Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W poniedziałek (2 września) pierwszy szkolny dzwonek zabrzmi dla 4,6 mln polskich uczniów w całej Polsce. W gminie Resko, rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w Szkole Podstawowej w Starogardzie i Zespole Szkół w Resku.

Resort edukacji informuje, że od września rozpocznie się wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego do szkół ponadpodstawowych, jak i nowych podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego. We wszystkich klasach pierwszych/semestrach pierwszych szkół prowadzących kształcenie zawodowe (branżowych szkół I stopnia, pięcioletnich techników, klas dotychczasowych czteroletnich techników oraz szkół policealnych) będzie obowiązywała nowa klasyfikacja zawodów szkolnictwa branżowego.

Dyrektorzy szkół w całej Polsce alarmują, że brakuje im nauczycieli, zwłaszcza specjalistów. Fiasko wiosennego strajku pracowników oświaty, który nie przyniósł oczekiwanych podwyżek, sprawiło, że wiele pedagogów zniechęciło się i odeszło z zawodu. Samorządy z kolei stanęły przed koniecznością zapewnienia dwukrotnie większej niż przed rokiem liczby miejsc w pierwszych klasach szkół średnich. 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Starogardzie i Resku

W Szkole Podstawowej w Starogardzie, rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00. W Zespole Szkół w Resku, rozpoczęcie o godz. 9, natomiast o godz. 8 Msza Święta w Sanktuarium Maryjnym.

Kalendarz roku szkolnego

Znane są już terminy przerw świątecznych i ferii. Ta związana z Bożym Narodzeniem rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2020. Wcześniej wolne będą przypadające w dni powszednie 1 i 11 listopada (piątek i poniedziałek). Uczniowie nie pójdą do szkoły także 6 stycznia w związku ze Świętem Trzech Króli. Wiosenna przerwa świąteczna (w związku z Wielkanocą) wypada w 2020 roku między 9 a 14 kwietnia. Wolne od szkoły będą 1 maja (piątek, Święto Pracy) i 11 czerwca (czwartek, Boże Ciało). Zakończenie roku szkolnego zaplanowane jest na 26 czerwca.

Dwutygodniowe ferie zimowe potrwają od 13 do 26 stycznia dla województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 20 stycznia do 2 lutego – dla woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 27 stycznia do 9 lutego w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Od 10 do 23 lutego – dla woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 21 kwietnia – 23 kwietnia; a egzaminy maturalne – 4-6 maja (pisemne), a potem ustne do 22 maja.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x