Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Jak zasygnalizowali nasi Czytelnicy, wczoraj w godzinach wieczornych, na terenie odrestaurowanego zamku Borków, doszło do przykrego w skutkach zdarzenia z udziałem nastoletniego chłopca. Jak się okazuje, podczas zabawy chłopiec miał upaść z wysokości. Na miejscu zdarzenia interweniował zespół ratownictwa medycznego.

- Mieliśmy zgłoszenie o godz. 20.04 na teren zamku Borków, tam podczas zabawy 11-letni chłopiec miał upaść z wysokości około 2 metrów na beton. W chwili przybycia ratowników dziecko było przytomne, miało powierzchowny uraz głowy i podejrzenie złamania ręki. Dziecko zostało zabezpieczone i przewiezione do szpitala w Szczecinie - informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

 

Nowo wybudowany obiekt na wzgórzu tuż obok placu zabaw, to miejsce chętnie odwiedzane przez dzieci. Niestety są tam miejsca na które bez najmniejszego problemu można się wdrapać (często na sporą wysokość), jak wiadomo wyobraźnia dzieci nie zna granic i nie trudno tam o wypadek. Są wakacje, dzieci mają bardzo dużo czasu na swobodną zabawę, dlatego warto zwrócić uwagę jak i gdzie się bawią.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Arkadiusz
+4 # Arkadiusz 2020-07-13 20:37
W wieku tych dzieci sam szlajałem się po okolicy wchodząc na różne często niebezpieczne miejsca. Na nic twierdzenie, że rodzice powinni ich pilnować (mogą co najwyżej wyedukować by byli świadomi co grozi im po upadku). Nie da się również zabezpieczyć wszystkiego przed głupotą takich łebków.

Dobrze, że nic strasznego się nie stało. Do wesela się zagoi.Za to pora zwrócić uwagę na całą bandę gnojków urządzających spotkania towarzyskie pod przedszkolem i w obrębie liceum. Oczywiście tu szturchaniec w stronę policji i gminnego monitoringu.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x