Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wczoraj do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik, który zasygnalizował, że z jego posesji w miejscowości Orzeszkowo, gm. Resko, wilk porwał jego psa.

Już kilkakrotnie informowaliśmy o obecności wilków na naszym terenie. Jak usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej, do ataku na psa doszło około godz. 22, usłyszeliśmy głośny jazgot. To był prawdopodobnie młody wilk, dlatego w ogóle zdecydował się na tego typu atak i podszedł tak blisko zabudowań - relacjonuje mieszkaniec Orzeszkowa, który jest również myśliwym i spotyka wilki. 

Ofiarą wilka padł dorosły terier, ważył około 12 kilogramów, nie ma po nim śladu. Szukając go trafiliśmy tylko na tropy wilków - dopowiada myśliwy z Orzeszkowa. Chciałbym zaapelować do mieszkańców, aby zadbali o swoje obejścia i zwierzęta przydomowe, odpowiednio je zabezpieczyli przed ewentualnymi atakami wilków.

 

To nie pierwszy sygnał o wilkach w naszym regionie. Wcześniej kilkakrotnie publikowaliśmy takie informacje:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x