Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Targowisko miejskie zmieni swoją lokalizacje. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki projektowi "Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów" dofinansowanemu z funduszy PROW na lata 2014-2020 . Nowe miejsce handlu, powstaje przy ul. Krzywej w Resku.

Zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną w niezbędnym zakresie obejmującym roboty ziemne, usunięcie istniejących utwardzeń terenu, wykonanie makroniwelacji terenu, przebudowę instalacji zewnętrznych, budowę nawierzchni płyty targowiska wraz z chodnikami oraz włączeniami do przyległej ulicy Krzywej.

Ponadto wykonane zostaną odwodnienia płyty targowiska, instalacja oświetlenie zewnętrznego, montaż elementów małej architektury (stoły handlowe) oraz systemowej toalety WC. Na terenie targowiska będą również zamontowane dwa zdroje uliczne.

Całkowity koszt inwestycji to:  1 740 000,00zł, środki pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020) opracowanego na podstawie przepisów Unii Europejskiej dla operacji typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów". Wykonawcą robót budowlanych jest firma ZUBWiT Resko sp. z o.o. sp. k, targowisko ma zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Obecnie funkcje targowiska pełnią tereny, bez jakiejkolwiek infrastruktury, przy ul. Szczecińskiej w Resku.

Elementy małej architektury targowiska, dokumentacja:

Plac budowy przy ul. Krzywej:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl/BIP Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Franio
+4 # Franio 2021-08-17 19:42
Według dokumentacji żadne drzewo nie zostanie posadzone. Plan zakłada tylko wycinanie.

Polecam wszystkim lekturę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Betonoza._Jak_si%C4%99_niszczy_polskie_miasta
Zgłoś administratorowi
Aleksandra
+2 # Aleksandra 2021-08-19 20:16
A mnie zastanawia czy w projekcie budowy targowiska będą wzięte miejsca parkingowe ??? Patrząc na prace przy przedszkolu podjazd jest dla autobusu a dla rodziców przywożących i odbierających dzieci ??? Czy przyjeżdżających na zebranie zawsze stało przy przedszkolu dużo aut a teraz podjazd jest dla autobusu gdzie większość dzieci przywożonych jest przez rodziców autami. Targowisko w nowym miejscu na ulicy jednokierunkowej gdzie nie ma gdzie zaparkować kiedy przyjedzie się na zakupy, także jest to ulica która wjeżdżają tiry i inne dostawczaki do biedronki.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x