Portal Resko24.pl - Menu boczne

AKTUALNOŚCI

Dziki plac zabaw 01Jak sygnalizuje Czytelniczka, widać bardzo wyraźnie, że tym razem żerowały sobie na placu zabaw w Parku Miejskim przy ul. Sportowej w Resku.

- Nie przypominam sobie, aby dziki w tej okolicy podchodziły, aż tak blisko zabudowań - pisze Czytelniczka.

Dziki w mieście to już nie jest wyjątkowa sytuacja, powoli staje się codziennością. Wieczorami i nocą zapuszczają się do miasta w poszukiwaniu pożywienia. Mają łatwo, bo sami nie dbamy o porządek wyrzucając resztki jedzenia, zapach wabi je, bo węch mają doskonały. Przy okazji ryją trawniki w poszukiwaniu pędraków, stratują przydomowe ogródki, bo lubią też uprawiane w nich warzywa. Coraz mniej boją się samochodów i maszerują ulicami, ludzie też są im coraz mniej straszni.

Potracenie rowerzysty Resko 01Dziś (28.01) około godz. 13, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Szczecińskiej, doszło do potrącenia rowerzysty. Interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego.

- 34 - letni kierujący pojazdem VW Passat, wyjeżdżając z ul. Szczecińskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo ul. Wojska Polskiego rowerzyście i uderzył w niego przodem pojazdu. W wyniku tego zdarzenia, 45 - letni mieszkaniec Reska z urazami głowy oraz okolic stawu kolanowego, został zaopatrzony przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Reska i przetransportowany do szpitala w Gryficach - poinformował nas p.o. Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie sierż. Szymon Martula.

Wspomniane skrzyżowanie, jest miejscem w którym często dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń komunikacyjnych z udziałem pieszych, rowerzystów oraz użytkowników samochodów.

Gaz Ikea Resko 01W piątek (27.01), na terenie fabryki Ikea Industry w Resku, doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem. Na czas akcji ratowniczej, ewakuowano pracowników.

Do zdarzenia doszło zaraz po godz. 9, do fabryki skierowano cztery zastępy Straży Pożarnej.

- W dzisiejszym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych, cały zakład ewakuowano. Na miejscu pracowały zastępy Straży Pożarnej z jednostek JRG Łobez i OSP Resko. Do wycieku gazu propan - butan doszło ze zbiornika o pojemności 4 tys. litrów. Gaz ulatniał się z zaworu bezpieczeństwa, prawdopodobnie z powodu przepełnienia zbiornika. Na szczęście, po spadku ciśnienia, wyciek gazu samoczynnie ustąpił. Dokonano pomiarów, czy w związku z wyciekiem nie doszło do zalegania gazu w naturalnych zagłębieniach, lub studzienkach kanalizacyjnych. W czasie wystąpienia zagrożenia, wszystkie maszyny oraz inne urządzenia pracujące w pobliżu zostały wyłączone, aby zniwelować ryzyko ewentualnego wybuchu. Ostatecznie zbiornik miał zostać opróżniony przez autocysternę, dodatkowo instalacja miała zostać zweryfikowana przez firmę dostarczającą gaz. Przed godz. 12, zakończono działania ratownicze - poinformował nas mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Dzisiaj miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Resku, pierwszego takiego obiektu w Województwie Zachodniopomorskim. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4.404.052,06 zł w tym kwota dofinansowania ze środków Funduszu Solidarnościowego wyniosła 2.222.371,57 zł.

Wykonawcą inwestycji była firma GORBUD że Świdwina. Projekt dedykowany jest dla 20 uczestników. 15 z nich będzie przebywało na 8 godzin zaś 5 całodobowo. W ramach pobytu uczestnicy będą mogli skorzystać z różnych form wsparcia takich jak rehabilitacja, terapia zajęciowa, zabiegi fizjoterapii, zajęcia manualne, kulinarne, integracyjne że środowiskiem lokalnym.

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszającymi się na wózku. Zostały zlikwidowane wszystkie bariery architektoniczne. O bezpieczeństwo podopiecznych zadba system monitoryjno - alarmowy oraz przyzywowy.

wosp resko 2023 1Już po raz 31 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tradycyjnie na ulice Reska wyjdą wolontariusze. Finał 2023 odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia, w programie m.in: występy artystyczne dzieci i młodzieży, kawiarenka, loteria fantowa, koło fortuny oraz liczne aukcje.

Tegoroczny Finał WOŚP zagra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Dlaczego walka z sepsą?

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów - czytamy na stronie Organizatora zbiórki.

Zapraszamy do Centrum Kultury w Resku

W tym roku, po przerwie spowodowanej remontem, finał WOŚP odbędzie się już w siedzibie Centrum Kultury w Resku. Tegoroczny finał rozpoczynają o godz. 11.00, dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku.

Bieżące informacje, aukcje dostępne w profilu społecznościowym 160 Sztabu WOŚP w Resku: https://www.facebook.com/WOSPResko

Podciete drzewo Lugowina 02Dziś w godzinach porannych na odcinku drogi Resko - Ługowina, interweniowały służby ratownicze. Jak się okazało, nieznany na ten moment sprawca, dokonał nacięcia pnia jednego z przydrożnych drzew.

- W nocy z 23-24 stycznia 2023 roku, nieustalony sprawca dokonał nacięcia pnia drzewa w rejonie ul. Szpitalnej w Resku, działając na szkodę Zarządu Dróg Powiatowych. Obecnie prowadzone są czynności, mające na celu ustalenie potencjalnego sprawcy - poinformował nas p.o. Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie sierż. Szymon Martula.

Dzisiejsza sytuacja mogła się zakończyć czyjąś tragedią, jak nam się udało ustalić drzewo było mocno nacięte i w każdej chwili mogło się przewrócić. Ostatecznie, aby wyeliminować zagrożenie, drzewo zostało ścięte.

Mikolajkowa Olimpiada 12W dniu 14.12.2022 na hali sportowo widowiskowej w Łobzie odbyła się Mikołajkowa Olimpiada Lekkoatletyczna klas I-III. Ponad 300 uczniów dziewcząt i chłopców rywalizowało ze sobą w skoku w dal z miejsca, biegu długim na 250 metrów, rzucie piłką lekarską, biegu na 30 metrów, biegu wahadłowym, a także sztafecie 6x70 m.

W zawodach brały udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszego powiatu:
Szkoła Podstawowa BR 1 w Łobzie,Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łobzie, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łobzie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie, Szkoła Podstawowa w Resku, Szkoła Podstawowa w Wegorzynie, Szkoła Podstawowa w Runowie Pomorskim, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Starogardzie, Szkoła Podstawowa w Radowie Małym.

W uroczystości mają przyjemność wziąć udział Renata Kulik Starosta Łobeski, Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta, Piotr Ćwikła Burmistrz Łobza, Stanisław Kopeć Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Tomasz Paciejewski Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe oraz Janusz Skrobiński Specjalista do spraw pozyskiwania inwestorów w Gminie Łobez.

Auto w ogniu Slowikowo 03Kłęby czarnego dymu i zastępy Straży Pożarnej, można było dziś dostrzec w okolicy cmentarza. Na drodze w kierunku Słowikowa, zapalił się samochód osobowy.

- Do zdarzenia doszło około godz. 12.55, podróżujący osobowym Mercedesem poczuł zapach spalenizny, który prawdopodobnie wydobywał się z nawiewów. Po chwili pojawił się też ogień, który gwałtownie rozprzestrzenił się na całe auto. Kierowca podróżował sam, szczęśliwie nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Do pożaru skierowano dwa zastępy Straży Pożarnej, z jednostek JRG Łobez i OSP Resko.

Działania gaśnicze zakończono około godz. 13.40 - poinformował nas mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Starogard na zakrecie 01Minęły już 2 lata, od czasu kiedy zainstalowano bariery energochłonne na zakręcie w Starogardzie. Pomimo, że Zarząd Dróg Wojewódzkich sceptycznie podchodził do tej inwestycji, okazuje się, że była ona bardzo potrzebna.

Jak informują mieszkańcy Starogardu, 11 stycznia około godz. 15, auto osobowe jadące w kierunku Świdwina z impetem uderzyło w bariery na zakręcie. Dzięki instalacji poprawiającej bezpieczeństwo, auto nie wjechało na chodnik.

Nadal jednak pamiętamy, do jakiej tragedii doszło na wspomnianym zakręcie, w czasie kiedy nie było tam zainstalowanych barier: https://www.resko24.pl/aktualnosci/3018-starogard-potracil-17-latke-na-zakrecie-kierowca-pijany-zdjecia.html.

Zdarzenie którego można było uniknąć, gdyby ktoś wcześniej słuchał głosu mieszkańców i realnie ocenił zagrożenie.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x