Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

To już 105 potwierdzonych zakażeń w powiecie koszalińskim, większość potwierdzonych przypadków pochodzi ze szpitala wojewódzkiego. Powiat łobeski bez nowych przypadków zakażeń.

Jak informuje Małgorzata Kapłan - rzecznik WSSE Szczecin, na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

- Powiat białogardzki – kobieta w średnim wieku.

- Powiat koszaliński – 5 osób: 4 kobiety (3 w średnim wieku, 1 młoda), 1 starszy mężczyzna.

- Powiat stargardzki – młoda kobieta Szczecin – 6 kobiet (4 w średnim wieku, 2 starsze).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 368/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował o trzech ogniskach które spowodowały wzrost zachorowań na COVID-19 . Jako jedno z ognisk wskazał szpital w Koszalinie. Dodajmy, że w piątek zmarły w nim dwie osoby. Tego dnia w powiecie koszalińskim potwierdzono zachorowania u 27 osób, pojedyncze przypadki zakażenia odnotowano jeszcze w czterech powiatach w województwie zachodniopomorskim: białogardzkim, kamieńskim, łobeskim i gryfińskim.

W piątek zakażenie potwierdzono u 13 członków personelu szpitala, którzy przebywali na kwarantannie. Było to badanie powtórne - wcześniej wynik był negatywny bądź niejednoznaczny. Zakażony personel z poszczególnych oddziałów znajduje się w kwarantannie domowej lub izolatoriach i podlega kontroli Sanepidu.

Z powodu sytuacji epidemicznej Szpital Wojewódzki w Koszalinie czasowo zawiesił wykonywanie większości zabiegów.

Resko24.pl, WSSE Szczecin

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x