Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W związku z epidemią koronawirusa, rząd zdecydował o przedłużeniu do 24 maja zamknięcia placówek szkolnych , przedszkoli i żłobków.

Matrury rozpoczną się 8 czerwca od egzaminu z języka polskiego, a kolejne potrwają do końca czerwca. Nie będzie egzaminów ustnych, poinformowal Dariusz Piontkowski, minister edukacji.

Od 16 do 18 czerwca odbądą się egzaminy dla ósmoklasistów, a egzamin zawodowy od 17 do 28 sierpnia.

  •  Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na przeprowadzenie egzaminów z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa – każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, z odstępami - dodał minister.

Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, poinformował o wydłużeniu do 24 maja ograniczenia funkcjonowania szkół wyższych, choć zachęcił jednocześnie władze uczelni do przygotowania pracownikó do powrotu z pracy zdalnej do pracy stacjonarnej.

 

  • W najbliższych dniach będziemy zbierali informacje o tym, jaki efekt na przebieg epidemii miało zdjęcie części ograniczeń. Widzimy już ludzi w lasach, parkach, przemieszczających się, uprawiających sport. Będziemy komunikowali, co dalej - powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

 W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 26 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone. Od 25 marca szkoły mają obowiązek kształcenia na odległość.

Zamknięte są także przedszkola i żłobki.

Konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x