Portal Resko24.pl - Menu boczne

AKTUALNOŚCI

Foliak Lubien 2024 001Dziś (18.06) około 18.30, do Lubienia Górnego skierowano zastępy Straży Pożarnej z jednostek OSP Resko i JRG Łobez oraz patrol Policji, do pożaru zabudowań gospodarczych.

Jak się okazało na miejscu, palił się foliak ogrodowy, który zresztą doszczętnie spłonął.

Około godz. 19.30 zakończono działania gaśnicze, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

sokoly reskoLasy Nadleśnictwa Resko zamieszkał sokół wędrowny. Para wychowuje 3 młode. Ptaki zostały zaobrączkowane.

Niesamowitym odkryciem dla leśników z Nadleśnictwa Resko okazało się odnalezienie w tutejszych lasach stanowiska sokoła wędrownego. Wiosną 2024 roku z ogromną radością przyjęto informację o sukcesie lęgowym tego rzadkiego gatunku, kiedy w gnieździe zaobserwowano 3 młode sokoły.

Zasiedlone gniazdo odkrył, przy okazji obserwacji sów, Pan Miłosz Kowalewski z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Sokół wędrowny w Polce objęty jest ścisłą ochroną gatunkową. Jest gatunkiem wysokiego ryzyka – narażonym na wyginięcie. Głównym powodem radykalnego spadku liczebności tych ptaków w latach 60. XX w. było powszechne stosowanie środków ochrony roślin, zwłaszcza DDT. Toksyczne substancje gromadziły się w organizmie tego drapieżnika i powodowały jego bezpłodność.

Gra miejska Resko 2024 0815 czerwca odbyła się długo wyczekiwana Gra Miejska ,,Dawno, dawno temu… w lasach deszczowych". Pracowaliśmy nad nią od połowy maja, zaczynając od całego planu koncepcyjnego, tworząc wspólnie mapę i szukając ciekawych punktów.

Po wielu przebytych trasach oraz mając już przygotowaną mapę, pisaliśmy wspólnie zagadki dotyczące danych punktów, których było aż dziewięć, z racji długiej i ciekawej historii naszego urokliwego miasteczka. Wreszcie po wymyśleniu zagadek mogliśmy skupić się na wyborze nagród, dekoracjach i oczywiście zadaniach dodatkowych. Z dawką słodzonych napoi i małymi przekąskami poszło nam to bardzo szybko i ani się obejrzeliśmy musieliśmy wszystko dopinać na ostatni guzik.

Wreszcie po długich przygotowaniach, 15 czerwca mogliśmy rozpocząć naszą grę, po godzinie 12:00 - Kamil Zawadzki - koordynator naszej grupy wyjaśnił uczestnikom wszystkie zasady oraz przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa, ponieważ gra odbywała się w normalnym ruchu ulicznym, następnie głos zabrali: Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Czaban, którzy wyrazili zadowolenie z realizacji naszego projektu oraz życzyli „powodzenia” wszystkim uczestnikom gry.

– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień.

defaultW sobotę 15 czerwca 2024 na terenie Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, po raz kolejny odbył się FESTYN RODZINNY pod hasłem: ,,Trzy godziny dla rodziny – z Kubusiem Puchatkiem przez Europę”.

Głównym zamysłem organizatorów było przybliżenie dziedzictwa kulturowego poszczególnych krajów Europy. Przedszkolaki przez cały rok szkolny uczestniczyły w programie edukacyjnym „Z Kubusiem Puchatkiem przez Europę”

W trakcie realizacji programu, przedszkolaki poznawały tradycję, zwyczaje, kulturę, bogactwo kulinarne oraz inne charakterystyczne dla poszczególnych krajów (Hiszpanii, Francji, Włoch, Finlandii, Czech, Wielkiej Brytanii, Grecji) ciekawostki, tworzące tożsamość danego kraju.

Zwieńczeniem tego programu było integrowanie środowiska lokalnego w działaniach na rzecz dzieci, propagowanie sportu, rekreacji, zdrowego stylu życia wśród rodzin dzieci przedszkolnych, propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wspólne spędzenie czasu wolnego przez rodziny.

Sukces LKS Mewa 2024 04Drużyna seniorów w sezonie 2023/2024 pod wodzą trenera Dariusz Znajewskiego od pierwszej kolejki, tj. od 27 sierpnia 2023r., utrzymała niezmiennie pozycję lidera rozgrywek A klasy w grupie 4 Zachodniopomorskiego Okręgu Piłki Nożnej, aż do ostatniego spotkania.

Ostatnie spotkanie rozegrano 1 czerwca 2024r.  W sumie w rozgrywkach udało się zdobyć 59 punktów z bilansem 100 strzelonych bramek i 25 straconymi, wygrywając 19 spotkań oraz uzyskując 2 remisy i 3 przegrane.

Jest to jeden z historycznych wyczynów jeżeli chodzi o sekcję piłki nożnej w Resku. Zdobywając mistrzostwo wywalczyliśmy bezpośredni awans (z pierwszego miejsca w tabeli) do klasy okręgowej ZZPN. Na wyróżnienie zasługuje również najlepszy strzelec naszej drużyny Daniel Czyż, który zanotował 27 trafień.

Wiedza sportowa 2024 04Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Finale Konkursu Wiedzy Promującej Sport i Olimpizm pod hasłem "100 Lat Pod Olimpijską Flagą - Super Kibic Pomorza Zachodniego 2024”.

Zajęliśmy I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a skład to: Starachowska Amelia, Gucwa Oliwia, Znamierowski Gracjan. Amelia Starachowska zajęła II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Zespół Szkół w Resku

Starogard Resko audi 2024 006Dziś około godz. 13.20, na odcinku drogi wojewódzkiej W152 Starogard - Resko, kierujący samochodem osobowym marki Audi, zjechał do przydrożnego rowu. Interweniowały służby ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autem jechał tylko kierowca, jak nam się udało ustalić, doznał m.in. obrażeń głowy. Po przybyciu służb na miejsce, mężczyzna przebywał wewnątrz samochodu, został ewakuowany przez ratowników. Był przytomny, ale splątany - nie pamiętał dokładnie przebiegu zdarzenia.

Na miejscu wylądował również śmigłowiec LPR - Ratownik 22, z sezonowej bazy w Zegrzu Pomorskim. Jednak ostatecznie kierowca, został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gryficach.

Jak wynika z pierwszych i nieoficjalnych informacji, przez drogę miała przebiegać zwierzyna leśna.

Seminarium karate 05W dniach 7-9 czerwca 2024 roku w Szczecinie odbyło się wyjątkowe seminarium IKO Sokyokushin, które poprowadził Shihan Cameron Quinn, uznany mistrz sztuk walki i autorytet w dziedzinie Kyokushin Karate.

Wydarzenie zgromadziło ponad 180 karateków z Polski i zagranicy, oferując uczestnikom niepowtarzalną okazję do nauki od jednego z najwybitniejszych instruktorów na świecie. Przez cały weekend Karatecy z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Anglii, Szkocji, Węgier, Szwajcarii, Gruzji szkolili się pod okiem Shihana z Australii – osobistego ucznia Sosai Masutatsu Oyamy. Uczestnikami z ramienia klubu Karate Kyokushin Resko byli instruktorzy: Szymon Dusza Usługi Budowlane Michał Pniewski, którzy nabytą wiedzę przekażą młodszemu pokoleniu.

Shihan Cameron Quinn to postać, która nie wymaga wprowadzenia w kręgach karate. Z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w Kyokushin Karate, jest autorem wielu publikacji na temat tej sztuki walki, w tym książki "The Budo Karate of Mas Oyama". Jego wiedza, umiejętności oraz filozofia treningu są cenione na całym świecie, co sprawia, że seminaria z jego udziałem cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Przedszkolaki w strazy 02Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc.

Aby zrealizować te cele, dnia 03.06.2024 r., dzieci z grup: „Króliczki” i „Sówki” udały się na wycieczkę edukacyjną do Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku.

Celem wycieczki było również wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego, a także poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x