Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś otrzymaliśmy informacje o piątym, potwierdzonym przypadku COVID - 19 na terenie powiatu łobeskiego. Zakażenie potwierdzono u dziecka. Nadal dużo zachorowań występuje w powiecie koszalińskim.

Jak nas poinformowała Małgorzata Kapłan z WSSE Szczecin, na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

- Powiat koszaliński – 7 osób (3 starsze kobiety, 2 starszych mężczyzn, 1 kobieta w średnim wieku, 1 młoda kobieta).

- Powiat gryficki – starszy mężczyzna Szczecin – 4 osoby (3 kobiety w średnim wieku, młoda kobieta).

- Powiat łobeski - dziecko.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie zachodniopomorskim: 427/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Już 161 osób wyzdrowiało.

 W całym kraju mamy 13937 potwierdzonych zakażeń na COVID-19, 683 osoby zmarły, a 4095 osób wyzdrowiało.

Aktualizacja 04.05.2020 r. godz. 11:40

W związku z licznymi zapytaniami, informujemy, że Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szczecinie już nie przekazuje informacji o lokalizacjach zachorowań z terenu powiatu łobeskiego z podziałem na konkretne gminy. Jednocześnie informujemy, że wcześniej zakażone 3 - osoby na COVID-19 z terenu gminy Resko, uznaje się już za ozdrowiałe.

Nie wiemy, jaka jest konkretna przyczyna decyzji ograniczenia tych informacji przez WSSE Szczecin, ale domyślamy się, że jest to związane z bezpieczeństwem oraz z falą hejtu i nagonki na osoby które chorują, lub są objęte kwarantanną.

Poniżej obecna sytuacja w województwie zachodniopomorskim:

Resko24.pl/WSSE Szczecin

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x