Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od dnia 18 maja br. w przedszkolu prowadzone są zajęcia opiekuńcze dla dzieci rodziców pracujących. W związku z tym wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, niektóre z nich bardzo rygorystyczne - twierdzi radny Leszek Simonowicz.

-Przedszkole im Kubusia Puchatka opublikowało zasady mające zapewnić bezpieczeństwo podczas prowadzenia zajęć opiekuńczych. Niektóre z nich wydają się być za nadto rygorystyczne... jak konieczność pozostawiania dzieci na wejściu do przedszkola. Każda zmiana rytuałów do których przywykły dzieci jest niepotrzebnym stresem dla maluchów. Obecność rodzica, opiekuna na przedszkolnym korytarzu, czy w świetlicy nie powinna budzić obaw. W końcu zanim dziecko wchodzi do przedszkola odprowadza je ta sama osoba, która traktowana jest jako wektor zakażenia w przedszkolu. Pozostaje wierzyć że rygory nałożone w tym trudnym okresie nie będą powodem stresu dla dzieci... które i tak borykać będą się z mniej komfortowym otoczeniem - czytamy w profilu radnego Simonowicza.

 

Wszystkie, obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa opublikowano na stronie internetowej przedszkola: 


Przedszkole apeluje do rodziców

Od dnia 18 maja br. w przedszkolu prowadzone są zajęcia opiekuńcze dla dzieci rodziców pracujących. Rodzice, którzy zdecydują się oddać dziecko w późniejszym terminie proszeni są o kontakt mailowy z przedszkolem tj. przedszkolak.resko@wp.pl co najmniej 2 dni przed planowanym przyprowadzeniem dziecka.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Marcin
+13 # Marcin 2020-05-19 08:05
Dość dziwne, że szanowny pan radny nie rozumie zasadności procedór które mają na celu bezpieczeństwo dzieci i personelu. Skoro jest pan takim znawcą dziecięcej psychologii to może na wolontariusza albo na staż się pan zgłosi.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+10 # Alicja 2020-05-19 22:14
Szanowny Panie Radny,

Na każdy temat ma Pan coś ciekawego do powiedzenia tylko szkoda, ze są dziedziny o których Pan nie ma zielonego pojęcia. Niech się Pan zajmie sadzeniem drzew, a ludziom da pracować. Przed mieszkańcami, nie trzeba się popisywać, ze się coś robi i się na czymś zna.
Zgłoś administratorowi
Marcin
+8 # Marcin 2020-05-20 09:19
Pani Alicji
Czy ciekawego to bym nie powiedział, jest to kolejna osoba która myśli, że ma coś do powiedzenia lecz w rzeczywistości tak nie jest. Procedury są po coś , mądry człowiek nawet jeśli się nie zgadza szanuję bo mają one na celu ochronę, nie mądry człowiek będzie udawał , że się zna. Odnośnie Pana wpisu na FB Resko 24, widać , że wniosków pan wyciągać nie potrafi.
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-12 # Leszek Simonowicz 2020-05-20 20:52
Dziękuję za głos w dyskusji. Jak najbardziej szanuję Państwa punkt widzenia, choć mam - po prostu - odmienne zdanie.
Zgłoś administratorowi
Mateusz
-6 # Mateusz 2020-05-20 21:54
Jak na razie Pan Radny Simonowicz to jedyny radny, który się w ogóle odzywa. Reszta radnych milczy, nie angażuje się i nie znamy ich zapatrywań na gminne bolączki. Są bo są...
Zgłoś administratorowi
Ala
0 # Ala 2020-05-20 22:25
A jakie właściwościwie ma pan zdanie? Bo z tekstu pana nic nie wynika tylko zamęt. Podzielam zdanie, że aby się wypowiedzieć trzeba mieć wiedzę na dany temat a nie pisać aby zaistnieć. Relacje społeczne o których pan pisze na FB polegają również na rzeczowej dyskusji a nie burzy w szklance wody. Jestem ciekawa jakie to badania nr. relacji społecznych są wątpliwe i gdzie były prowadzone, bo chyba nie w szkółkach leśnych.
Zgłoś administratorowi
korba
-9 # korba 2020-05-20 22:30
Hejt ze strony nauczycieli... tego bym się nie spodziewał.
Zgłoś administratorowi
korba
-10 # korba 2020-05-20 22:40
https://m.demotywatory.pl/4998825
Zgłoś administratorowi
Ala
+2 # Ala 2020-05-21 13:19
Korba a skąd pewność, że nauczyciele tu piszą a nie rodzice martwiący się o swoje dzieci? I gdzie ten hejt proszę wskazać
Zgłoś administratorowi
kamilkaan
0 # kamilkaan 2020-05-21 16:07
Jestem mama. Od znajomych wiem jaki ból mają co że "praca" w domu zamieni się im na pracę w szkole. Wygoda się kończy...

Skąd wiadomo kto pisze - rodzicom nie przyszłoby do głowy by wysyłać kogoś pracującego na wolontariat do przedszkola, czy szkoly. Jeden styl wypowiedzi, ujmowanie komuś mądrości, traktowanie z góry... skąd rodzice to znają.

Ale najlepsze na koniec - pytanie o jakie w ogóle stanowisko chodzi... po tym jak zarzucono komuś że się nie zna na nauczaniu, opiece nad dziećmi i ich psychologii.
Zgłoś administratorowi
Tabaluga
-5 # Tabaluga 2020-05-21 19:21
...jak sie masz...

Znam jednego inteligenta na stanowisku, który lubi używac zwrotu "szanowny pan/pani"... gdy chce kogoś obrazić.

Czyżby to on? Kontekst też by pasował.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x