Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W związku z epidemią koronawirusa, rząd zdecydował o przedłużeniu do 24 maja zamknięcia placówek szkolnych , przedszkoli i żłobków.

Matrury rozpoczną się 8 czerwca od egzaminu z języka polskiego, a kolejne potrwają do końca czerwca. Nie będzie egzaminów ustnych, poinformowal Dariusz Piontkowski, minister edukacji.

Od 16 do 18 czerwca odbądą się egzaminy dla ósmoklasistów, a egzamin zawodowy od 17 do 28 sierpnia.

  •  Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na przeprowadzenie egzaminów z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa – każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, z odstępami - dodał minister.

Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, poinformował o wydłużeniu do 24 maja ograniczenia funkcjonowania szkół wyższych, choć zachęcił jednocześnie władze uczelni do przygotowania pracownikó do powrotu z pracy zdalnej do pracy stacjonarnej.

 

  • W najbliższych dniach będziemy zbierali informacje o tym, jaki efekt na przebieg epidemii miało zdjęcie części ograniczeń. Widzimy już ludzi w lasach, parkach, przemieszczających się, uprawiających sport. Będziemy komunikowali, co dalej - powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

 W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 26 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone. Od 25 marca szkoły mają obowiązek kształcenia na odległość.

Zamknięte są także przedszkola i żłobki.

Konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x