Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Początek września nie zawiódł grzybiarzy. W okolicznych lasach pojawiły się co roku wyczekiwane grzyby: podgrzybki, prawdziwki, koźlarze, kanie, a nawet rydze. Nadleśnictwo Resko zaprasza na jesienne spotkanie z przyrodą i ogłasza konkurs dla wszystkich miejscowych miłośników grzybobrania pod nazwą „Znajdź olbrzyma!"

Do konkursu może przystąpić każdy grzybiarz, który swoim zdaniem znalazł największy okaz grzyba – liczą się wszystkie popularne gatunki jadalne oprócz grzybów blaszkowych i oczywiście tych pod ochroną, których nie należy zbierać.

Zebrany egzemplarz należy okazać w siedzibie Nadleśnictwa przy ul. Chopina 12 w Resku celem dokonania pomiaru i pamiątkowego zdjęcia lub przesłać wyraźną fotografię gatunku z udokumentowanym pomiarem (np. centymetrem krawieckim) elektronicznie na adres e-mail ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl. Do klasyfikacji będzie liczyć się suma obwodu kapelusza i długości trzonka w mm.

 

Konkurs trwa od 10 września do 30 października br.

Zwycięzca otrzyma nagrodę!

Zanim ruszysz na poszukiwania olbrzymów, koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu, z którego dowiesz się o wszystkich szczegółach!

Podczas grzybobrania pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i „leśnym savoir-vivre”.

Powodzenia!

REGULAMIN

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x