Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Już coraz bliżej do otwarcia, długo wyczekiwanego, skateparku w Resku. Właśnie powstał jeden z ostatnich elementów małej architektury przy tym obiekcie.

Solida altana, to ten element inwestycji, który spowodował tak duże opóźnienie w oddaniu nowej inwestycji przy stadionie miejskim w Resku. Dziś mogliśmy obejrzeć jak okazale prezentuje się drewniana altana. Warto dodać, że zadaszona, drewniana altana nawiązuje swoim wyglądem, do tej dawnej która funkcjonowała w tym miejscu za czasów Regenewalde. 

Obiekt wybudowała firma (podwykonawca) "Stolarz Kordek" z Miastka. Dziś panowie Kordian Koliński i Dariusz Mazur prowadzili już ostatnie, kosmetyczne prace związane z wykończeniem altany. Ostatnie malowanie dość mocno pokrzyżowała dzisiejsza, deszczowa aura.

Przypomnijmy, całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 600 000,00 zł brutto, z czego 255 053,00 zł brutto uzyskano z dofinansowania w ramach poddziałania 19.2. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020, środki własne 346 947 zł brutto.

W najbliższych dniach, skatepark zostanie oficjalnie oddany do użytku. Chociaż wiemy, że to miejsce w ostatnim czasie i tak już było oblegane, głównie przez młodzież i dzieci z trenu Reska i nie tylko.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Maciej
+8 # Maciej 2021-08-20 14:17
Pewnie to i fajna sprawa dla młodzieży, głównie żeby nie siedzieli tylko przed monitorem i smartfonem. Ale czy w naszej gminie jest aż tylu miłośników takiej jazdy skateparkowej? Obym się mylił i oby to miejsce było oblegane przez jeźdżących :) A jak chodzi o tą altanę i w ogóle o ten teren, to po pierwsze MONITORING a po drugie zakaz spożywania alkoholu w tym miejscu! Bo ja już oczami wyobraźni widzę tam przesiadujących z czteropakami w rękach :o
Zgłoś administratorowi
Franio
+4 # Franio 2021-08-20 19:37
Pamiętajcie, że dzieci do 18 lat powinny być w takim miejscu pod opieką rodziców. Na łobeskim skateparku jest pracownik, który tego pilnuje. Także ten tego, będzie ciekawie.
Zgłoś administratorowi
Wichrowe Wzgórze
+8 # Wichrowe Wzgórze 2021-08-20 19:57
Ja też tę piękną białą jak śnieg altanę czarno widzę... Za to skatepark - super sprawa! Młodzieży - pokażcie klasę i podejdźcie do tematu z poszanowaniem, przecież to wszystko dla Was!
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x