Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Już coraz bliżej do otwarcia, długo wyczekiwanego, skateparku w Resku. Właśnie powstał jeden z ostatnich elementów małej architektury przy tym obiekcie.

Solida altana, to ten element inwestycji, który spowodował tak duże opóźnienie w oddaniu nowej inwestycji przy stadionie miejskim w Resku. Dziś mogliśmy obejrzeć jak okazale prezentuje się drewniana altana. Warto dodać, że zadaszona, drewniana altana nawiązuje swoim wyglądem, do tej dawnej która funkcjonowała w tym miejscu za czasów Regenewalde. 

Obiekt wybudowała firma (podwykonawca) "Stolarz Kordek" z Miastka. Dziś panowie Kordian Koliński i Dariusz Mazur prowadzili już ostatnie, kosmetyczne prace związane z wykończeniem altany. Ostatnie malowanie dość mocno pokrzyżowała dzisiejsza, deszczowa aura.

Przypomnijmy, całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 600 000,00 zł brutto, z czego 255 053,00 zł brutto uzyskano z dofinansowania w ramach poddziałania 19.2. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020, środki własne 346 947 zł brutto.

W najbliższych dniach, skatepark zostanie oficjalnie oddany do użytku. Chociaż wiemy, że to miejsce w ostatnim czasie i tak już było oblegane, głównie przez młodzież i dzieci z trenu Reska i nie tylko.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Maciej
+8 # Maciej 2021-08-20 14:17
Pewnie to i fajna sprawa dla młodzieży, głównie żeby nie siedzieli tylko przed monitorem i smartfonem. Ale czy w naszej gminie jest aż tylu miłośników takiej jazdy skateparkowej? Obym się mylił i oby to miejsce było oblegane przez jeźdżących :) A jak chodzi o tą altanę i w ogóle o ten teren, to po pierwsze MONITORING a po drugie zakaz spożywania alkoholu w tym miejscu! Bo ja już oczami wyobraźni widzę tam przesiadujących z czteropakami w rękach :o
Zgłoś administratorowi
Franio
+4 # Franio 2021-08-20 19:37
Pamiętajcie, że dzieci do 18 lat powinny być w takim miejscu pod opieką rodziców. Na łobeskim skateparku jest pracownik, który tego pilnuje. Także ten tego, będzie ciekawie.
Zgłoś administratorowi
Wichrowe Wzgórze
+8 # Wichrowe Wzgórze 2021-08-20 19:57
Ja też tę piękną białą jak śnieg altanę czarno widzę... Za to skatepark - super sprawa! Młodzieży - pokażcie klasę i podejdźcie do tematu z poszanowaniem, przecież to wszystko dla Was!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x