostu są samolubami i nadzwyczajnie nie zależy im na zdrowiu a przede wszystkim na rodzinie?
...trzy kropki że PiS złożył wniosek to źle wstyd wam poprostu że nie inna partia na taki pomysl nie wpadla i to was boli to wy jestescie dno dno i dno...
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+64 # Katarzyna 2018-12-15 19:13
Ostatnio byłam u lekarza z dzieckiem tylko bilans a wieczorem gorączka dlaczego bo takie warunki mamy w naszej jeszcze przychodni chore dzieci spotykają się że zdrowymi łapią wirusy w tak ciasnym korytarzyku to jest nie uniknione tak nie powinno być, mało tego dobrze że gabinet zabiegowy był otwarty i miłe pielęgniarki pozwoliły kobiecie na wózku przejechać bo inaczej do lekarza by nie dojechała i o czym my tu dyskutujemy taka jest rzeczywistość kto nie dba o rodzinę ten jest nikim poprostu zerem i tylko próbuje się wywyzszac ale to i tak mu nie wychodzi kogo stać na basen to i stać dojechać do Świdwina czy do Gryfic
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+64 # Katarzyna 2018-12-15 20:21
Człowieku jakim ty długopisem to przeliczyles jeszcze nie ma kosztorysu projektu a ty juz znasz kwoty kosmiczne jesteś poprostu jak dziurawy dzban ile byś nie zalał to i tak pusty nam chodzi tylko o dobro dla starszych ludzi dzieci oraz nas samych bardzo bym chciała żeby Pan postal w kolejce z małym dzieckiem że trzy godziny na rękach i żeby Pan nie miał gdzie dziecka przewinąć wtedy by Pan pisał inaczej a napewno nie o finansach czlowieku zejdz na ziemie nie lec w kosmos
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-60 # Rubaszny Roman 2018-12-15 21:09
Zazwyczaj jak się myśli o inwestycji... to zaczyna się od kosztów.

A jakim długopisem to chcesz przeliczyć? Urządzony nowy obiekt przychodni (bo o takim mówił Pan Andrzej) będzie więcej kosztował niż remontowany obiekt Centrum Aktywności Lokalnej. Za ile gmina powinna go dzierżawić?
Zgłoś administratorowi
Matka z dzieckiem
-65 # Matka z dzieckiem 2018-12-15 21:21
Też jestem matką jaka z dzieckiem korzysta z usług medycznych w ramach NFZ w Resku. Nie jestem zadowolona, jednak nie czuje by było to zaniedbaniem gminy - punkt organizuje kto inny, ten ktoś powinien widzieć w jakich warunkach przyjmuje, gdzie i jak czekają pacjenci. Ktoś powinien zadbać o to by pacjenci byli umawianie na godzinę, posiadali numerki... tak jak dzieje się to w normalnych lecznicach.
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+61 # Katarzyna 2018-12-15 21:21
I jak zwykle nie na temat widzę że pomysl nowa przychodnia się podoba natomiast nie podoba się tylko to kto złożył ten wniosek prywatne sprawy powinien Pan zostawić na boku i tu jest dziura w całym boli co, ktos inny by zlozyl ten wniosek byłoby zajebi... ale że to Nowak to boli -wątroba gnije
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-60 # Rubaszny Roman 2018-12-15 22:05
Katarzyna - może wrócisz do wątku zawartości Statutu? Kamil - skąd kobieta z wyborczego spotkania zaangażuje lekarzy skoro na ich brak narzekają szpitale?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-59 # Rubaszny Roman 2018-12-15 22:08
https://dziennikzachodni.pl/laziska-gorne-powstaje-nowoczesna-przychodnia-bedzie-kosztowala-8-mln-zlotych/ar/9972813
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-57 # Rubaszny Roman 2018-12-15 22:11
http://m.sadeczanin.info/wiadomosci/podegrodzie-wojt-wyrzucila-lekarzy-czy-lekarze-chcieli-zawlaszczyc-osrodek
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+60 # Katarzyna 2018-12-16 09:48
Człowieku bardzo małej wiary dlaczego nie zabroniles burmistrzowi siać trawy,kwiatków czy krzewow przeciez polowa z tego może uschnąć za milion zł nikt z tego nie korzysta a jeszcze trzeba to utrzymać koszenie dosadzanie można-można więc i można przychodnie postawić tym bardziej na gminnej ziemi nie będzie trzeba nikomu płacić,na rynku jest miejsce na budynek oraz duzy parking bo pod stara przychodnią nie ma miejsca bo parking jest zajęty przez pracowników ops-u
Zgłoś administratorowi
Zbychu
+62 # Zbychu 2018-12-16 09:52
Romek po co jesz jak pozniej musisz wysr... z gory zakladasz wszystko... Nie myślisz przyszlosciowo
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-62 # Rubaszny Roman 2018-12-16 12:48
Chyba mnie z kimś mylisz...

Rozmowa jest o twoim pomyślę budowy przychodni, nie o trawnikach, basenie, czy kwiatkach. Jestem zdania, że bez względu czy budynek powstanie czy nie... to nie poprawi dostępności do lekarza w Resku. Stąd wydanie pieniędzy jest bez sensu.

A bazar w Resku już nie jest potrzebny?
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+62 # Katarzyna 2018-12-16 13:59
To nie moj pomysł tylko pana Nowaka i ja go popieram jak większość społeczeństwa, nic nie jest bez sensu taka przychodnia poprawi nam warunki a przede wszystkim osobą niepełnosprawnym.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-62 # Rubaszny Roman 2018-12-16 14:20
Racja - będziemy mogli wszyscy tym podjazdem wejść i posiedzieć na pustym korytarzu... bo aby się poprawiło musiałaby przyjść z zewnątrz grupa lekarzy i zorganizować to jak należy. Poczytaj o czym pisze matka z dzieckiem... no i Andrzej przedstaw w końcu swoją kalkulację, swoim dlugoposem, pod swoim nickiem.
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+62 # Katarzyna 2018-12-16 14:40
Nawet nicku nie potrafisz sprawdzić bo gdybyś to sprawdził to byś wiedział kto pisze ja wychowalam piątkę dzieci i sporo czasu spędziłam w tej małej ciasnej przychodni A Ty człowieku nie masz o tym pojęcia, podaj sielepiej do dymisji
Masz tylko podejście takie po co robić to się nie przyda po co basen skoro nie znajdzie się żadnych ratowników skoro brakuje ich w dużych miastach gdzie są pożądane baseny
Zgłoś administratorowi
Kamil
+55 # Kamil 2018-12-16 17:59
Mówi Pan, Panie Romanie, że budowa nowej przychodni to bezsensowne wydawanie pieniędzy...a kupuje Pan chleb skoro wie Pan, że po strawieniu go wydali? Wydawałoby się, że to też jest bez sensu....ale człowiek, KAŻDY CZŁOWIEK potrzebuje zarówno jedzenia jak i opieki medycznej na godnym poziomie. Jak mawiał Lichtenberg: "bardzo wielu, a może większość ludzi, aby coś znaleźć, musi najpierw wiedzieć, że to istnieje"....nowi lekarze nie chcą przyjść do Reska bo nie ma warunków na miarę XXI wieku, będą warunki to na pewno lekarze też się znajdą, a nawet przecież nasi obecni mogą na początku nas leczyć w nowej przychodni, po tylu latach pracy dla nas też im się należy praca w dobrych warunkach chociażby przez chwilę, to i tak jest cud, że oni chcą nas jeszcze leczyć, przecież już dawno mogli zrezygnować i siedzieć sobie spokojnie w domu na emeryturze.
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+56 # Katarzyna 2018-12-17 13:43
Moim marzeniem a zapewne i marzeniem mieszkańców Reska i okolic i z pewnością radnych jest aby powstała przychodnia na starym rynku jest super lokalizacja i żeby nasi lekarze którzy teraz nas leczą mogli w niej pracować i z pewnością pomogą nam z ściągnięciu lekarzy żeby mogli godnie ich zastąpić w przyszłości pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
Zgłoś administratorowi
Katarzyna Katarzyna
+50 # Katarzyna Katarzyna 2018-12-18 15:57
Panie Romanie czy Pana marzeniem nie jest mieć nowej przychodni na miarę XXI wieku
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+38 # Katarzyna 2018-12-20 14:12
Fajnie że ktoś się podszywa pode mnie Rubaszny Romanie widzę że Pan zmienił zdanie i zgadza się z mieszkańcami jak i z panem Nowakiem co do nowej przychodni tylko dlaczego nie w swoim imieniu tylko w moim?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-37 # Rubaszny Roman 2018-12-21 16:13
Nie rozumiem. Gdzie miałbym się zgodzić z pomysłem przychodni? Nie. Podtrzymuje swoją krytyczną opinię o pomyślę budowy przychodni dla nieistniejącej grupy lekarzy.
Zgłoś administratorowi
Katarzyna
+31 # Katarzyna 2018-12-21 18:41
Post został usunięty bo to zgłosiłem i proszę nie udawać
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-31 # Rubaszny Roman 2018-12-21 19:17
No dobrze, zgadzam się,że powinna być pobudowana nowa Przychodnia Zdrowia w Resku.
Zgłoś administratorowi
Ela
+32 # Ela 2018-12-21 20:39
Widzi Pan można jeszcze logicznie myśleć i mądrze pisać i jak coś boli to od razu się inne rzeczy docenia od razu dostał Pan plusa a nie tylko minusy pozdrawiam serdecznie za logiczne myślenie
Ps brawo Ty
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-32 # Rubaszny Roman 2018-12-22 09:29
Tylko widzi Pani... jest tutaj podszywacz. Post z 21.11 18.21 napisałem nie ja tylko dowcipniś zwolennik przychodni. Nadal podtrzymuję swoje zdanie z godziny 15.13 tego samego dnia.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-31 # Rubaszny Roman 2018-12-22 09:35
Katarzyno. Udając kobietę należy pisać w damskiej formie osobowej. Tym bardziej jeśli się trójkę dzieci wychowało jako matka i prowadzali do przychodni.
Zgłoś administratorowi
Urban
+28 # Urban 2018-12-22 12:46
Można wywnioskować!! z twoich wpisów,że nie zawsze, masz kontakt ze światem realnym,Wpierw piszesz, potem zapierasz się niepamięcią, może mniej pij,to wróci radość życia w tobie i nie będziesz taki arogancki do wszystkich komentarzy na tym portalu.
Zgłoś administratorowi
Katarzyna.
+28 # Katarzyna. 2018-12-22 15:35
Nawet komentarze Pan źle czyta albo faktycznie pamięć zawodzi, pomyłki zdarzają się każdemu ale Pan to już przegina gdzie by Pan nosa nie wsadził wszedzie jest Pan na nie kto Pana tak skrzywdził że Pan jest taki a-spoleczny zycze zdrowia
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-31 # Rubaszny Roman 2018-12-22 16:06
Z czego odczytuje Szczecin aspołeczność? Z odmiennego zdania na temat budowania przychodni?
Zgłoś administratorowi
Katarzyna.
+29 # Katarzyna. 2018-12-22 19:01
Rubaszny Romanie kobiety nie udaje i trzeba czytac ze zrozumieniem nie trójkę dzieci a piecioro
A co do ostatniego mojego postu- Zachowanie aspołeczne – tzw. „wyłączeniowe” formy niedostosowania społecznego charakteryzujące się biernością, izolacją, niechęcią do bycia w grupie, zahamowaniem, brakiem inicjatywy społecznej- taki Pan jest.
A co do przychodni to mam nadzieję ze wszystko pójdzie dobrze.
Zgłoś administratorowi
Arkadusz.
-33 # Arkadusz. 2018-12-23 15:23
Bierny - nie jest, bo aktywnie uczestniczy w dyskusji.

Izolacji nie zauważam - widać że uczestniczy w życiu społecznym na podstawie odnoszenia się do zdarzeń z sesji.

Niechęć bycia w grupie - trudno powiedzieć na podstawie wypowiedzi w internecie czy nie przebywa w grupie. Nie wypowiada się negatywnie o przebywaniu w grupie. Za to Katarzynie jak sama stwierdziła przebywanie w grupie na korytarzu przychodni przeszkadzało...

Zahamowanie - nie widać. Wręcz odwotnie... osoba ta nie ma zahamowań stając w dyskusji naprzeciw osobom o odmiennych poglądach.

Brak inicjatywy społecznej - jeśli Katarzyna przypisuje mu bycie radnym, picie kawy na sesji i jedzenie ciastek... to znaczy, że zauważa jego społeczną inicjatywę. Jeśli (jak sam pisze) nie jest radnym trudne ustalenia.

Jednak biorąc pod uwagę zarzut ze strony Katarzyny pojęcie te nie jest trafione.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x