Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Do naszej redakcji dotarły niepokojące informacje ze Starej Dobrzycy! Jak sygnalizują nasi Czytelnicy, najprawdopodobniej jezioro zostało bardzo poważnie skażone.

Nasza lokalna rekreacyjna perełka, już od dłuższego czasu jest w poważnych tarapatach. Jak pewnie wiele osób zdążyło już to dawno zaobserwować, jezioro gwałtownie wysycha, a poziom wody jest zastraszająco niski. Dziś otrzymaliśmy kolejny niepokojący sygnał, lustro wody jest pokryte tłustą substancją niewiadomego pochodzenia.

Jak nas poinformowali lokalni miłośnicy morsowania, najwięcej tłustych plam jest w pobliżu kąpieliska przy, nieistniejącej już dziś, stanicy. Plamy są widoczne na całej powierzchni wody, wzdłuż linii brzegowej jest jeszcze gorzej. Po przeciwnej stronie jeziora, również można zaobserwować tłuste plamy na wodzie, chociaż jest ich tam mniej.

Jak ustaliliśmy, informacja została przekazana do przedstawicieli gminy Resko, jednak nie podjęto żadnych działań. Przynajmniej dzisiaj, nie pracowały tam żadne służby. 

Obraz który ukazał się naszym oczom, wygląda na wysoce niepokojący. Substancja przypomina produkty ropopochodne, ale nie mamy żadnej pewności w tej kwestii.

Wierzymy, że organy odpowiedzialne za akwen w Starej Dobrzycy, podejmą odpowiednie kroki.

 

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x