Portal Resko24.pl - Menu boczne

AKTUALNOŚCI

Pomocnicy Mikolaja 03Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat. Dzieje się tak dlatego, że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział. Magia spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są rodzice.

6 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców i pracowników przedszkola, którzy zaprezentowali inscenizację pt. "Pomocnicy Świętego Mikołaja".
Bajka była dedykowana przedszkolakom z okazji Mikołajek. Była to niespodzianka dla dzieci, które wcale nie wiedziały, że ich rodzice oraz panie będą brać udział w tym przedsięwzięciu.

Każdy z aktorów starannie przygotował się do swojej roli. Przygotowana scenografia i kostiumy idealnie odzwierciedlały klimat przedstawionej bajki. Inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele pozytywnych emocji. Po przedstawieniu na dzieci czekała kolejna niespodzianka. Do każdej z grup zawitał Św. Mikołaj. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja.

Kontener na drodze 04Zablokowana droga dojazdowa do bloku mieszkalnego, może stać się bardzo poważnym problemem. Zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia jego mieszkańców, lub innej sytuacji losowej, gdzie będą musiały interweniować służby ratownicze.

- Od kilku miesięcy trwa remont dachu przy ulicy Żeromskiego 17-25, pracownicy którzy dokonują wymiany dachu postanowili zostawić na środku ulicy w strefie zamieszkania kontener ze śmieciami, który utrudnia dojazd pod wyżej wymienione klatki. Nie daj boże któryś z mieszkańców będzie potrzebował pomocy służb ratowniczych, pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej, to służby nie będę miały jak dojechać, ponieważ droga jest zastawiona.
Wystarczyłoby ten kontener przesunąć o metr dalej, bliżej głównej ulicy i bliżej krawężnika - napisał Czytelnik.

Rozswietlenie choinki Resko 2021 14W Mikołajkowy wieczór, na rynku miejskim w Resku oficjalnie rozświetlono choinkę oraz świąteczne dekoracje. Punktualnie o godz. 17, najważniejsza choinka w mieście  rozbłysła, ku uciesze zgromadzonych mieszkańców gminy Resko.

Świąteczne dekoracje na ulicach Reska zaczęły pojawiać się już w listopadzie. Oficjalnie wszystkie ozdoby rozświetlono właśnie w Mikołajkowy wieczór. Jest to już pewnego rodzaju tradycja, a w tym roku minęło 5 lat, odkąd wspólnie rozświetlamy choinkę. Odliczanie rozpoczął burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, po chwili już mogliśmy podziwiać piękno tegorocznej choinki miejskiej. Świąteczne drzewo udekorowali członkowie "Klubu Wolontariusza" działającego przy Centrum Usług Społecznych w Resku.

Tuż po rozświetleniu choinki pojawił się Mikołaj, którego szybko obstąpiły dzieci, tym bardziej, że miał ze sobą koszyk ze słodkościami. Oprócz tego działały stoiska, m.in. ze świątecznymi ozdobami, przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego, Stowarzyszenie "Nasza Pasja" z Reska, Centrum Usług Społecznych z Reska oraz inne lokalne stowarzyszenia. Nowością była fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem - zwłaszcza wśród dzieci.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zatrzymali 11 poszukiwanych przez Wymiar Sprawiedliwości.

W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono miejsce pobytu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i dowieziono ich do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Część zatrzymanych osób uprzednio ukrywała się z powodu orzeczonej wobec nich kary pozbawienia wolności.

Wśród poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości było 7 osób skazanych za przestępstwa, którzy odbędą karę pozbawienia wolności.

Przedszkolaki w teatrze 2021 03W środę 1 grudnia dzieci z grup "Sówki", "Pszczółki", "Tygryski", "Kangurki" wybrały się do Gryfickiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Lokomotywa" Pana Tuwima "Narodowego Teatru Edukacji" z Wrocławia.
Celem wyjazdu było rozbudzenie w dzieciach zainteresowania sztuką poprzez bezpośrednio kontakt z teatrem i aktorami.

Spektakl ten, to wspaniała podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed nami skarbnicę żartu, dobrego humoru i ... nauki. Po drodze spotkaliśmy pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, nauczyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, całe mnóstwo ptaków "śpiewających" w radiu oraz wiele innych postaci.

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, które dostarczyło im wiele wrażeń i emocji.

Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Resku

Za chwilę rozpocznie się adwent, czas wyciszenia zadumy, refleksji. Wykorzystaliśmy więc ostatni moment wtorek 30 listopada aby zorganizować symboliczny „wieczór andrzejkowy”.

Tradycja ostatków andrzejkowych w Polsce sięga zamierzchłych czasów. W naszej szkole może nie tak zamierzchłych ale klimaty andrzejkowe to u nas też już tradycja. Dawniej wróżby jędrzejowe miały często charakter matrymonialny, traktowano je z powagą. Dzisiaj traktujemy je z przymrużeniem oka. W naszej szkole po prostu lubimy się bawić i tyle.

Za organizację fiesty w tym roku wzięły się nowe działaczki samorządowe Hania i Ala z 4a oraz Patrycja i Salesa z 5a. Czyli my : )
Na forum szkolnym „wyrósł” punkt centralny a cztery stare cygańskie wróżki z krótkim stażem dzielnie obsługiwały nawałnicę spragnionych poznać co im w życiu pisane.
Przy dźwiękach muzyki, a królowały kawałki Katty Perry, Gayle, Lisa, Ekipa, Doda, BTS i Team X - krążyły kubeczki z ukrytym przeznaczeniem, kolorowe balony, przekłuwano serca z papieru aby poznać imię ukochanej czy ukochanego, w kartach szukano wskazówek jak odnaleźć drogę życia. Magiczna kula zasilała śmiałków, którzy odważyli się jej dotknąć energią prosto z kosmosu. Przy okazji thanks a lot dla Maćka z 8b. On wie o co chodzi.

„Czary mary, wosku lanie,

Co ma stać się, niech się stanie”.

Koniec listopada, to czas Andrzejek

- czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami.

Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.

W tym dniu Panie udekorowały sale tworząc atmosferę do andrzejkowych wróżb, które zabrały  dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, ile prezentów dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. dotyczącej tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną).

Było nawet lanie wosku i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one  nam wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.

WTZ Labun Wlk 17Każdy chce być możliwie samodzielny, radzić sobie w codziennym życiu, być częścią społeczeństwa, a osoby z niepełnosprawnościami nie są tu wyjątkiem. A jak sobie radzą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim? Zobaczcie sami.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim jest placówką, stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Realizacja przez WTZ celu, odbywa się przy zastosowaniu technik terapii zajęciowej, zmierzających do umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo w przyszłości podjęcie pracy.

Placówka w Łabuniu Wielkim, działa od 2015 roku. Utworzenie WTZ było możliwe dzięki nieodpłatnemu użyczeniu przez gminę Resko budynku po byłej Szkole Podstawowej w Łabuniu Wielkim, dofinansowaniu z PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” oraz zaangażowaniu członków Stowarzyszenia „Współistnienie” i pracowników Centrum Integracji Społecznej „Od Nowa” w Łobzie.

 - WTZ realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia - na miarę jej indywidualnych możliwości. Zasadniczą formą terapii jest terapia zajęciowa. Poza nią WTZ-y wykorzystują najczęściej zajęcia ruchowe, ogólnousprawniające, komunikację społeczną i terapię psychologiczną - powiedziała Joanna Winiarek, kierownik WTZ w Łabuniu Wielkim.

Już za kilka dni, na Rynku Miejskim w Resku nastąpi uroczyste rozświetlenie "Choinki Miejskiej". Będzie to mała rocznica, bo już od 5 lat wspólnie z mieszkańcami naszej gminy rozświetlamy najważniejszą choinkę w mieście.

Dlatego w imieniu współorganizatora tej uroczystości - Centrum Usług Społecznych w Resku, zwracamy się do wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko, o przesyłanie pamiątkowych materiałów fotograficznych lub filmowych związanych z tą uroczystością.

Dzięki Państwa zaangażowaniu, będziemy mogli stworzyć prezentację multimedialną, w której będziemy mogli opublikować świąteczne akcenty z Reska i wspólnie cieszyć się wspomnieniami z poprzednich edycji rozświetlania choinki.

Materiały fotograficzne można przesyłać na adres e-mail: sekretariat@cus.resko.pl lub na nasz adres: redakcja@resko24.pl

W tym roku, tradycyjnie rozświetlenie choinki odbędzie się 6 grudnia na Rynku Miejskim w Resku o godz. 17.00. Organizatorami tego wydarzenia są: Urząd Miejski w Resku, Centrum Usług Społecznych i Klub Wolontariusza w Resku, Warsztat Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego oraz Stowarzyszenie "Nasza Pasja" z Reska.

Każdy z uczestników będzie mógł liczyć na słodki poczęstunek, ale również zaopatrzyć się w piękne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x