Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

O godzinie 10 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Politycy mówili m.in. o kolejnych krokach odmrażania polskiej gospodarki. Szef rządu podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, według których drugi etap powrotu do normalności będzie zakładał otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami oraz niektórych instytucji kultury takich jak biblioteki, muzea czy galerie sztuki.

- Jesteśmy przekonani, że pewną kontrolę nad koronawirusem przejęliśmy - ale nie jest to kontrola całkowita - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

 -Otwieramy gospodarkę, ale ani o centymetr nie luzujemy reguł bezpieczeństwa. (...) - Pamiętajmy: z domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w sytuacjach życiowo koniecznych - podkreślał szef rządu.

Dalej Mateusz Morawiecki poinformował o szczegółach II etapu luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa:

  • od 6 maja otwarte mogą być żłobki i przedszkola, przy czym w przypadku każdej placówki decyzję podejmował będzie organ założycielski,
  • od 4 maja otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe,
  • od 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe,
  • od 4 maja przywrócone będą zabiegi rehabilitacyjne.

Szef rządu poinformował również, że kolejne etapy luzowania obostrzeń ogłaszane będą co dwa tygodnie, a zależeć będą od przyrostu zachorowań na COVID-19 i wydajności służby zdrowia czy przestrzegania zasad dystansowania społecznego.

Resko24.pl, Kancelaria Premiera

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x