Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach informujemy, że do chwili obecnej stwierdzono 3 przypadki zakażenia wśród personelu medycznego koronawirusem SARS-CoV-2.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach z dn. 02.04.2020, wyznaczone zostały oddziały pozostające w kwarantannie:

- Oddział Chorób Wewnętrznych,

- Oddział Chirurgiczny,

- Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej,

- Szpitalny Oddział Ratunkowy

- Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

Wspomniane oddziały pozostaną w kwarantannie do czasu wykonania testów u personelu i pacjentów, i po uzyskaniu wyników. Pozostałe oddziały pracują zgodnie z grafikami dyżurowymi i do zakończenia kwarantanny w/w oddziałów nie przyjmują nowych pacjentów,

Pacjenci z oddziałów nie objętych kwarantanną będą zgodnie z zaleceniami lekarskimi wypisywani ze szpitala, wykonywane są testy u pacjentów i personelu szpitala, do chwili obecnej do laboratorium wysłane zostało łącznie 28 próbek, liczba ta systematycznie rośnie.

 

Dalsze decyzje o zakresie kwarantanny i losach oddziałów będą podejmowane w oparciu o ustalenia z PPIS w Gryficach, budynek główny szpitala, budynek tzw. 90-łóżkowy i budynek przychodni pozostają wyłączone z dostępu osób innych niż personel upoważniony przez szpital.

Wszystkie obiekty szpitala zostały objęte wzmożonym nadzorem epidemiologicznym. Dział żywienia realizuje dostawę posiłków dla pacjentów i personelu w trybie cateringowym.

Nadal obowiązuje forma przekazywania przesyłek dla osób pozostających w budynkach szpitalnych objętych zakazem wstępu i opuszczania – w tej sytuacji wystarczy dokładnie zapakować przekazywane przedmioty (m.in. ubrania, artykuły spożywcze, środki higieniczne, książki itp.), precyzyjnie ją opisać (imię i nazwisko odbiorcy oraz oddział, na którym przebywa) i przekazać pracownikowi Portierni zlokalizowanej przed szpitalem.

Resko24.pl, MEDICAM Gryfice

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x