Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wypadek Starogard Resko 02Dziś, w godzinach porannych doszło do dwóch zdarzeń komunikacyjnych na terenie gminy Resko. Początkowo służby ratownicze zostały skierowane do dachowania pojazdu na drodze do miejscowości Łagiewniki. Chwilę później doszło do kolejnego, tym razem tragicznego w skutkach wypadku na drodze Resko - Starogard, gdzie zginęły dwie osoby.

Dachowanie w Łagiewnikach

- Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godz. 7, na drodze w kierunku miejscowości Łagiewniki. Tam z niewiadomych przyczyn, kierująca autem osobowym kobieta, uderzyła w drzewo i dachowała. Podróżowała z 17 - latkiem. Pasażer doznał obrażeń głowy i został przetransportowany do szpitala - poinformował nas mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Wypadek Lagiewniki 01

fot. Dachowanie na drodze do miejscowości Łagiewniki, gm. Resko

Resko - Starogard, zderzenie dwóch pojazdów. Zginęły dwie osoby

Około godz. 8 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem, na drodze wojewódzkiej nr 152, pomiędzy miejscowościami Resko - Starogard. Jak wynika z pierwszych informacji, kierujący autem osobowym był w trakcie manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego, w tym samym czasie od strony Starogardu nadjechało kolejne auto i doszło do ich zderzenia. W tym wypadku, śmierć poniosły dwie osoby. Był to kierowca jednego z pojazdów oraz kobieta, pasażerka drugiego pojazdu. Kierowca z drugiego pojazdu z rozległymi obrażeniami ciała, został przetransportowany przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gryficach.

- W czasie akcji ratowniczej w Łagiewnikach dostaliśmy zgłoszenie o kolejnym wypadku, tym razem na DW152 pomiędzy miejscowościami Resko - Starogard. W wypadku uczestniczyły dwa auta osobowe, zginęły dwie osoby, jeden z kierowców i kobieta - pasażerka z drugiego pojazdu. O godz. 8.39 zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował kierowcę drugiego pojazdu do szpitala. W sumie w tej akcji uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej z JRG Łobez i OSP Resko - dopowiada mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

fot. Śmiertelny wypadek na DW 152 Resko - Starogard

Droga została zamknięta, okoliczności wypadku bada prokuratura

Dzisiejsze zdarzenia potwierdza  kom. Magdalena Rymszewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. Droga wojewódzka nr 152 Resko - Starogard jest zamknięta, wytyczono objazdy przez Gradzin - Sosnowo.

- Na miejscu zdarzenia nadal pracuje policja i prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury, w tej chwili droga jest zamkniętapoinformowała nas kom. Magdalena Rymszewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Warto dodać, że zakręt na DW 152 pomiędzy miejscowościami Resko - Starogard na którym dziś doszło do wypadku, jest miejscem w którym często dochodzi do różnych zdarzeń komunikacyjnych, w tym wypadków śmiertelnych. 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

blabla
+2 # blabla 2021-09-25 05:11
Droga Resko -Starogard. Kwestia czasu kiedy będą kolejne wypadki śmiertelne. PROSZĘ O RUCH GMINY!!!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x