Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzisiaj na łamach naszego portalu, pojawił się komunikat o możliwości odbierania darmowych maseczek ochronnych w Resku. W związku z ostatnimi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zainteresowanie maseczkami jest bardzo duże.

Maseczki były dzisiaj wydawane w Gminnym Centrum Aktywności Lokalnej w Resku. Przez kilka godzin, rozdano ponad 570 masek, uszytych przez wolontariuszki z grupy "Resko Maskuje"!

W związku z tym pojawia się apel, aby z tych darmowych zasobów korzystać rozsądnie. Maseczki powinny trafiać głównie do osób, które faktycznie nie są w stanie zorganizować sobie tej podstawowej formy ochrony, np. do najstarszych mieszkańców naszej gminy.

Należy pamiętać, że maseczki uszyte przez grupę z Reska, trafiają również do służb ratowniczych, policji, personelu szpitali, którzy jak wiadomo działają na pierwszej linii  "koronawirusowego frontu" i generują bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu środki. 

Pojawia się również apel o wparcie grupy. Odbierając darmowe maski, w zamian (w tym samym okienku), można zostawić materiały do ich produkcji. Jak sygnalizują wolontariuszki  grupy "Resko Maskuje", siły i chęci są, ale potrzebny jest materiał (gładka bawełna), gumka, nici, igły do maszyn. Rzeczy które na bieżąco, są wykorzystywane do produkcji masek ochronnych.


Przypomnijmy! W dniach 14 - 17 kwietnia 2020 r. w godzinach 09.00 - 14.00 w siedzibie Gminnego Centrum Aktywności Lokalnej (budynek obok Przychodni przy ul. M.Cassino) Mieszkańcy Gminy Resko mogą odbierać bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku.

Grupa "Resko Maskuje": https://www.facebook.com/groups/1145868042427018/

Resko24.pl, Grupa "Resko Maskuje"

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x