Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W ostatnich miesiącach często można było usłyszeć o wilkach grasujących w okolicy Reska. Dowodami na ich istnienie były liczne pożarte zwierzęta leśna, a w zasadzie ich kości odnajdywane przez grzybiarzy i spacerowiczów.

Wilk z pewnością jako gatunek zachodzi na teren Nadleśnictwa Resko. Jednak nie jest jedynym dużym drapieżnikiem odpowiedzialnym za ataki na leśne zwierzęta. W czwartek 10 grudnia pracownicy Nadleśnictwa Resko natknęli się na zorganizowaną szajkę domowych pupilów wychodzących na leśne łowy. Kilka psów – berneński pies pasterski, owczarek niemiecki i nieokreślone mieszańce - działając wspólnie w sposób niezwykle sprawny zadusiły i rozszarpały blisko 40 kilogramowego dzika na oczach załogi leśnictwa Dobrzyca. Co należy podkreślić nie były to zwierzęta zdziczałe. Świadczył o tym prócz zadbanego stanu zwierząt także brak strachu przejawianego wobec ludzi (a wręcz radosne usposobienie okazane po nawoływaniu).

 

Niestety psów mimo natychmiastowej interwencji Gminy Resko nie udało się wyłapać. Nadleśnictwo przestrzega mieszkańców gminy przed umożliwianiem psom opuszczania gospodarstw. Okres zimowy będzie sprzyjał rozrastaniu się rewirów łowieckich wilka, który z pasją redukuje konkurencję. Idąc po tropach może trafić do zabudowań. Dodatkowo polujące instynktownie psy mogą stanowić zagrożenie dla ludzi (w szczególności dzieci).

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko, fot. Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

mathew
-3 # mathew 2020-12-14 13:03
Typowe zwyczaje wielu ludzi mieszkających na wsiach (szczególnie takich zabitych dechami, gdzie kilka domów to cała wioska). Ten kto na przykład jeździ rowerem po okolicznych terenach ten wie o czym mówię. Samowolka i brak odpowiedzialności. Raz zostałem pogryziony przez psa w kostkę jadąc na rowerze przez Słowikowo szutrową drogą.
Zgłoś administratorowi
Mordka
+3 # Mordka 2020-12-22 11:45
Wiadomo do kogo nalezą,wiecznie głodne i szczute na zwierzynę.
A Pan E.R. Z Sosnówka zadowolony
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x