Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ostrzeżenie o załamaniu pogody i silnym wietrze otrzymało 14 powiatów w woj. zachodniopomorskim. OSP Resko interweniowało już w kilku miejscowościach na terenie gminy Resko.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze do godz. 10:00 dnia 24.09.2021r.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega o silnym wietrze/1 w powiatach: białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin, szczecinecki, świdwiński i wałecki. Od godz. 16:00 dnia 23.09.2021 do godz. 10:00 dnia 24.09.2021 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich. Stopień zagrożenia 1 w skali 3-stopniowej.

Ostrzeżenia IMGW-PIB sprawdziły się, co chwila słyszymy syrenę, a druhowie z OSP Resko interweniowali już m.in. w Łagiewnikach, Święciechowie, Komorowie, Słowikowie i Łosośnicy. Oczywiście większość tych interwencji to powalone przez wiatr drzewa oraz zalegające na drodze konary drzew.

W związku z aktualną sytuacją pogodową, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x